Blokovanie služby YouTube od dieťaťa v telefóne


Služba videohostingu YouTube môže pomôcť vášmu dieťaťu prostredníctvom vzdelávacích videí, karikatúr alebo vzdelávacích videí. Stránka zároveň obsahuje materiály, ktoré by deti nemali vidieť. Radikálnym riešením problému by bolo zablokovať službu YouTube na zariadení alebo umožniť filtrovanie výsledkov vyhľadávania. Okrem toho môžete pomocou blokovania obmedziť používanie webovej služby dieťaťom, ak video sleduje na úkor domácich úloh.

robot

Operačný systém Android má kvôli svojej otvorenosti dostatočne veľké možnosti na ovládanie používania zariadenia vrátane blokovania prístupu k službe YouTube.

Metóda 1: Aplikácie rodičovskej kontroly

Pre smartfóny so systémom Android existujú komplexné riešenia, pomocou ktorých môžete chrániť svoje dieťa pred nechceným obsahom. Realizujú sa vo forme jednotlivých aplikácií, pomocou ktorých môžete blokovať prístup k iným programom a zdrojom na internete. Na našich stránkach nájdete prehľad produktov rodičovskej kontroly, odporúčame Vám, aby ste sa s ním oboznámili.

Prečítajte si viac: Aplikácie rodičovskej kontroly pre Android

Metóda 2: Aplikácia Firewall

Na smartfóne so systémom Android, napríklad na počítači so systémom Windows, môžete nastaviť bránu firewall, ktorá sa dá použiť na obmedzenie prístupu na Internet k určitým aplikáciám alebo na blokovanie určitých webových stránok. Pripravili sme zoznam firewallových programov pre Android, odporúčame Vám, aby ste sa s ním zoznámili: určite nájdete medzi nimi vhodné riešenie.

Prečítajte si viac: Aplikácia Firewall pre Android

iOS

Úloha, ktorá sa má vyriešiť na zariadení iPhone, je ešte jednoduchšia ako na zariadení so systémom Android, pretože v systéme je už potrebná potrebná funkcia.

Metóda 1: Zamknúť miesto

Najjednoduchším a najefektívnejším riešením našej dnešnej úlohy je zablokovať stránku prostredníctvom systémových nastavení.

 1. Otvorte aplikáciu "Nastavenia".
 2. Použite položku "Čas obrazovky".
 3. Vyberte kategóriu Obsah a ochrana osobných údajov.
 4. Aktivujte prepínač s rovnakým názvom a potom vyberte možnosť Obmedzenia obsahu.

  V tomto štádiu vás prístroj požiada o zadanie bezpečnostného kódu, ak je nakonfigurovaný.

 5. Klepnite na pozíciu "Webový obsah".
 6. Použite položku "Obmedziť stránky pre dospelých", Objavia sa biele a čierne zoznamy tlačidiel. Potrebujeme posledný, tak kliknite na tlačidlo. "Pridať lokalitu" v kategórii "Nikdy nepovoliť".

  Zadajte adresu do textového poľa youtube.com a potvrďte zadanie.

Dieťa teraz nebude môcť pristupovať k službe YouTube.

Metóda 2: Skrytie aplikácie

Ak z nejakého dôvodu vám predchádzajúca metóda nevyhovuje, môžete jednoducho skryť zobrazenie programu z pracovného priestoru iPhone, našťastie to možno dosiahnuť v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Lekcia: Skryť aplikácie na iPhone

Univerzálne riešenia

Existujú aj spôsoby, ktoré sú vhodné pre Android aj iOS, poďme sa s nimi zoznámiť.

Metóda 1: Nastavenie aplikácie YouTube

Problém blokovania nechceného obsahu je možné vyriešiť prostredníctvom oficiálnej aplikácie YouTube. Rozhranie klienta je na smartfóne so systémom Android, ktorý je na iPhone takmer rovnaký, takže ako príklad použijeme Android.

 1. Vyhľadajte v ponuke a spustite aplikáciu. "YouTube".
 2. Kliknite na avatar aktuálneho účtu vpravo hore.
 3. Otvorí sa menu aplikácie, v ktorom vyberte položku "Nastavenia".

  Potom klepnite na pozíciu "General".

 4. Nájdite prepínač "Núdzový režim" a aktivujte ho.

Vydávanie videa do vyhľadávania bude teraz čo najbezpečnejšie, čo znamená, že nie sú k dispozícii videá, ktoré nie sú určené pre deti. Upozorňujeme, že táto metóda nie je ideálna, ako varovali samotní vývojári. Ako preventívne opatrenie odporúčame, aby ste sledovali, ktorý konkrétny účet je pripojený k službe YouTube na zariadení - zmysel je mať samostatný, špeciálne pre dieťa, na ktorom by ste mali povoliť režim bezpečného zobrazenia. Taktiež neodporúčame používať funkciu zapamätania hesiel, aby dieťa náhodne nedostalo prístup k účtu pre dospelých.

Metóda 2: Nastavenie hesla pre aplikáciu

Spoľahlivým spôsobom blokovania prístupu k službe YouTube bude nastavenie hesla - bez neho nebude mať dieťa v žiadnom prípade prístup k klientovi tejto služby. Postup je možné vykonať na operačných systémoch Android aj iOS, manuály pre oba systémy sú uvedené nižšie.

Prečítajte si viac: Ako nastaviť heslo pre aplikáciu v systéme Android a iOS

záver

Blokovanie služby YouTube z dieťaťa na modernom smartfóne je pomerne jednoduché, a to na platforme Android aj iOS, a prístup môže byť obmedzený tak na aplikáciu, ako aj na webovú verziu hosťovania videa.

Loading...