Ako ušetriť gifku na počítači

Malé animované súbory GIF sa nazývajú gif. Často sa nachádzajú na fórach a na sociálnych sieťach. Počítač reprodukuje obrázky tohto formátu prostredníctvom prehliadača, takže si každý užívateľ môže uložiť svoj obľúbený gif a sledovať ho kedykoľvek. A ako vykonať sťahovanie, povieme v tomto článku.

Ukladáme GIF na počítači

Proces sťahovania je pomerne jednoduchý, ale niektoré zdroje vyžadujú iné akcie a tiež umožňujú konverziu videa do formátu GIF. Poďme sa pozrieť na niektoré jednoduché spôsoby, ako uložiť gif do počítača rôznymi spôsobmi.

Metóda 1: Uložiť GIF ručne

Ak ste na fóre alebo v sekcii "Obrázky" vyhľadávač našiel obrázok GIF a chcete ho prevziať do počítača, potom musíte vykonať len niekoľko jednoduchých krokov, ktoré zvládne aj neskúsený používateľ:

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši kdekoľvek na animáciu a vyberte položku "Uložiť obrázok ako ...".
 2. V závislosti od prehliadača sa názov tejto položky môže mierne líšiť.

 3. Teraz zostáva len prísť s menom a vybrať umiestnenie pre ukladanie súborov. Ďalej bude stiahnutý vo formáte GIF a dostupný na prezeranie prostredníctvom akéhokoľvek prehliadača.

Táto metóda je veľmi jednoduchá, ale nie vždy vhodná a existujú aj iné možnosti ukladania. Pozrime sa na ne ďalej.

Metóda 2: Stiahnuť GIF z VKontakte

Animované obrázky môžu byť použité nielen na území sociálnej siete VK a uložené v dokumentoch, každý užívateľ si môže stiahnuť gif zadarmo. Samozrejme, prvá metóda bude robiť, ale potom sa stratí pôvodná kvalita. Ak sa tomu chcete vyhnúť, odporúčame použiť nasledujúce pokyny:

 1. Nájdite animáciu a pridajte ju do svojich dokumentov.
 2. Teraz môžete dokument uložiť na disk.
 3. GIF sa prevezme do vášho počítača a bude k dispozícii na prezeranie prostredníctvom ľubovoľného webového prehliadača.

Prečítajte si viac: Ako stiahnuť gif z VKontakte

Metóda 3: Uložiť GIF vo Photoshope

Ak máte pripravenú animáciu vytvorenú v aplikácii Adobe Photoshop, môžete ju uložiť vo formáte GIF vykonaním niekoľkých jednoduchých krokov a nastavení:

 1. Prejdite do kontextového menu "Súbor" a vyberte "Uložiť pre web".
 2. Teraz sa pred vami objaví blok nastavení, kde sa vykonávajú rôzne manipulácie s farebnou paletou, veľkosťou obrázka, jeho formátom a animáciou.
 3. Po dokončení všetkých nastavení zostane len raz uistite sa, že je nastavený formát GIF a uložený projekt sa uloží do počítača.

Prečítajte si viac: Optimalizácia a ukladanie obrázkov vo formáte GIF

Metóda 4: Prevod videa YouTube do formátu GIF

Pomocou hosťovania videa YouTube a ďalších služieb môžete premeniť takmer všetky krátke videá na gif. Metóda nevyžaduje veľa času, je veľmi jednoduchá a priamočiara. Všetko sa vykonáva v niekoľkých krokoch:

 1. Otvorte príslušné video a upravte odkaz vložením slova "gif" pred "youtube", potom stlačte tlačidlo vstúpiť.
 2. Teraz budete presmerovaný na službu Gifs, kde budete musieť kliknúť na tlačidlo. "Vytvoriť súbor GIF".
 3. Ak je to potrebné, vykonajte ďalšie nastavenia, počkajte, kým sa spracovanie neskončí, a uložte hotovú animáciu do počítača.

Táto služba navyše poskytuje sadu ďalších nástrojov, pomocou ktorých môžete vytvárať a konfigurovať súbory gif z videa. K dispozícii je funkcia pridávania textu, orezania obrázkov a rôznych vizuálnych efektov.

Pozri tiež: Vytvorenie animácie GIF z videa v službe YouTube

Maľovali sme štyri rôzne inštrukcie, ktoré sa používajú na ukladanie gifov do počítača. Každá z nich bude užitočná v rôznych situáciách. Oboznámte sa podrobne so všetkými spôsobmi, ako určiť najvhodnejší pre vás.

Loading...