V počítači so systémom Windows 7 nie sú k dispozícii žiadne pripojenia

Ak je váš stolný počítač alebo prenosný počítač pripojený k internetu, potom môže prísť k takému nepríjemnému okamihu, keď stratíte prístup k sieti a ikona sieťového pripojenia v oblasti oznámení bude prečiarknutá červeným krížikom. Keď prejdete kurzorom nad ním, zobrazí sa vysvetlenie celej správy. "Nie sú k dispozícii žiadne pripojenia", Často sa to stáva pri použití adaptéra Wi-Fi. Pozrime sa, ako tento problém vyriešiť, ak používate počítač so systémom Windows 7.

Pozrite tiež: Ako povoliť sieť Wi-Fi v systéme Windows 7

Príčiny problému a ako ho vyriešiť

Existuje niekoľko dôvodov, ktoré môžu spôsobiť problém, ktorý študujeme:

 • Skutočný nedostatok dostupných sietí;
 • Rozbitý adaptér Wi-Fi, smerovač alebo modem;
 • Porucha hardvéru počítača (napríklad zlyhanie sieťovej karty);
 • Zlyhanie softvéru;
 • Nedostatok prúdových vodičov;
 • Poškodenie operačného systému;
 • Vírus.

Nebudeme podrobne hovoriť o takomto banálnom dôvode ako o skutočnej absencii dostupných sietí. "Zaobchádza sa s ňou" je len návratom do zóny prístupnosti internetu alebo zmenou spôsobu pripojenia k tej, ktorá pôsobí v danej oblasti. Aj pri hardvérových chybách nemá zmysel šíriť veľa. Sú odstránené buď opravárom hardvéru alebo výmenou zlyhaného dielu alebo zariadenia (adaptér Wi-Fi, sieťová karta, smerovač, modem atď.). Budeme však podrobne hovoriť o ďalších dôvodoch a spôsoboch ich odstránenia.

Metóda 1: Štandardná diagnostika

Ak sa v tomto článku vyskytla chyba, postupujte podľa radu jednoduchých krokov:

 • Vyberte adaptér Wi-Fi z počítača a potom ho znova pripojte;
 • Reštartujte router (je lepšie to urobiť, úplne ho vypnúť, to znamená, že musíte vytiahnuť zástrčku zo zásuvky);
 • Ak používate prenosný počítač, skontrolujte, či je zapnutý prepínač hardvéru Wi-Fi. Zapína sa pre rôzne modely notebookov rôznymi spôsobmi: buď pomocou špeciálneho prepínača na skrinke, alebo pomocou špecifickej kombinácie klávesov (napríklad Fn + f2).

Ak žiadna z vyššie uvedených možností nepomohla, potom má zmysel vyrábať štandardný diagnostický postup.

 1. V oblasti oznámení kliknite na ikonu sieťového pripojenia s červeným krížikom av zobrazenej ponuke vyberte položku "Diagnostics".
 2. Operačný systém aktivuje postup na zistenie problémov so sieťovým pripojením. V prípade riešenia problémov postupujte podľa pokynov zobrazených v okne. Prísne dodržiavanie týchto pravidiel pravdepodobne pomôže obnoviť prístup na internet. Ak to povie Vykonať túto opravupotom kliknite naň.

Bohužiaľ, táto metóda pomáha v pomerne obmedzenom počte prípadov. Preto, ak sa vám nepodarilo tento problém vyriešiť, postupujte podľa nasledujúcich metód, ktoré sú opísané nižšie.

Metóda 2: Povolenie sieťového pripojenia

Je pravdepodobné, že príčinou chyby môže byť odpojenie v časti sieťových pripojení. Ovládací panel, Potom musíte aktivovať príslušný objekt.

 1. lis "Štart" a otvorené Ovládací panel.
 2. Preskočiť na sekciu "Sieť a internet".
 3. Prejsť na Centrum kontroly siete ....
 4. V ľavej časti okna, ktoré sa zobrazí, kliknite na titulok "Zmena nastavení adaptéra".
 5. Zobrazené okno zobrazuje všetky sieťové pripojenia nakonfigurované na tomto počítači. Nájdite objekt, ktorý je pre vás relevantný a pozrite sa na jeho stav. Ak je nastavené na "Disabled", je potrebné aktivovať spojenie. Kliknite pravým tlačidlom myši na objekt (PKM) a vyberte "Zapnúť".
 6. Po aktivácii pripojenia bude pravdepodobne vyriešený problém opísaný v tomto článku.

Metóda 3: Odstráňte adaptér zo Správcu zariadení

Ak sa pripojíte na Internet prostredníctvom adaptéra Wi-Fi, jedným zo spôsobov, ako tento problém vyriešiť, je vypnúť ho „Správca zariadení“a potom opätovné aktivovanie.

 1. Prejsť na Ovládací panel metóda, ktorá bola zohľadnená v opise Metóda 2a potom otvorte sekciu "Systém a bezpečnosť".
 2. Kliknite na hostiteľa v skupine. "System" člen „Správca zariadení“.
 3. Začne „Správca zariadení“, V zozname typov zariadení, ktoré sa otvoria, kliknite na "Sieťové adaptéry".
 4. V zozname, ktorý sa otvorí, nájdite názov zariadenia, ktoré používate na pripojenie na Internet. Kliknite naň PKM, Pozorne si prezrite kontextovú ponuku, ktorá sa zobrazí. Ak obsahuje položku "Zapnúť"kliknite naň. To bude stačiť a všetky ďalšie činnosti opísané v tejto metóde, nebudete musieť vykonávať. Zariadenie bolo práve vypnuté a teraz ste ho zapli.

  Ak zadaná položka nie je prítomná, znamená to pravdepodobnosť nesprávneho fungovania zariadenia. Preto musí byť dočasne deaktivovaný a potom povolený. Kliknite na kontextové menu "Delete".

 5. Zobrazí sa dialógové okno s upozornením, že zariadenie bude teraz odstránené zo systému. Potvrďte svoje akcie kliknutím "OK".
 6. Vybrané zariadenie sa odstráni.
 7. Potom, v horizontálnom menu, kliknite "Action"a potom zo zoznamu, ktorý sa otvorí kliknutím "Aktualizovať konfiguráciu ...".
 8. Vyhľadá sa zariadenie pripojené pomocou technológie. „Plug and Play“, Sieťový adaptér sa znova pripojí a ovládače sa preinštalujú.
 9. Potom reštartujte počítač. Možno po tejto chybe s dostupnosťou pripojení zmizne.

Metóda 4: Preinštalovanie ovládačov

Jedným z dôvodov chyby, ktorú študujeme, je, že systém má nainštalované nesprávne alebo neaktuálne ovládače sieťového adaptéra. Najčastejšie sa vyskytuje pri prvom pripojení zariadenia alebo po preinštalovaní operačného systému. Potom by mal byť vodič nahradený súčasným ekvivalentom. Odporúča sa používať presne tie kópie, ktoré boli dodané na CD alebo inom médiu so samotným zariadením. Ak nemáte takého dopravcu, môžete si stiahnuť požadovaný objekt z oficiálnej stránky výrobcu adaptéra. Použitie podobného softvéru z iných zdrojov nezaručuje riešenie problému.

 1. Prejsť na „Správca zariadení“použitím rovnakého algoritmu akcií ako v predchádzajúcej metóde. Znova otvorte sekciu. "Sieťové adaptéry" a kliknite PKM názov poľadovaného zariadenia. V zobrazenom zozname vyberte položku "Aktualizovať ovládače ...".
 2. Následne je shell aktivovaný na výber metódy aktualizácie. Vyberte možnosť "Vykonať vyhľadávanie vodiča ...".
 3. V okne, ktoré sa otvorí, musíte zadať médium a adresár pre umiestnenie nainštalovaných ovládačov. Kliknite na "Skontrolovať ...".
 4. Škrupina sa otvorí "Prehľadávať priečinky", Tu musíte zadať priečinok alebo médium (napríklad CD / DVD-ROM), kde sa nachádzajú ovládače dodané so zariadením alebo predinštalované z oficiálnych stránok. Po dokončení výberu adresára kliknite na "OK".
 5. Po zobrazení adresy adresára v okne vyhľadávania ovládača môžete pokračovať v inštalácii kliknutím na tlačidlo "Next"ale skôr sa uistite, že to skontrolujete "Vrátane podpriečinkov" tick.
 6. Nainštalujú sa potrebné ovládače a problém s nedostatkom pripojenia na internet pravdepodobne zmizne.

Ale čo robiť, ak z nejakého dôvodu nemáte dopravcu s ovládačmi, ktoré boli dodané so zariadením a oficiálna webová stránka spoločnosti nefunguje? V tomto prípade existujú ďalšie možnosti na inštaláciu potrebných ovládačov, aj keď sa odporúča ich použitie len v tých extrémnych prípadoch, pretože nezaručujú 100% prepojenie medzi OS a adaptérom. Môžete použiť nasledujúce možnosti:

 • Pri výbere metódy aktualizácie ovládača vyberte "Automatické vyhľadávanie" (potom OS vyhľadá potrebné prvky a nainštaluje ich);
 • Použite ID adaptéra vyhľadávania vodiča prostredníctvom špecializovaných služieb;
 • Použite špeciálny softvér na vyhľadávanie a inštaláciu ovládačov (napríklad DriverPack).

Ak sa váš internet vôbec nespustí, budete musieť vyhľadávať a sťahovať z iného zariadenia.

poučenie:
Ako aktualizovať ovládače v systéme Windows
Driver Update DriverPack riešenie

Metóda 5: Povoliť službu

Ak používate pripojenie Wi-Fi na internet, problém, ktorý študujeme, môže nastať v dôsledku odpojenia služby. "Automatické ladenie siete WLAN", Potom ju musíte aktivovať.

 1. Prejdite do sekcie Ovládací panel pod menom "Systém a bezpečnosť", Toto je uvedené v opise. Metóda 3, Kliknite na názov "Správa".
 2. V zozname systémových nástrojov, ktoré sa otvoria, vyberte položku "Služby".

  Správca služieb aktivovať iným spôsobom. Ak to chcete urobiť, zadajte Win + R a zadajte do zobrazenej oblasti:

  services.msc

  Potom kliknite na tlačidlo. "OK".

 3. Správca služieb bude otvorená. Ak chcete rýchlo nájsť položku "Služba automatického ladenia siete WLAN"kliknutím na názov stĺpca vytvoríte všetky služby v abecednom poradí "Name".
 4. Nájdite názov požadovanej služby. Ak pred jeho menom nie je žiadny stav "Works"v tomto prípade je potrebné aktiváciu aktivovať. Dvakrát kliknite na jej meno.
 5. Otvorí sa okno vlastností služby. Ak je v poli Typ spustenia nastavené na "Disabled"potom kliknite naň.
 6. Otvorí sa rozbaľovací zoznam, kde musíte vybrať "Automatic", Potom kliknite na tlačidlo "Použiť" a "OK".
 7. Po návrate do hlavného rozhrania Správca služieb zvýraznite názov "Služba automatického ladenia siete WLAN"a na ľavej strane škrupiny kliknite "Run".
 8. Služba bude aktivovaná.
 9. Potom sa oproti jeho názvu zobrazí stav "Works" a vyrieši sa problém s nedostatkom pripojení.

Metóda 6: Skontrolujte systémové súbory

Ak žiadna z týchto metód nepomohla, potom existuje šanca, že integrita systémových súborov bola ohrozená. V tomto prípade je potrebné vykonať vhodnú kontrolu s následným obnovením v prípade zistenia problémov.

 1. crack "Štart" a vyberte "Všetky programy".
 2. Otvorte priečinok "Standard".
 3. Vyhľadajte položku s názvom "Príkazový riadok", Kliknite naň PKM, V zozname možností, ktoré sa zobrazia, prestaňte fungovať ako správca.
 4. otvára "Príkazový riadok", Zadajte jeho rozhranie:

  sfc / scannow

  Potom kliknite na tlačidlo vstúpiť.

 5. Spustí sa postup skenovania integrity prvkov systému. Informácie o dynamike jeho prechodu sa zobrazia okamžite v okne "Príkazový riadok" ako percento. Počas vykonávania tohto procesu nezatvárajte aktuálne okno, ale môžete ho minimalizovať. Ak sa v štruktúre zistia porušenia, automaticky sa vykoná postup na obnovenie chýbajúcich alebo poškodených súborov.
 6. Ak sa po dokončení skenovania zobrazí hlásenie, ktoré vás informuje, že sa nedá obnoviť, celý proces zopakujte, ale tentoraz budete musieť spustiť operačný systém "Núdzový režim".

Lekcia: Kontrola integrity súborov operačného systému Windows 7

Metóda 7: Eliminácia vírusov

Príčinou problému nedostatku dostupných sietí môže byť infekcia počítačovým vírusom. Niektoré škodlivé programy špecificky zakazujú prístup na Internet, takže užívateľ nemôže použiť externú pomoc na ich odstránenie, zatiaľ čo iní jednoducho „svojvoľne zabijú“ alebo upravia systémové súbory, čo má za následok rovnaký výsledok.

Nemá zmysel používať pravidelný antivírus na odstránenie škodlivého kódu, pretože už minul hrozbu, čo znamená, že nebude reagovať na vírus a môže byť nakazený aj touto dobou. Preto odporúčame používať špecializované antivírusové nástroje, ktoré nevyžadujú inštaláciu. Jedným z najlepších programov v tejto triede je Dr.Web CureIt. Najlepšie je skontrolovať z iného zariadenia alebo pri spustení z LiveCD / USB. To je jediný spôsob, ako môžete zabezpečiť maximálnu pravdepodobnosť odhalenia hrozby.

Ak antivírusový program zistí škodlivý kód, potom v tomto prípade postupujte podľa tipov, ktoré sa nachádzajú v jeho rozhraní. Existuje možnosť, že vírus už dokázal poškodiť systémové súbory. Po jeho odstránení je potrebné vykonať zodpovedajúcu kontrolu, ktorá sa zvažuje v opise Metóda 6.

Lekcia: Ako skontrolovať počítač na prítomnosť vírusovej infekcie

Ako vidíte, zdrojom problému s dostupnosťou pripojení, a tým aj prevádzkyschopnosti internetu, môže byť veľa rôznych faktorov. Môžu byť externé povahy (skutočná absencia siete) a interné (rôzne zlyhania) spôsobené softvérovými aj hardvérovými komponentmi systému. Samozrejme, pred stanovením problému sa odporúča stanoviť jeho presnú príčinu, ale bohužiaľ to nie je vždy možné. V tomto prípade jednoducho použite metódy opísané v tomto článku, zakaždým pri kontrole, či je chyba odstránená alebo nie.

Loading...