Nainštalujte Adobe Flash Player na Linux

Prenos videa, zvuku a zobrazovanie rôznych multimediálnych obsahov vrátane hier v prehliadači sa vykonáva pomocou doplnku s názvom Adobe Flash Player. Zvyčajne používatelia sťahujú a inštalujú tento plugin z oficiálnych stránok, nedávno však vývojár neposkytuje odkazy na stiahnutie pre vlastníkov operačných systémov v jadre Linuxu. Z tohto dôvodu budú užívatelia musieť používať iné dostupné spôsoby inštalácie, o ktorých chceme v tomto článku hovoriť.

Nainštalujte Adobe Flash Player v Linuxe

V každej populárnej distribúcii Linuxu sa inštalácia riadi rovnakým princípom. Dnes si vezmeme príklad najnovšej verzie Ubuntu a budete si musieť vybrať len tú najlepšiu možnosť a postupujte podľa nižšie uvedených pokynov.

Metóda 1: Oficiálne úložisko

Hoci nie je možné prevziať prehrávač Flash Player z webu vývojára, jeho najnovšia verzia je v archíve a je k dispozícii na prevzatie prostredníctvom štandardu "Terminál", Vyžaduje sa iba použitie nasledujúcich príkazov.

  1. Najskôr sa uistite, že sú povolené Canonical repozitáre. Budú potrebovať stiahnuť potrebné balíky zo siete. Otvorte ponuku a spustite nástroj "Programy a aktualizácie".
  2. V záložke "Softvér" začiarknite políčka "Voľný a slobodný softvér s podporou komunity (vesmír)" a "Programy obmedzené na patenty alebo zákony (multiverse)", Potom prijmite zmeny a zatvorte okno nastavení.
  3. Choďte priamo do práce v konzole. Spustite ho cez menu alebo cez klávesovú skratku Ctrl + Alt + T.
  4. Zadajte príkazsudo apt-get install flashplugin-installera potom kliknite na vstúpiť.
  5. Ak chcete odstrániť obmedzenia, zadajte heslo svojho účtu.
  6. Potvrďte pridanie súborov výberom príslušnej možnosti. D.
  7. Aby ste sa uistili, že prehrávač bude dostupný v prehliadači, nainštalujte si ďalší doplnoksudo apt install prehliadač-plugin-freshplayer-pepperflash.
  8. Musíte tiež potvrdiť pridanie súborov, ako to bolo predtým.

Niekedy v 64-bitových distribúciách existujú rôzne chyby spojené s inštaláciou oficiálneho balíka Flash Player. Ak máte takýto problém, najskôr nainštalujte ďalšie úložisko.sudo add-apt-repository "deb //archive.canonical.com/ubuntu $ (lsb_release -sc) multiverse".

Potom aktualizujte systémové balíky príkazomsudo apt update.

Okrem toho nezabudnite, že pri spúšťaní aplikácií a videa v prehliadači môžete dostať oznámenie o povolení spustiť program Adobe Flash Player. Prijmite ho na spustenie prevádzky príslušného komponentu.

Metóda 2: Nainštalujte prevzatý balík

Často sú rôzne programy a doplnky distribuované v dávkovom formáte, Flash Player nie je výnimkou. Užívatelia môžu nájsť TAR.GZ, DEB alebo RPM balíčky na internete. V tomto prípade budú musieť byť rozbalené a pridané do systému akoukoľvek vhodnou metódou. Podrobné inštrukcie o tom, ako postupovať s rôznymi typmi údajov, nájdete v našich ďalších článkoch pod odkazmi uvedenými nižšie. Všetky inštrukcie boli napísané na príklade Ubuntu.

Prečítajte si viac: Inštalácia balíkov TAR.GZ / RPM / balíkov DEB v Ubuntu

V prípade typu RPM pri použití openSUSE, Fedory alebo Fuduntu distribúcie jednoducho spustite existujúci balík prostredníctvom štandardnej aplikácie a jeho inštalácia bude úspešná.

Hoci spoločnosť Adobe už predtým oznámila, že v operačných systémoch Linux už nie je podporovaný prehrávač Flash Player, situácia sa zlepšila aktualizáciou. Ak sa však vyskytnú nejaké chyby, najprv si prečítajte jeho text, obráťte sa na oficiálnu dokumentáciu distribučného balíka a požiadajte o pomoc, alebo navštívte stránku doplnku a vyhľadajte novinky o svojom probléme.

Pozrite si video: How To Install Adobe Flash Player in Ubuntu Linux! (Marec 2020).

Loading...