Otvorte súbory s rozšírením FP3


Dokumenty vo formáte FP3 patria k rôznym typom súborov. V nasledujúcom článku vám povieme, ktoré programy by mali byť otvorené.

Spôsoby otvárania súborov FP3

Ako sme už uviedli, FP3 sa vzťahuje na niekoľko typov súborov. Najbežnejšia je správa generovaná obsluhou rodiny FastReport. Druhou možnosťou je zastaraný formát databázy vyvinutý spoločnosťou FileMaker Pro. Takéto súbory možno otvoriť pomocou vhodných aplikácií. Dokument s rozšírením FP3 môže byť tiež 3D priestorový projekt vytvorený v FloorPlan v3, ale je nepravdepodobné, že by ho otvoril: moderný TurboFloorPlan s týmto formátom nepracuje a FloorPlan v3 nebol dlho podporovaný a bol odstránený z vývojárskej stránky.

Metóda 1: FastReport Viewer

Vo väčšine prípadov sa súbor s rozšírením FP3 vzťahuje na aktivity nástroja FastReport vloženého do rôznych softvérov na generovanie prehľadov. FastReport sám o sebe nie je schopný otvoriť súbory FP3, ale je možné ich prezerať v programe FastReport Viewer, čo je malý program od vývojárov hlavného komplexu.

Stiahnite si FastReport Viewer z oficiálnych stránok

  1. FastReport Viewer sa skladá z dvoch komponentov ".NET" a "VCL"ktoré sú distribuované ako súčasť celkového balíka. Súbory FP3 spojené s «VCL»-version, tak ho spustite zo zástupcu na "Desktop"ktorý sa zobrazí po inštalácii.
  2. Ak chcete otvoriť požadovaný súbor, kliknite na tlačidlo s obrázkom priečinka na paneli nástrojov programu.
  3. Vyberte v poli "Explorer" vyberte súbor, vyberte ho a kliknite "Otvorená".
  4. Dokument sa načíta do programu na prezeranie.

Dokumenty otvorené v prehliadači FastReport Viewer je možné zobraziť iba, nie sú k dispozícii žiadne možnosti úprav. Okrem toho je tento nástroj k dispozícii výlučne v angličtine.

Metóda 2: FileMaker Pro

Ďalším variantom FP3 je databáza vytvorená v starej verzii FileMaker Pro. Najnovšia verzia tohto softvéru je však schopná vyrovnať sa s otváraním súborov v tomto formáte, ale s niektorými nuanciami sa o nich budeme rozprávať aj nižšie.

Oficiálna webová stránka FileMaker Pro

  1. Otvorte program, použite položku "Súbor"v ktorom vyberte "Otvoriť ...".
  2. Otvorí sa dialógové okno. "Explorer", Prejdite do priečinka s cieľovým súborom v ňom a kliknite na ľavé tlačidlo myši v rozbaľovacom zozname. "Typ súboru"v ktorom vyberte "Všetky súbory".

    Požadovaný dokument sa zobrazí v zozname súborov, vyberte ho a kliknite naň "Otvorená".
  3. V tomto kroku sa môžete stretnúť s už spomínanými nuansami. Faktom je, že FileMaker Pro, otvárajúce zastarané súbory FP3, ich predtým konvertuje do nového formátu FP12. V tomto prípade sa môžu vyskytnúť chyby čítania, pretože konvertor niekedy zlyhá. Ak sa vyskytne chyba, reštartujte FileMaker Pro a skúste znova otvoriť požadovaný dokument.
  4. Súbor sa načíta do programu.

Tento spôsob má niekoľko nevýhod. Prvou je nedostupnosť programu: skúšobnú verziu si môžete stiahnuť až po registrácii na stránke developera. Druhou nevýhodou sú problémy s kompatibilitou: nie každý súbor FP3 sa otvorí správne.

záver

Ak zhrnieme, zistíme, že prevažná väčšina súborov vo formáte FP3, s ktorými sa moderný používateľ stretne, sú prehľady FastReport, zatiaľ čo ostatné sú zriedkavé.

Loading...