Ableton Live 9.7.5


Medzi niekoľkými profesionálnymi programami určenými na tvorbu hudby stojí Ableton Live mierne od seba. Ide o to, že tento softvér je rovnako vhodný nielen pre štúdiovú prácu, vrátane tvorby a miešania, ale aj pre hranie v reálnom čase. Ten je relevantný pre živé vystúpenia, rôzne improvizácie a samozrejme pre DJ inga. V skutočnosti je Ableton Live primárne zameraný na DJov.

Odporúčame zoznámiť sa: Softvér na úpravu hudby

Tento program je pracovná ozvučovacia stanica, ktorá je široko využívaná mnohými slávnymi hudobníkmi a DJs na tvorbu hudby a živých vystúpení. Patrí medzi ne Armin Van Bouren a Skillex. Ableton Live poskytuje naozaj skvelé možnosti pre prácu so zvukom a je to riešenie typu všetko v jednom. Preto je tento program známy po celom svete a je považovaný za referenciu vo svete DJingu. Pozrime sa teda bližšie na to, čo predstavuje Ableton Live.

Odporúčame zoznámiť sa so softvérom na tvorbu hudby

Vytvorenie kompozície

Keď prvýkrát spustíte program, otvorí sa okno relácie určené pre živé vystúpenia, ale podrobnejšie ho zvážime nižšie. Vytvorenie vlastných skladieb prebieha v okne „Usporiadanie“, ku ktorému sa dostanete stlačením klávesu Tab.

Samotná práca so zvukom, melódiami sa odohráva v spodnej časti hlavného okna, kde sa postupne vytvárajú fragmenty melódií alebo jednoducho „slučky“. Aby sa tento fragment objavil v okne tvorby kompozície, musíte ho pridať ako klip MIDI, v ktorom sa zobrazia zmeny vykonané používateľom.

Výber správnych nástrojov z prehliadača Ableton Live a ich pretiahnutie na požadovanú stopu, môžete krok za krokom, nástroj po nástroji, fragmentovať fragmentom alebo použiť programový jazyk MIDI klip pre MIDI klip, vytvoriť plnohodnotnú hudobnú kompozíciu so všetkými potrebnými nástrojmi.

Účinky hudobných nástrojov

Vo svojom súbore obsahuje Ableton Live mnoho rôznych efektov pre spracovanie zvuku. Ako vo všetkých podobných programoch, tieto efekty môžu byť pridané k celej stope ako celku alebo ku každému jednotlivému nástroju. Všetko, čo je na to potrebné, je jednoducho pretiahnuť požadovaný efekt na stopu odoslania (nižšie okno programu) a samozrejme nastaviť požadované nastavenia.

Zvládnutie a zvládnutie

Okrem obrovského množstva efektov na editovanie a spracovanie zvuku, Ableton Live arzenál poskytuje aspoň dostatok príležitostí na mixovanie hotových hudobných skladieb a ich zvládnutie. Bez toho nie je možné považovať žiadnu hudobnú kompozíciu za úplnú.

automatizácia

Táto položka by sa dala dobre pripísať procesu informovania, a napriek tomu ju podrobnejšie zvažujeme. Vytváranie automatických klipov, môžete priamo v procese hrania hudobnej kompozície na ovládanie zvuku jednotlivých fragmentov. Napríklad, môžete vytvoriť automatizáciu pre objem jedného zo syntetizátorov, nastaviť ho tak, aby v jednej časti kompozície tento nástroj hral pokojnejšie, v druhom - hlasnejšie, av treťom všeobecne odstrániť jeho zvuk. Rovnakým spôsobom môžete vytvoriť tlmenie alebo naopak zvýšenie zvuku. Loudness je len jeden z príkladov, môžete automatizovať každý "twist", každé pero. Či ide o panorámovanie, jeden z pásiem ekvalizéra, gombík reverb, filter alebo akýkoľvek iný efekt.

Exportovať zvukové súbory

Pomocou možnosti exportu môžete dokončený projekt uložiť do počítača. Program umožňuje exportovať zvukový súbor, predvoľbu požadovaného formátu a kvalitu stopy, ako aj export samostatného MIDI klipu, ktorý je obzvlášť vhodný pre ďalšie použitie špecifických fragmentov.

Podpora pluginov VST

S pomerne veľkým výberom vlastných zvukov, vzoriek a nástrojov na tvorbu hudby podporuje Ableton Live aj pridávanie vzorových knižníc tretích strán a zásuvných modulov VST. Veľký výber zásuvných modulov je uvedený na oficiálnych stránkach vývojárov tohto softvéru a všetky z nich si môžete zdarma stiahnuť. Okrem nich sú podporované aj pluginy tretích strán.

Improvizácie a živé vystúpenia

Ako bolo uvedené na začiatku článku, Ableton Live vám umožňuje nielen vytvárať a usporiadať si vlastnú hudbu krok za krokom. Tento program je možné využiť aj na improvizáciu, písanie melódií na cestách, ale oveľa zaujímavejšie a užitočnejšie je použitie tohto produktu na živé vystúpenia. Samozrejme, že na tieto účely je potrebné pripojiť špeciálne vybavenie k počítaču s nainštalovanou pracovnou stanicou, bez ktorej, ako viete, je práca DJ jednoducho nemožná. V súlade s tým, pomocou pripojených nástrojov, môžete ovládať funkčnosť Ableton Live, robiť svoju vlastnú hudbu v ňom alebo miešať to, čo už máte.

Výhody Ableton Live

1. Obrovské možnosti vytvárania vlastnej hudby, jej informácií a tvorby.
2. Možnosť využitia programu na improvizáciu a živé vystúpenia.
3. Intuitívne užívateľské rozhranie s pohodlnými ovládacími prvkami.

Nevýhody Ableton Live

1. Program nie je Russified.
2. Vysoké náklady na licenciu. Ak je základná verzia tejto pracovnej stanice $ 99, potom pre "plnú plnku", budete musieť zaplatiť až 749 dolárov.

Ableton Live je jedným z najlepších a najobľúbenejších softvérov na tvorbu elektronickej hudby na svete. Skutočnosť, že je podporovaná a aktívne využívaná profesionálmi hudobného priemyslu na vytváranie vlastných hitov, lepšia ako akákoľvek chvála, hovorí, ako dobre je vo svojom odbore. Okrem toho, schopnosť používať túto stanicu na živých vystúpeniach ju robí jedinečnou a žiaducou pre každého, kto chce nielen vytvoriť vlastnú hudbu, ale aj preukázať svoje schopnosti v akcii.

Stiahnite si skúšobnú verziu Ableton Live

Stiahnite si najnovšiu verziu programu z oficiálnych stránok

Linux Live USB Creator Windows Live Movie Studio Amazing Slow Downer Samplitude

Zdieľať článok v sociálnych sieťach:
Ableton Live - plnohodnotný softvér pre hudobníkov, skladateľov a DJs. Obsahuje vo svojom zložení rôzne nástroje a zvuky, vhodné pre živé vystúpenia.
Systém: Windows 7, 8, 8.1, 10, XP, Vista
Kategória: Program Recenzie
Vývojár: Ableton AG
Cena: 99 USD
Veľkosť: 918 MB
Jazyk: angličtina
Verzia: 9.7.5

Pozrite si video: Ableton Live - Instalação e Erro de Ativação. Link na Descrição (Marec 2020).

Loading...