Design kalendárov 10.0

Z teploty CPU priamo závisí od výkonu a stability počítača. Ak si všimnete, že chladiaci systém sa stal hlučnejším, najprv musíte poznať teplotu procesora. Ak je príliš vysoká (nad 90 stupňov), test môže byť nebezpečný.

poučenie: Ako zistiť teplotu procesora

Ak plánujete pretaktovanie CPU a teplotné indikátory sú normálne, potom je lepšie vykonať tento test, pretože budete vedieť, koľko bude teplota stúpať po zrýchlení.

poučenie: Ako urýchliť procesor

Dôležité informácie

Procesor je testovaný na prehrievanie len s pomocou programov tretích strán, pretože štandardné systémové nástroje Windows nemajú potrebnú funkčnosť.

Pred testovaním by ste sa mali lepšie pozrieť na softvér, pretože niektoré z nich môžu byť veľmi náročné na CPU. Napríklad, ak už máte procesor pretaktovaný a / alebo chladiaci systém nie je v poriadku, potom nájdite alternatívu, ktorá vám umožní testovať v menej ťažkých podmienkach alebo úplne odmietnuť tento postup.

Metóda 1: OCCT

OCCT je vynikajúce softvérové ​​riešenie pre vykonávanie rôznych záťažových testov hlavných počítačových komponentov (vrátane procesora). Rozhranie tohto programu sa môže zdať spočiatku komplikované, ale najzákladnejšie objekty pre test sú na viditeľnom mieste. Softvér čiastočne preložený do ruštiny a distribuovaný úplne zadarmo.

Tento program neodporúča testovanie komponentov, ktoré boli predtým pretaktované a / alebo pravidelne prehriate, pretože Počas testov v tomto softvéri sa teplota môže zvýšiť až na 100 stupňov. V tomto prípade sa môžu komponenty roztopiť a navyše existuje riziko poškodenia základnej dosky.

Stiahnite si OCCT z oficiálnych stránok.

Pokyny na používanie tohto riešenia vyzerajú takto:

  1. Prejdite na nastavenia. Toto je oranžové tlačidlo s prevodom, ktorý sa nachádza na pravej strane obrazovky.
  2. Vidíme tabuľku s rôznymi hodnotami. Nájdite stĺpec "Zastavte test pri dosiahnutí teploty" a odložte svoje hodnoty do všetkých stĺpcov (odporúča sa nastaviť v oblasti 80-90 stupňov). To má zabrániť kritickému ohrevu.
  3. Teraz v hlavnom okne prejdite na kartu "CPU: OCCT"v hornej časti okna. Bude potrebné nastaviť testovanie.
  4. "Typ testu" - "Nekonečné" test trvá, kým ho nezastavíte, "Auto" znamená užívateľom definované parametre. "Doba trvania" - tu je celková doba trvania testu. "Obdobia nečinnosti" - Toto je čas, kedy sa zobrazia výsledky testu - v počiatočnom a záverečnom štádiu. "Testovacia verzia" - je vybrané na základe bitov vášho operačného systému. "Test Mode" - je zodpovedný za stupeň zaťaženia procesora (v podstate len dosť) "Malá množina").
  5. Po dokončení nastavenia testu ho aktivujte zeleným tlačidlom. "On"na ľavej strane obrazovky.
  6. Výsledky testu môžete vidieť v doplnkovom okne. "Monitorovanie"podľa osobitného rozvrhu. Zvláštnu pozornosť venujte teplotnej tabuľke.

Metóda 2: AIDA64

AIDA64 je jedným z najlepších softvérových riešení pre testovanie a zhromažďovanie informácií o počítačových komponentoch. Je distribuovaný za poplatok, ale má demo obdobie, počas ktorého je možné využívať všetky funkcie programu bez akýchkoľvek obmedzení. Plne preložené do ruštiny.

Pokyny vyzerajú takto:

  1. V hornej časti okna nájdite položku "Servis", Keď naň kliknete, zobrazí sa ponuka, ktorú musíte vybrať "Test stability systému".
  2. V ľavej hornej časti novo otvoreného okna vyberte komponenty, ktoré chcete testovať na stabilitu (v našom prípade postačuje len procesor). Kliknite na "Štart" a chvíľu počkajte.
  3. Po uplynutí určitého času (minimálne 5 minút) stlačte tlačidlo "Stop"a potom prejdite na kartu Štatistiky ("Štatistika"). Zobrazia sa maximálne, priemerné a minimálne hodnoty teplotných zmien.

Testovanie prehriatia procesora si vyžaduje dodržiavanie určitej opatrnosti a znalosti aktuálnej teploty procesora. Tento test sa odporúča pred pretaktovaním procesora, aby ste pochopili, koľko bude priemerná teplota jadra stúpať.

Loading...