Ako opraviť horizont hrádze na fotografiách vo Photoshope


Pozdĺžny horizont je pre mnohých známym problémom. Toto je názov chyby, v ktorej horizont na obrázku nie je rovnobežný s horizontálom obrazovky a / alebo okrajmi fotografie. Začiatočník aj profesionál s bohatými skúsenosťami vo fotografovaní môže naplniť horizont, niekedy je to dôsledok nedbanlivosti pri fotografovaní a niekedy aj núteného opatrenia.

Vo fotografovaní je tiež špeciálny termín, ktorý robí z posetého horizontu určitý vrchol fotografie, ako keby to znamenalo, že "to bolo zamýšľané". Toto sa nazýva "nemecký kútik" (alebo "holandský", neexistuje žiadny rozdiel) a používa sa ako umelecké zariadenie zriedka. Ak sa tak stalo, že horizont je posiaty, ale pôvodná myšlienka fotografie to neznamenala, problém je ľahko vyriešený spracovaním fotografie vo Photoshope.

Existujú tri pomerne jednoduché spôsoby, ako odstrániť túto chybu. Pozrime sa podrobnejšie na každú z nich.

Prvý spôsob

Pre podrobné vysvetlenie metód v našom prípade sa používa Russified verzia Photoshop CS6. Ale ak máte inú verziu tohto programu - nie desivé. Opísané metódy sú rovnako vhodné pre väčšinu verzií.

Otvorte fotografiu, ktorú chcete zmeniť.

Ďalej venujte pozornosť nástrojovej lište, ktorá sa nachádza na ľavej strane obrazovky, kde musíme vybrať funkciu Nástroj na orezanie, Ak máte Russified verziu, môže byť tiež volané "Rám náradia", Ak chcete použiť klávesové skratky, môžete túto funkciu otvoriť stlačením tlačidla "C".

Vyberte celú fotografiu, presuňte kurzor na okraj fotografie. Ďalej je potrebné otočiť rám tak, aby horizontálna strana (bez ohľadu na vrch alebo spodok) bola rovnobežná s horizontom v obraze. Po dosiahnutí potrebnej rovnobežky môžete uvoľniť ľavé tlačidlo myši a opraviť fotografiu dvojitým kliknutím (alebo to môžete urobiť stlačením klávesu "ENTER").

Horizont je teda paralelný, ale v obraze sú biele prázdne miesta, čo znamená, že požadovaný efekt sa nedosiahne.

Pokračujeme v práci. Fotografiu môžete orezať (orezať) pomocou rovnakej funkcie. Nástroj na orezanie, alebo na dokončenie chýbajúcich oblastí.

To vám pomôže "Nástroj Magic Wand Tool" (alebo "Kúzelná palička" vo verzii s trhlinou), ktorú nájdete aj na paneli nástrojov. Kláves, ktorý sa používa na rýchle volanie tejto funkcie je "W" (Uistite sa, že si nezabudnete prepnúť na anglické rozloženie).

Tento nástroj vyberie biele oblasti, ktoré predtým držali SHIFT.

Pomocou nasledujúcich príkazov môžete rozšíriť hranice vybratých oblastí o približne 15-20 pixlov: "Vybrať - upraviť - rozbaliť" ("Pridelenie - zmena - rozšírenie").


Pre výplň použite príkazy Upraviť - Vyplňte (Úprava - Vyplňte) výberom "Content-Aware" ( „Na základe obsahu“) a kliknite "OK".Konečným nádychom je CTRL + D, Vychutnajte si výsledok, ktorý sme dosiahli maximálne 3 minúty.

Druhý spôsob

Ak z nejakého dôvodu vám prvá metóda nevyhovuje, môžete ísť inou cestou. Ak máte problémy s okom a je pre vás ťažké orientovať paralelný horizont s paralelnou obrazovkou, ale vidíte, že sa vyskytla chyba, použite vodorovnú čiaru (ľavým tlačidlom myši na pravítko v hornej časti a ťahaním na obzor).

Ak sa skutočne vyskytne chyba a odchýlka je taká, že vôbec nemôžete zatvoriť oči, vyberte celú fotografiu (CTRL + A) a transformovať ho (CTRL + T). Otáčajte obraz v rôznych smeroch, kým horizont nie je dokonale rovnobežný s horizontálom obrazovky a po dosiahnutí požadovaného výsledku stlačte ENTER.

Ďalej sa obvyklým spôsobom - orezanie alebo tieňovanie, ktoré sú podrobne opísané v prvej metóde - zbavia prázdnych oblastí.
Jednoducho, rýchlo, efektívne, vyrovnali ste horizont, ktorý ste si pospali, a urobili z fotografie dokonalú.

Tretia cesta

Pre perfekcionistov, ktorí nedôverujú vlastným očiam, existuje tretí spôsob vyrovnania rozloženého horizontu, ktorý nám umožňuje určiť uhol náklonu čo najpresnejšie a automaticky ho priviesť do dokonale horizontálneho stavu.

Použite nástroj "Ruler" - "Analýza - nástroj pravítka" ("Analýza - Pravítko nástroja"), pomocou ktorého urobíme výber horizontu (vhodný aj na zladenie akéhokoľvek nedostatočne horizontálneho alebo nedostatočne vertikálneho objektu, podľa vášho názoru), ktorý bude vodítkom pre zmenu obrazu.

Pomocou týchto jednoduchých úkonov môžeme presne zmerať uhol sklonu.

Ďalej pomocou akcie "Image - Rotácia obrazu - ľubovoľný" ("Image - Rotácia obrazu - ľubovoľný") ponúkame Photoshopu na otočenie obrazu na ľubovoľný uhol, ku ktorému navrhuje nakloniť uhol, ktorý bol meraný (do stupňa).


Kliknutím na navrhovanú možnosť súhlasíme OK, Automaticky sa otáča fotografia, čo eliminuje najmenšiu chybu.

Problém zrúteného horizontu je opäť vyriešený za menej ako 3 minúty.

Všetky tieto metódy majú právo na život. Čo presne použiť, sa rozhodnete. Veľa šťastia vo vašej práci!

Loading...