Ako používať WebMoney

WebMoney je najobľúbenejším elektronickým platobným systémom v krajinách SNŠ. Predpokladá, že každý z jej členov má svoj vlastný účet av ňom je jedna alebo niekoľko peňaženiek (v rôznych menách). Vlastne, s pomocou týchto peňaženky, výpočet prebieha. WebMoney vám umožňuje platiť za nákupy na internete, platiť za služby a ďalšie služby bez toho, aby ste opustili svoj domov.

Ale aj napriek pohodlie WebMoney, mnohí nevedia, ako používať tento systém. Preto je zmysluplné analyzovať používanie WebMoney od momentu registrácie až po realizáciu rôznych operácií.

Ako používať WebMoney

Celý proces používania WebMoney prebieha na oficiálnych stránkach tohto systému. Preto skôr, ako začnete našu fascinujúcu cestu do sveta elektronických platieb, prejdite na túto stránku.

Oficiálna webová stránka WebMoney

Krok 1: Registrácia

Pred registráciou si pripravte nasledujúce:

 • cestovný pas (budete potrebovať jeho sériu, číslo, informácie o tom, kedy a kým bol tento dokument vydaný);
 • identifikačné číslo;
 • mobilný telefón (musí byť uvedený aj pri registrácii).

V budúcnosti budete používať telefón na vstup do systému. Aspoň to bude prvé. Potom môžete prejsť do potvrdzovacieho systému E-num. Viac informácií o používaní tohto systému nájdete na stránke WebMoney Wiki.

Registrácia WebMoney sa deje na oficiálnych stránkach systému. Ak chcete začať, kliknite na tlačidloregistrácia"v pravom hornom rohu otvorenej stránky.

Potom musíte len postupovať podľa inštrukcií systému - zadajte svoj mobilný telefón, osobné údaje, skontrolujte zadané číslo a priraďte heslo. Tento proces je podrobnejšie opísaný v lekcii o registrácii v systéme WebMoney.

poučenie: Registrácia vo WebMoney od nuly

Počas registrácie vytvoríte prvú peňaženku. Ak chcete vytvoriť sekundu, musíte získať ďalšiu úroveň certifikátu (bude to ďalej diskutované). Celkovo je v systéme WebMoney k dispozícii 8 typov peňaženiek, konkrétne:

 1. Z-peňaženka (alebo jednoducho WMZ) je peňaženka s peňažnými prostriedkami zodpovedajúcimi americkým dolárom pri aktuálnom výmennom kurze. To znamená, že jedna jednotka meny v Z-peňaženke (1 WMZ) sa rovná jednému americkému doláru.
 2. R-peňaženka (WMR) - fondy sú ekvivalentné jednému ruskému rublu.
 3. U-wallet (WMU) - ukrajinská hrivna.
 4. B-peňaženka (WMB) - bieloruské ruble.
 5. E-peňaženka (WME) - Euro.
 6. G-Wallet (WMG) - prostriedky na tejto peňaženke sú ekvivalentné zlatu. 1 WMG sa rovná jednému gramu zlata.
 7. X-Wallet (WMX) - Bitcoin. 1 WMX sa rovná jednému bitcoinu.
 8. C-peňaženka a D-peňaženka (WMC a WMD) sú špeciálne druhy peňaženiek, ktoré sa používajú na vykonávanie úverových operácií - vydávanie a splácanie úverov.

To znamená, že po registrácii dostanete peňaženku, ktorá začína písmenom zodpovedajúcim mene a vášmu jedinečnému identifikátoru v systéme (WMID). Pokiaľ ide o peňaženku, za prvým písmenom je 12-miestne číslo (napríklad R123456789123 pre ruské ruble). WMID nájdete vždy pri vstupe do systému - bude v pravom hornom rohu.

Krok 2: Prihlásenie a používanie programu Keeper

Spravovanie všetkého v WebMoney, ako aj všetkých operácií sa vykonáva pomocou jednej z verzií WebMoney Keeper. Celkovo sú tri:

 1. WebMoney Keeper Standard je štandardná verzia, ktorá funguje v prehliadači. Vlastne, po registrácii sa dostanete do Keeper Standard a na fotografii vyššie ukazuje jeho rozhranie. Nemusíte ho sťahovať nikomu okrem používateľov systému Mac OS (môžu to urobiť na stránke s metódami správy). Zvyšok tejto verzie Keepera je k dispozícii, keď idete na oficiálnu stránku WebMoney.
 2. WebMoney Keeper WinPro - program, ktorý je nainštalovaný na počítači rovnako ako ktorýkoľvek iný. Môžete si ho tiež prevziať na stránke metód riadenia. Táto verzia je prístupná pomocou špeciálneho súboru kľúčov, ktorý je generovaný pri prvom spustení a uložený na počítači. Je veľmi dôležité, aby ste nestratili kľúčový súbor, aby sa spoľahlivosť uložila na vymeniteľné médiá. Táto verzia je spoľahlivejšie a veľmi ťažké hack, aj keď v Keeper Standard je veľmi ťažké realizovať neoprávnený prístup.
 3. WebMoney Keeper Mobile je program pre smartfóny a tablety. Existujú verzie Keeper Mobile pre Android, iOS, Windows Phone a Blackberry. Tieto verzie si môžete tiež prevziať na stránke správy.


Pomocou týchto programov vstúpite do systému WebMoney a ďalej spravujete svoj účet. Viac informácií o prihlásení sa môžete dozvedieť z lekcie o autorizácii vo WebMoney.

poučenie: 3 spôsoby zadávania peňaženky WebMoney

Krok 3: Získanie certifikátu

Ak chcete získať prístup k určitým funkciám systému, musíte získať certifikát. Celkovo existuje 12 typov certifikátov:

 1. Alias ​​certifikát, Tento typ certifikátu sa vydáva automaticky pri registrácii. To dáva právo používať jednu peňaženku, ktorá bola vytvorená po registrácii. To môže byť doplnené, ale výber finančných prostriedkov z neho nebude fungovať. Tiež nie je možné vytvoriť druhú peňaženku.
 2. Formálny pas, V tomto prípade vlastník takéhoto certifikátu už má možnosť vytvárať nové peňaženky, dopĺňať ich, vyberať finančné prostriedky, vymieňať jednu menu za inú. Vlastníci formálneho certifikátu sa tiež môžu obrátiť na službu technickej podpory systému, ponechať spätnú väzbu na službu WebMoney Advisor a vykonávať iné operácie. Ak chcete získať takýto certifikát, musíte odoslať údaje o cestovnom pase a čakať na ich overenie. Overovanie prebieha s pomocou vládnych agentúr, preto je dôležité poskytovať iba pravdivé údaje.
 3. Počiatočný certifikát, Toto osvedčenie sa vydáva tým, ktorí poskytujú PhotoID, to znamená fotografiu s pasom v ruke (séria a číslo musia byť viditeľné na cestovnom pase). Musíte tiež poslať naskenovanú kópiu pasu. Tiež počiatočný certifikát možno získať od personalizátora, pre občanov Ruskej federácie na portáli štátnych služieb, a pre občanov Ukrajiny - v systéme BankID. Osobný pas je vlastne akýmsi krokom medzi formálnym pasom a osobným pasom. Ďalšia úroveň, to znamená osobný pas, poskytuje oveľa viac príležitostí a prvá úroveň vám dáva možnosť získať osobný.
 4. Osobný pas, Ak chcete získať takýto certifikát, musíte sa obrátiť na certifikačné centrum vo vašej krajine. V tomto prípade budete musieť zaplatiť od 5 do 25 dolárov (WMZ). Osobný certifikát však poskytuje nasledujúce funkcie:
  • pomocou Merchant WebMoney Transfer, automatického platobného systému (keď platíte za nákup v internetovom obchode pomocou WebMoney, tento systém sa používa);
  • prijímať a poskytovať úvery na úverovú výmenu;
  • získať špeciálnu kartu WebMoney a použiť ju na platby;
  • používať službu Megastock na propagáciu svojich obchodov;
  • vydávať počiatočné certifikáty (podrobnejšie na stránke affiliate programu);
  • vytvárať obchodné platformy na službe DigiSeller a ďalšie.

  Všeobecne platí, že veľmi užitočná vec, ak máte online obchod, alebo budete vytvárať.

 5. Certifikát dodávateľa, Tento certifikát vám dáva možnosť obchodovať s pomocou WebMoney. Ak ju chcete získať, musíte mať osobný pas a na svojej webovej stránke (v internetovom obchode) uveďte peňaženku na prijímanie platieb. Musí byť tiež zaregistrovaný v katalógu Megastock. V tomto prípade bude automaticky vystavený certifikát predávajúceho.
 6. Pas Capitaller, Ak je rozpočtový stroj zaregistrovaný v systéme Capitaller, takýto certifikát sa vydáva automaticky. Prečítajte si viac o rozpočtových strojoch a tomto systéme na stránke služby.
 7. Osvedčenie o platobnom stroji, Vydávané spoločnostiam (nie jednotlivcom), ktoré používajú rozhrania XML pre svoje internetové obchody. Prečítajte si viac na stránke s informáciami o strojoch na zúčtovanie.
 8. Certifikát vývojára, Tento typ certifikátu je určený len pre vývojárov systému WebMoney Transfer. Ak ste takíto, certifikát bude vystavený po prijatí do práce.
 9. Certifikát registrátora, Tento typ certifikátu je určený pre tých, ktorí pracujú ako registrátor a majú právo vydávať iné typy certifikátov. Môžete na tom zarobiť peniaze, pretože musíte zaplatiť za získanie určitých typov certifikátov. Vlastník takéhoto certifikátu sa tiež môže zúčastniť na rozhodcovskom konaní. Ak ju chcete získať, musíte splniť požiadavky a poskytnúť príspevok vo výške 3 000 USD (WMZ).
 10. Servisný certifikát, Tento typ certifikátu nie je určený ani pre fyzické osoby, ani pre právnické osoby, ale len pre služby. Vo WebMoney sú služby pre obchod, výmenu, automatizáciu výpočtov a tak ďalej. Príkladom služby je Exchanger, ktorý je určený na výmenu jednej meny za inú.
 11. Osvedčenie o záruke, Garantom je osoba, ktorá je tiež zamestnancom systému WebMoney. Poskytuje vstup a výstup zo systému WebMoney. Na získanie takéhoto osvedčenia musí osoba poskytnúť záruky na takéto operácie.
 12. Certifikát operátora, Ide o spoločnosť (momentálne WM Transfer sro), ktorá poskytuje celý systém.

Prečítajte si viac o systéme certifikátov na stránke Wiki WebMoney. Po registrácii musí užívateľ získať oficiálny certifikát. Ak to chcete urobiť, musíte zadať údaje o cestovnom pase a čakať na ukončenie ich overenia.

Ak chcete zistiť, ktorý certifikát máte v súčasnosti, prejdite na položku Keeper Standard (v prehliadači). Tam kliknite na WMID alebo v nastaveniach. V blízkosti názvu bude napísaný typ certifikátu.

Krok 4: Doplnenie účtu

Ak chcete doplniť svoj účet WebMoney, existuje 12 spôsobov:

 • z bankovej karty;
 • používanie terminálu;
 • pomocou systémov internetového bankovníctva (príkladom je Sberbank online);
 • z iných elektronických platobných systémov (Yandex.Money, PayPal, atď.);
 • z účtu na mobilnom telefóne;
 • prostredníctvom hotovosti WebMoney;
 • v pobočke ktorejkoľvek banky;
 • použitím prevodu peňazí (používajú sa systémy Western Union, CONTACT, Anelik a UniStream, v budúcnosti môže byť tento zoznam doplnený o ďalšie služby);
 • na pošte Ruska;
 • používanie karty dobíjania účtu WebMoney;
 • prostredníctvom špeciálnych výmenných služieb;
 • prevod do úschovy u Ručiteľa (k dispozícii len pre menu Bitcoin).

Môžete použiť všetky tieto metódy na stránke spôsobov, ako doplniť svoj účet WebMoney. Podrobné pokyny o všetkých 12 spôsoboch nájdete v lekcii doplňovania peňaženky WebMoney.

poučenie: Ako doplniť WebMoney

Krok 5: Výber

Zoznam metód výberu sa takmer zhoduje so zoznamom metód vstupu peňazí. Môžete vybrať peniaze pomocou:

 • prevod na bankovú kartu pomocou WebMoney;
 • prevod na bankovú kartu prostredníctvom služby Telepay (prevod je rýchlejší, ale provízia sa účtuje viac);
 • vystavenie virtuálnej karty (peniaze sa na ňu automaticky prenesú);
 • prevod peňazí (používajú sa systémy Western Union, CONTACT, Anelik a UniStream);
 • bankový prevod;
 • Zmenáreň WebMoney vo vašom meste;
 • výmenné miesta pre iné elektronické meny;
 • prenos pošty;
 • vrátenie peňazí od Ručiteľa.

Tieto metódy môžete použiť na stránke s výstupnými metódami a podrobné inštrukcie pre každú z nich je možné vidieť v príslušnej lekcii.

poučenie: Ako vybrať peniaze z WebMoney

Krok 6: Doplňte účet iného člena systému

Túto operáciu môžete vykonať vo všetkých troch verziách programu WebMoney Keeper. Ak chcete napríklad vykonať túto úlohu v štandardnej verzii, musíte vykonať nasledovné:

 1. Vstúpte do menu peňaľenky (ikona peňaľenky na paneli vľavo). Kliknite na peňaženku, z ktorej sa bude prenos uskutočňovať.
 2. V dolnej časti kliknite na tlačidloPrevod finančných prostriedkov".
 3. V rozbaľovacej ponuke vyberte položkuNa peňaženku".
 4. V ďalšom okne zadajte všetky požadované údaje. Kliknite na položkuOK"v spodnej časti otvoreného okna.
 5. Potvrďte prenos pomocou E-num alebo SMS-kódu. Ak to chcete urobiť, kliknite na tlačidloZískajte kód... "v spodnej časti otvoreného okna a zadajte kód v nasledujúcom okne, čo je dôležité pre potvrdenie prostredníctvom SMS. Ak používate E-num, mali by ste kliknúť na to isté tlačidlo, iba potvrdenie sa uskutoční trochu iným spôsobom.


V Keeper Mobile je rozhranie takmer rovnaké a je tu aj tlačidlo "Prevod finančných prostriedkov"Čo sa týka Chiper Pro, tam je trochu viac manipulácie, aby sa tam. Ďalšie informácie o prevode peňazí do peňaženky, prečítajte si lekciu o prevode peňazí."

poučenie: Ako previesť peniaze z WebMoney do WebMoney

Krok 7: Správa účtu

Systém WebMoney vám umožňuje fakturáciu a zaplatenie. Postup je úplne rovnaký ako v reálnom živote, len v rámci WebMoney. Jedna osoba predloží účet inému a druhý musí zaplatiť požadovanú sumu. Ak chcete fakturovať WebMoney Keeper Standart, musíte urobiť nasledovné:

 1. Kliknite na peňaženku v mene, v ktorej bude požiadavka vykonaná. Napríklad, ak chcete dostávať peniaze v rubľoch, kliknite na peňaženku WMR.
 2. V dolnej časti otvoreného okna kliknite na tlačidlozmenka".
 3. V ďalšom okne zadajte e-mail alebo WMID osoby, ktorú chcete fakturovať. Zadajte aj čiastku a prípadne poznámku. Kliknite na položkuOK"v spodnej časti otvoreného okna.
 4. Potom dostane ten, ktorému sú požiadavky predložené, oznámenie o tejto skutočnosti svojmu Keeperovi a bude musieť zaplatiť účet.

WebMoney Keeper Mobile má rovnaký postup. Ale vo WebMoney Keeper WinPro, na faktúru, musíte urobiť nasledovné:

 1. Kliknite na položkumenu"v pravom hornom rohu. V zozname vyberte položku"Odchádzajúce účtyPresuňte kurzor naň a vyberte v novom zozname. "Zapíšte… ".
 2. V ďalšom okne zadajte rovnaké údaje ako v prípade Keeper Standard - adresáta, sumy a bankovky. Kliknite na položkuďalej"a potvrďte výpis pomocou E-num alebo SMS hesla.

Krok 8: Výmena peňazí

WebMoney tiež umožňuje výmenu jednej meny za inú. Napríklad, ak potrebujete vymieňať rubly (WMR) pre hryvnias (WMU), v Keeper Standard postupujte takto:

 1. Kliknite na peňaženku, z ktorej budú vymenené finančné prostriedky. V našom príklade je to R-peňaženka.
 2. Kliknite na položkuVýmenné fondy".
 3. Zadajte menu, v ktorej chcete prijímať finančné prostriedky v poli.kúpiťV našom príklade je to hrivna, takže vstupujeme do WMU.
 4. Potom môžete vyplniť jedno z polí - alebo koľko chcete prijať (potom pole)kúpiť"), alebo koľko môžete dať (pole)Dám toDruhý sa vyplní automaticky, pod týmito poliami je minimálna a maximálna suma.
 5. Kliknite na položkuOK"v spodnej časti okna a čakať na výmenu. Zvyčajne tento proces netrvá dlhšie ako jednu minútu."

Opäť platí, že v Keeper Mobile, všetko sa deje presne rovnakým spôsobom. Ale v Keeper Pro musíte urobiť nasledovné:

 1. Na peňaženku, ktorá bude vymenená, kliknite pravým tlačidlom myši. V rozbaľovacom zozname vyberte položkuVýmena WM * na WM *".
 2. V ďalšom okne presne rovnakým spôsobom ako v prípade štandardu Keeper Standard, vyplňte všetky polia a kliknite na tlačidloďalej".

Krok 9: Platba za tovar

Väčšina internetových obchodov vám umožňuje platiť za tovar pomocou služby WebMoney. Niektorí jednoducho pošlú svoje peňaženky číslo svojim zákazníkom e-mailom, ale väčšina používa automatizovaný platobný systém. Nazýva sa WebMoney Merchant. Vyššie, hovorili sme o tom, že používať tento systém na vašich webových stránkach, musíte mať aspoň osobný certifikát.

 1. Ak chcete zaplatiť za akýkoľvek produkt pomocou služby Merchant, prihláste sa do služby Keeper Standard a v tom istom prehliadači prejdite na lokalitu, z ktorej chcete uskutočniť nákup. Na tejto stránke kliknite na tlačidlo týkajúce sa platby pomocou WebMoney. Môžu vyzerať úplne inak.
 2. Potom sa presmeruje na systém WebMoney. Ak používate potvrdenie SMS, kliknite na tlačidloZískajte kód"v blízkosti nápisu"SMSA ak E-num, kliknite na tlačidlo s presne rovnakým názvom v blízkosti nápisu "E-num".
 3. Potom nasleduje kód, ktorý zadáte do zobrazeného poľa. Tlačidlo bude k dispozíciiPotvrdzujem platbuKliknite na ňu a platba bude vykonaná.

Krok 10: Používanie služieb technickej podpory

Ak máte nejaké problémy s používaním systému, je najlepšie požiadať o pomoc. Veľa informácií možno nájsť na stránke WebMoney Wiki. Toto je Wikipédia iba s informáciami výlučne o WebMoney. Ak chcete niečo nájsť, použite vyhľadávanie. V pravom hornom rohu sa nachádza špeciálny riadok. Zadajte do nej svoju požiadavku a kliknite na ikonu lupy.

Okrem toho môžete poslať výzvu priamo technickej službe. Ak to chcete urobiť, prejdite na vytvorenie odvolania a vyplňte nasledujúce polia:

 • príjemca - tu môžete vidieť službu, ktorá dostane vašu požiadavku (hoci názov je v angličtine, môžete intuitívne pochopiť, ktorá služba je zodpovedná za čo);
 • Predmet - Vyžaduje sa;
 • samotný text správy;
 • súboru.

Pokiaľ ide o príjemcu, ak neviete kam poslať svoj list, nechajte všetko tak, ako je. Väčšina používateľov sa tiež odporúča pripojiť súbor k svojej žiadosti. Môže to byť screenshot, korešpondencia s užívateľom vo formáte txt alebo niečo iné. Keď sú vyplnené všetky polia, jednoducho kliknite na tlačidloOdoslanie".

Svoje otázky môžete zanechať aj v komentároch k tomuto záznamu.

Krok 11: Odstránenie účtu

Ak už nepotrebujete účet WebMoney, je najlepšie ho odstrániť. Je potrebné povedať, že vaše údaje budú stále uložené v systéme, stačí odmietnuť službu. To znamená, že nemôžete vstúpiť do Keeper (žiadna z jeho verzií) a vykonávať akékoľvek iné operácie v systéme. Ak ste boli zapojený do akéhokoľvek podvodu, zamestnanci spoločnosti WebMoney spolu s orgánmi činnými v trestnom konaní vás stále nájdu.

Ak chcete odstrániť účet vo WebMoney, existujú dva spôsoby:

 1. Žiadosť o ukončenie služby online. Для этого зайдите на страницу такого заявления и следуйте инструкциям системы.
 2. Подача такого же заявления, но в Центре аттестации. Здесь подразумевается, что Вы найдете ближайший такой центр, отправитесь туда и собственноручно напишите заявление.

Независимо от выбранного способа удаление учетной записи занимает 7 дней, в течение которых заявление можно аннулировать. Более подробно о данной процедуре читайте в уроке по удалению аккаунта в Вебмани.

poučenie: Как удалить кошелек WebMoney

Теперь Вы знаете все основные процедуры в рамках системы электронных расчетов Вебмани. Если у Вас есть какие-либо вопросы, задавайте их в службу поддержки или оставляйте в комментариях под этой записью.

Loading...