Telefón ako modem pre počítač cez rozhranie USB


V súčasnosti je pre mnohých ľudí nevyhnutný neustály prístup do globálnej siete. To je koniec koncov jedna z dôležitých podmienok pre plnohodnotný a pohodlný život v modernom svete, úspešná profesionálna činnosť, rýchle prijatie potrebných informácií, zaujímavá zábava a pod. Ale čo by mal človek urobiť, keď sa ocitne v mieste, kde nie je káblový širokopásmový internet a USB modem, a musíte sa dostať na webovú stránku naliehavo z počítača?

Pouívajte telefón ako modem

Zvážte jedno z riešení tohto problému. Takmer každý má teraz smartfóny. A toto zariadenie nám môže pomôcť v kvalite modemu pre osobný počítač, vzhľadom na dostatočný terén signálom 3G a 4G sietí od mobilných operátorov. Pokúsme sa pripojiť váš smartphone k počítaču cez port USB a nastaviť internetové pripojenie.

Pripojte telefón ako modem cez rozhranie USB

Takže máme na palube osobný počítač so systémom Windows 8 a smartphone so systémom Android. Musíte pripojiť telefón k počítaču cez port USB a pripojiť sa k nemu. V iných verziách operačného systému od spoločnosti Microsoft a na zariadeniach s operačným systémom iOS budú akcie podobné a zachovajú si celkovú logickú postupnosť. Jediné dodatočné zariadenie, ktoré potrebujeme, je štandardný USB kábel z nabíjania telefónu alebo podobný s identickými konektormi. Začnime

 1. Zapnite počítač. Čakáme na plnú záťaž operačného systému.
 2. Na smartfóne otvorte "Nastavenia"potrebujeme vykonať niektoré dôležité zmeny.
 3. Na karte Nastavenia systému nájdeme sekciu "Bezdrôtové siete" a prejdite na rozšírené možnosti kliknutím na tlačidlo "Viac».
 4. Na ďalšej stránke nás zaujíma "Hot spot", to znamená prístupový bod. Klepnite na tento riadok.
 5. V zariadeniach so systémom Android sú k dispozícii tri možnosti vytvorenia prístupového bodu: prostredníctvom siete Wi-Fi, pomocou technológie Bluetooth a internetu, ktoré teraz potrebujeme prostredníctvom rozhrania USB. Presuňte sa na požadovanú kartu so známou ikonou.
 6. Teraz je čas vykonať fyzické pripojenie smartfónu k počítaču cez USB pomocou príslušného kábla.
 7. Na mobilnom zariadení posúvame posuvník doprava vrátane funkcie "Internet cez USB", Upozorňujeme, že s aktivovaným zdieľaným prístupom do mobilnej siete nebude možné dostať sa do pamäte telefónu v počítači.
 8. Systém Windows spustí automatickú inštaláciu ovládačov pre smartfón. Tento proces trvá niekoľko minút. Čakáme na jeho promóciu.
 9. Na obrazovke smartfónu sa zobrazuje, že je zapnutý osobný prístupový bod. To znamená, že sme urobili všetko správne.
 10. Teraz zostáva len konfigurácia novej siete v súlade s vlastnými kritériami, napríklad na získanie prístupu k sieťovým tlačiarňam a iným zariadeniam.
 11. Úloha bola úspešne dokončená. Môžete si vychutnať plný prístup do globálnej siete. Hotovo!

Vypnúť režim modemu

Po potrebe používať telefón ako modem pre počítač už nepotrebujete, musíte odpojiť USB kábel a zapnutú funkciu na smartfóne. V akom poradí je lepšie robiť?

 1. Po prvé, opäť ideme do nastavení smartfónu a posúvame jazdec doľava, vypíname internet cez USB.
 2. Rozširujeme zásobník na pracovnú plochu počítača a nájdeme ikonu pripojenia zariadenia cez porty USB.
 3. Kliknite pravým tlačidlom myši na túto ikonu a nájdite riadok s názvom smartfónu. lis "Eject".
 4. Zobrazí sa okno, ktoré vám povie, že hardvér možno bezpečne odstrániť. Odpojte kábel USB od počítača a smartfónu. Proces odpojenia je dokončený.


Ako vidíte, je pomerne jednoduché nastaviť prístup k internetu pre počítač prostredníctvom mobilného telefónu pomocou kábla USB. A čo je najdôležitejšie, nezabudnite kontrolovať výdavky na prevádzku, pretože mobilných operátorov môže mať zásadný rozdiel od ponuky káblových internetových poskytovateľov.

Pozrite si tiež: 5 spôsobov pripojenia počítača k internetu

Loading...