Odstránenie chyby „Get Device Removed Reason“ v moderných hrách


Rôzne pády a pády v hrách je pomerne bežný jav. Dôvody takýchto problémov sú mnohé a dnes budeme skúmať jednu chybu, ktorá vzniká v moderných náročných projektoch, ako sú Battlefield 4 a ďalšie.

Funkcia DirectX "GetDeviceRemovedReason"

Toto zlyhanie sa najčastejšie vyskytuje pri spustení hier, ktoré sú veľmi ťažké na počítačovom hardvéri, najmä grafickej karte. Počas relácie hry sa náhle objaví dialógové okno s desivým varovaním.

Chyba je veľmi bežná a hovorí, že za poruchu je zodpovedné zariadenie (grafická karta). To tiež naznačuje, že "pád" mohol byť spôsobený grafickým ovládačom alebo samotnou hrou. Po prečítaní správy si môžete myslieť, že vám pomôže preinštalovanie softvéru pre grafický adaptér a / alebo hračky. V skutočnosti, veci nemusia byť tak ružové.

Pozri tiež: Preinštalovanie ovládačov grafických kariet

Zlý kontakt v slote PCI-E

Toto je najšťastnejší prípad. Po demontáži jednoducho utrite kontakty na grafickej karte gumou alebo tampónom namočeným v alkohole. Majte na pamäti, že príčinou môže byť oxidová škvrna, takže musíte jemne trieť, ale zároveň jemne.

Pozri tiež:
Odpojte grafickú kartu od počítača
Grafickú kartu pripojíme k základnej doske PC

prehriatiu

Procesor, centrálny aj grafický, pri prehriatí môže resetovať frekvencie, preskočenie cyklov sa vo všeobecnosti správa inak. To môže tiež spôsobiť pád v DirectX komponenty.

Ďalšie podrobnosti:
Sledovanie teploty grafickej karty
Prevádzkové teploty a prehrievanie grafických kariet
Eliminujte prehriatie grafickej karty

Napájanie

Ako viete, herná grafická karta vyžaduje pomerne veľa energie na normálnu prevádzku, ktorú prijíma prostredníctvom dodatočného napájania z PSU a čiastočne cez slot PCI-E na základnej doske.

Ako ste pravdepodobne už uhádli, problém spočíva v napájaní, ktoré nie je schopné dodávať dostatok energie do grafickej karty. V načítaných herných scénach, keď grafický procesor pracuje na plný výkon, v jednom "veľkom" momente, v dôsledku zlyhania napájania, môže dôjsť k havárii hernej aplikácie alebo ovládača, pretože grafická karta už nemôže vykonávať svoje funkcie normálne. A to platí nielen pre výkonné urýchľovače s prídavnými napájacími konektormi, ale aj pre tie, ktoré sú napájané výlučne cez slot.

Tento problém môže byť spôsobený tak nedostatočnou silou PSU, ako aj starnutím. Ak chcete skontrolovať, musíte k počítaču pripojiť ďalšiu jednotku s dostatočným napájaním. Ak problém pretrváva, čítajte ďalej.

Výkonové obvody grafickej karty

Za napájanie grafického procesora a videopamäte sú zodpovedné nielen PSU, ale aj obvody napájania pozostávajúce z mosfetov (tranzistorov), tlmiviek a kondenzátorov. Ak používate staršiu grafickú kartu, potom tieto reťazce môžu byť "unavené" kvôli ich veku a pracovnej záťaži, to znamená, že jednoducho vyvinú zdroj.

Ako môžete vidieť, MOSFETY sú pokryté chladičom, a to nie je náhoda: spolu s grafickým procesorom sú najviac zaťažené časti grafickej karty. Riešenie problému je možné nájsť v servisnom stredisku pre diagnostiku. Možno vo vašom prípade môže byť karta reanimated.

záver

Táto chyba v hrách nám hovorí, že niečo nie je v poriadku s grafickou kartou alebo systémom napájania počítača. Pri výbere grafického adaptéra v neposlednom rade stojí za to venovať pozornosť výkonu a veku existujúcej napájacej jednotky a pri najmenšom podozrení, že sa s nákladom nebude vyrovnávať, nahraďte ju silnejšou.

Loading...