Ako sa vysporiadať s chybou mcvcp110.dll


V niektorých prípadoch pokus o spustenie hry (napríklad World of Tanks) alebo program (Adobe Photoshop) spôsobí chybu ako napr. "Súbor Mcvcp110.dll nebol nájdený", Táto dynamická knižnica patrí do balíka Microsoft Visual C ++ 2013 a zlyhania v jeho práci naznačujú nesprávnu inštaláciu komponentu alebo poškodenie knižnice DLL vírusmi alebo užívateľom. Tento problém je najbežnejší vo všetkých vydaniach systému Windows 7.

Metódy riešenia problémov s mcvcp110.dll

Používateľ, ktorý čelí poruche, má niekoľko možností na vyriešenie tejto situácie. Prvá je inštalácia Visual Studio C ++ príslušnej verzie. Ďalším spôsobom je stiahnuť potrebnú knižnicu DLL a potom ju nainštalovať do konkrétneho adresára.

Metóda 1: Nainštalujte súčasť Microsoft Visual C ++ 2013. t

Na rozdiel od starších verzií programu Microsoft Visual C ++ sa musí verzia 2013 používateľov systému Windows 7 prevziať a nainštalovať nezávisle. Balík je spravidla distribuovaný s programami, pre ktoré je potrebný, ale ak nie je k dispozícii, máte k dispozícii odkaz na oficiálnu webovú lokalitu spoločnosti Microsoft.

Stiahnite si Microsoft Visual C ++ 2013

  1. Po spustení inštalátora najprv akceptujte licenčnú zmluvu.

    Po označení príslušnej položky stlačte "Inštalácia".
  2. Počkajte 3-5 minút, kým nebudú stiahnuté potrebné komponenty a prejde proces inštalácie.
  3. Na konci procesu inštalácie stlačte "Hotovo".

    Potom reštartujte systém.
  4. Po načítaní operačného systému skúste spustiť program alebo hru, ktorá sa nezačala kvôli chybe v mcvcp110.dll. Spustenie by sa malo uskutočniť bez zlyhania.

Metóda 2: Manuálna inštalácia chýbajúcej knižnice

Ak vám riešenie popísané vyššie nevyhovuje, je tu cesta von - musíte si súbor mcvcp110.dll stiahnuť na pevný disk sami a ručne (skopírovať, presunúť alebo potiahnuť myšou) umiestnite súbor do systémového priečinkaC: Systém Windows 32.

Ak používate 64-bitovú verziu systému Windows 7, adresa bude vyzeraťC: Windows SysWOW64, Ak chcete zistiť požadovanú lokalitu, odporúčame Vám prečítať si článok o manuálnej inštalácii knižnice DLL - spomenuli aj niektoré iné nezrejmé nuansy.

Okrem toho budete pravdepodobne musieť zaregistrovať súbor DLL v registri - bez tejto manipulácie, systém jednoducho nebude brať mcvcp110.dll do prevádzky. Postup je veľmi jednoduchý a podrobne popísaný v príslušných pokynoch.

Ak zhrnieme, poznamenávame, že knižnice Microsoft Visual C ++ sú často inštalované spolu s aktualizáciami systému, preto ich neodporúčame vypnúť.

Pozrite si video: DLL vs EXE. Windows DLL Hell (December 2019).

Loading...