Nástroje účesu


Knižnica hier pre Windows 7 je pomerne rozsiahla, ale pokročilí používatelia vedia, ako to urobiť ešte viac - pomocou emulátorov herných konzol - najmä PlayStation 3. Nižšie vám povieme, ako používať špeciálny program na spúšťanie hier PS3 na PC.

PS3 emulátory

Herné konzoly, aj keď podobné v PC architektúre, ale stále sa veľmi líšia od bežných počítačov, takže hra na konzole na tom nefunguje. Tí, ktorí chcú hrať videohry z konzol sa uchýliť k emulátor program, ktorý, zhruba povedané, je virtuálna konzola.

Jediný pracovný emulátor tretej generácie PlayStation je nekomerčná aplikácia s názvom RPCS3, ktorá bola vyvinutá tímom nadšencov už 8 rokov. Napriek dlhodobému vývoju nie všetko funguje rovnako ako na skutočnej konzole - to platí aj pre hry. Okrem toho pre pohodlnú prevádzku aplikácie potrebujete pomerne výkonný počítač: procesor s architektúrou x64, generáciu Intel Hasvell alebo AMD Ryzen, minimálne 8 GB pamäte RAM, diskrétnu grafickú kartu s podporou technológie Vulcan a samozrejme 64-bitový operačný systém, naším prípadom sú okná 7.

Krok 1: Stiahnuť RPCS3

Program zatiaľ neprijal verziu 1.0, takže prichádza vo forme binárnych zdrojov, ktoré sú kompilované automatickou službou AppVeyor.

Navštívte stránku projektu na AppVeyor

 1. Najnovšia verzia emulátora je archív vo formáte 7Z, posledný v zozname súborov na stiahnutie. Kliknutím na jeho názov spustite preberanie.
 2. Archív uložte na akékoľvek vhodné miesto.
 3. Na rozbalenie aplikačných prostriedkov potrebujete archív, najlepšie 7-Zip, ale WinRAR alebo jeho analógy sú tiež vhodné.
 4. Spustite emulátor pomocou spustiteľného súboru s názvom rpcs3.exe.

Krok 2: Nastavenie emulátora

Pred spustením aplikácie skontrolujte, či sú nainštalované verzie Visual C ++ Redistributable Packages 2015 a 2017, ako aj najnovší balík DirectX.

Stiahnite si Visual C ++ Redistributable a DirectX

Inštalácia firmvéru

Aby emulátor fungoval, potrebujete súbor s prefixom firmvéru. Môžete si ho stiahnuť z oficiálneho zdroja spoločnosti Sony: kliknite na odkaz a kliknite na tlačidlo. "Prevziať teraz".

Inštalácia stiahnutého firmvéru by mala nasledovať tento algoritmus:

 1. Spustite program a použite ponuku "Súbor" - "Inštalovať firmware", Táto položka sa môže nachádzať aj na karte. "Nástroje".
 2. Použite okno "Explorer" Ak chcete prejsť do adresára so stiahnutým súborom firmvéru, vyberte ho a kliknite na tlačidlo "Otvorená".
 3. Počkajte, kým sa softvér načíta do emulátora.
 4. V poslednom okne kliknite na "OK".

Konfigurácia správy

Nastavenia ovládania sa nachádzajú v položke hlavného menu. "Config" - "Nastavenia PAD".

Používatelia, ktorí nemajú joysticky, musíte ovládať sami. To sa robí veľmi jednoducho - kliknite na tlačidlo, ktoré chcete konfigurovať, potom kliknite na požadovaný kláves pre inštaláciu. Ako príklad uvádzame schému z obrázku nižšie.

Na konci nastavenia nezabudnite kliknúť "OK".

Pre majiteľov gamepadov s protokolom pripojenia Xinput je všetko veľmi jednoduché - nové revízie emulátora automaticky usporiadajú ovládacie klávesy podľa nasledujúcej schémy:

 • "Ľavá palica" a Pravá tyč - ľavé a pravé tyčinky gamepadu;
 • «D-Pad» - kríž;
 • "Posuny doľava" - kľúče LB, LT a L3;
 • "Pravé posuny" priradené RB, RT, R3;
 • «Systém» - «Začiatok» zodpovedá rovnakému tlačidlu gamepadu a tlačidla «Zvoľte» kľúč späť;
 • «Gombíky» - tlačidlá «Square», «Triangle», «Circle» a «Cross» zodpovedajú kľúčom X, Y, B, .

Nastavenie emulácie

Prístup k hlavným parametrom emulácie sa nachádza na adrese "Config" - "Nastavenia".

Stručne zvážte najdôležitejšie možnosti.

 1. vložiť "Jadro", Dostupné možnosti by mali byť ponechané ako predvolené. Uistite sa, že oproti možnosti "Načítať požadované knižnice" stojí za to.
 2. vložiť "Graphics", Prvým krokom je výber režimu zobrazenia v ponuke. "Render" - štandardne kompatibilné «OpenGL»ale pre lepší výkon môžete nainštalovať "Vulkan", poskytnúť "Null" určené na testovanie, takže sa ho nedotýkajte. Ostatné možnosti ponechajte, okrem rozlíšenia v zozname. "Rozlíšenie".
 3. pútko "Audio" odporúča sa zvoliť motor "OpenAL".
 4. Ihneď prejdite na kartu "Systémy" av zozname "Language" zvoliť „Angličtina v USA“, Ruský jazyk, on "Ruský", je nežiaduce vybrať si, pretože niektoré hry s ním nemusia pracovať.

  lis "OK" na vykonanie zmien.

V tomto štádiu skončila konfigurácia samotného emulátora a pokračujeme v popise spustenia hier.

Fáza 3: Spustenie hier

Uvažovaný emulátor vyžaduje presunutie priečinka so zdrojmi hier do jedného z adresárov pracovného adresára.

Varovanie! Pred spustením nasledujúcich postupov zatvorte okno RPCS3!

 1. Typ priečinka závisí od typu vydania hry - výpisy výpisov by mali byť umiestnené na adrese:

  * Koreňový adresár emulátora * dev_hdd0

 2. Digitálne vydania zo siete PlayStation Network musia byť umiestnené v adresári

  * Koreňový adresár emulátora * dev_hdd0

 3. Okrem toho digitálne možnosti navyše vyžadujú identifikačný súbor vo formáte RAP, ktorý musí byť skopírovaný na adresu:

  * Koreňový adresár emulátora * dev_hdd0 home 00001 exdata


Uistite sa, že umiestnenie súborov je správne a spustite RPS3.

Ak chcete spustiť hru, stačí dvakrát kliknúť na názov jej názvu v hlavnom okne aplikácie.

Riešenie problémov

Proces práce s emulátorom nie je vždy hladký - vyskytujú sa rôzne problémy. Zvážte najčastejšie a ponúknite riešenia.

Emulátor sa nespustí, zobrazí chybu "vulkan.dll"

Najobľúbenejší problém. Prítomnosť takejto chyby znamená, že grafická karta nepodporuje technológiu Vulkan, preto sa RPCS3 nespustí. Ak ste si istý, že váš GPU podporuje Vulcan, potom je s najväčšou pravdepodobnosťou záležitosť v zastaraných ovládačoch a musíte nainštalovať novú verziu softvéru.

Lekcia: Ako aktualizovať ovládače na grafickej karte

"Fatal Error" počas inštalácie firmvéru

Počas inštalácie inštalačného súboru sa často objaví prázdne okno s názvom "RPCS3 Fatal Error". Existujú dva spôsoby:

 • Premiestnite súbor PUP na iné miesto ako je koreňový adresár emulátora a skúste znova nainštalovať firmvér;
 • Preinštalujte inštalačný súbor.

Ako prax ukazuje, druhá možnosť pomáha oveľa častejšie.

Existujú chyby týkajúce sa DirectX alebo VC ++ Redistributable

Vzhľad takýchto chýb znamená, že ste nenainštalovali potrebné verzie špecifikovaných komponentov. Použite prepojenia za prvým odsekom 2. etapy na prevzatie a inštaláciu potrebných komponentov.

Hra sa nezobrazuje v hlavnom menu emulátora

Ak sa hra neobjaví v hlavnom okne RPCS3, znamená to, že aplikácia nepozná prostriedky hry. Prvým riešením je skontrolovať umiestnenie súborov: možno ste umiestnili prostriedky do nesprávneho adresára. Ak je umiestnenie správne, problém môže spočívať v samotných zdrojoch - je možné, že sú poškodené a vy budete musieť znova urobiť skládku.

Hra sa nespustí, neexistujú žiadne chyby

Najviac nepríjemné problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť z celého radu dôvodov. V diagnostike je užitočný protokol RPCS3, ktorý sa nachádza v spodnej časti pracovného okna.

Dávajte pozor na čiary v červenej farbe - indikujú sa chyby. Najčastejšou možnosťou je "Nepodarilo sa načítať súbor RAP" - to znamená, že príslušný komponent nie je v správnom adresári.

Okrem toho hra často nezačína kvôli nedokonalosti emulátora - bohužiaľ, zoznam kompatibilných aplikácií je stále pomerne malý.

Hra funguje, ale sú s ňou problémy (nízke FPS, chyby a artefakty)

Opäť k téme kompatibility. Každá hra je jedinečným prípadom - môže byť implementovaná technológia, ktorú emulátor momentálne nepodporuje, preto existujú rôzne artefakty a chyby. Jediný spôsob, ako sa v tomto prípade dá odložiť hra na nejakú dobu - RPCS3 sa rýchlo rozvíja, takže je možné, že bezhrotový titul po šiestich mesiacoch alebo roku bude fungovať bez problémov.

záver

Preskúmali sme pracovný emulátor hernej konzoly PlayStation 3, vlastnosti jeho nastavení a riešenie chýb, ktoré sa vyskytli. Ako vidíte, v okamihu vývoja, emulátor nenahradí skutočný set-top box, ale umožňuje vám hrať mnoho exkluzívnych hier, ktoré nie sú dostupné pre iné platformy.

Loading...