Ako znížiť kruh vo Photoshope

Ak máte záujem o fotografovanie, potom určite aspoň raz v živote používali rôzne filtre. Niektoré jednoducho robia fotografie v čiernej a bielej farbe, iné - štylizované starožitnosti a iné - menia odtiene. Všetky tieto zdanlivo jednoduché operácie veľmi silne ovplyvňujú náladu, ktorú snímka prináša. Samozrejme, tieto filtre sú len obrovské množstvo, ale prečo si nevytvoriť vlastné?

A v Adobe Lightroom je takáto príležitosť. Iba tu stojí za to urobiť rezerváciu - v tomto prípade hovoríme o takzvaných "Presetoch" alebo inými slovami o prednastaveniach. Umožňujú rýchlo aplikovať rovnaké korekčné parametre (jas, teplotu, kontrast, atď.) Na niekoľko fotografií naraz, aby sa dosiahol rovnaký štýl spracovania.

Samozrejme, editor má svoju vlastnú, skôr pomerne veľkú množinu prednastavení, ale môžete ľahko pridať nové. A existujú dve možnosti.

1. Importujte niekoho iného prednastavenia
2. Vytvorenie vlastnej predvoľby

Zoberieme do úvahy obe tieto možnosti. Tak poďme!

Importovať predvoľby

Pred načítaním prednastavení do Lightroom je potrebné ich stiahnuť niekde vo formáte „.lrtemplate“. To možno urobiť na obrovské množstvo stránok a poradiť niečo konkrétne tu nestojí za to, tak sa poďme na samotný proces.

1. Najprv musíte prejsť na kartu „Opravy“ („Vývoj“)

2. Otvorte bočný panel, rozdelte nastavenia „Presets“ a kliknite pravým tlačidlom myši na ľubovoľné miesto. Vyberte položku Import

3. Vyberte súbor s príponou „.lrtemplate“ v požadovanom priečinku a kliknite na „Importovať“

Vytvorenie vlastnej predvoľby

1. Pred pridaním vlastného prednastavenia do zoznamu ho musíte nakonfigurovať. To sa robí jednoducho - spracovať model zastrelený podľa svojho vkusu, pomocou nastavovacích jazdcov.

2. Kliknite na panel "Oprava" na vrchu a potom na položku Nová predvoľba.

3. Uveďte názov prednastavenia, priraďte priečinok a vyberte parametre, ktoré sa majú uložiť. Ak je všetko pripravené, kliknite na tlačidlo Vytvoriť.

Pridajte predvoľbu do programového priečinka

V programe Lightroom je možné inštalovať predvoľby aj iným spôsobom - pridanie potrebného súboru priamo do priečinka programu. Ak to chcete urobiť, otvorte priečinok „C: Užívatelia ...“ v Prieskumníkovi systému Windows ... Vaše používateľské meno ... Dáta Roaming Adobe Room Vytvorte predvoľby a jednoducho skopírujte súbor .lrtemplate do neho

Výsledok

Ak ste urobili všetko správne, nová predvoľba sa zobrazí v časti „Presets Settings“ v priečinku „User Presets“. Môžete ho použiť priamo kliknutím na meno.

záver

Ako vidíte, môžete pridať a uložiť svoje vlastné predvoľby v Lightroom. Všetko sa robí doslova za pár kliknutí a niekoľkými spôsobmi.

Loading...