Ako povoliť percentuálnu sadzbu na iPhone

Nie je žiadnym tajomstvom, že pre rôzne monitory je optimálne iné rozlíšenie obrazovky, ktoré udáva počet bodov na displeji. Čím väčšia je táto hodnota, tým lepší je obraz. Bohužiaľ, nie všetky monitory sú schopné správne podporovať prevádzku s vysokým rozlíšením. Okrem toho, niektorí používatelia zámerne znížiť ju získať lepší výkon počítača miesto krásnej grafiky. Zmena tohto parametra sa vyžaduje aj na vykonanie viacerých špecifických úloh. Pozrime sa, ako konfigurovať rozlíšenie v systéme Windows 7 rôznymi spôsobmi.

Spôsoby zmeny rozlíšenia

Všetky dostupné metódy zmeny nastavenia obrazovky v systéme Windows 7 je možné rozdeliť do troch skupín:

 • Používanie softvéru tretích strán;
 • Používanie grafickej karty softvéru;
 • Použitie vstavaných nástrojov operačného systému.

Zároveň, aj keď používate metódy s vstavanými nástrojmi OS, môžete použiť rôzne možnosti akcií. Hovorme o každom z nich podrobnejšie.

Metóda 1: Správca rozlíšenia obrazovky

Po prvé, zvážte použitie programov tretích strán na vyriešenie problému uvedeného v tomto článku pomocou príkladu aplikácie Screen Resolution Manager.

Stiahnuť Screen Resolution Manager

 1. Po stiahnutí inštalačného súboru programu Screen Resolution Manager by mal byť program nainštalovaný. Spustite inštalačný program. Otvorí sa uvítacie okno. Stlačte v ňom "Next".
 2. Potom sa spustí okno licenčnej zmluvy. Tu by ste si ho mali nastaviť prepnutím na "Súhlasím s dohodou", Potom stlačte "Next".
 3. Potom sa otvorí okno, kde je uvedené umiestnenie spustiteľného súboru nainštalovaného programu. Ak nie je konkrétny dôvod, tento adresár nemusí byť zmenený, takže stačí stlačiť "Next".
 4. V nasledujúcom okne môžete zmeniť názov ikony programu v menu "Štart", Ale opäť, z nejakého zvláštneho dôvodu nemá zmysel. lis "Next".
 5. Potom sa otvorí okno, kde sú zhrnuté všetky predtým zadané údaje. Ak chcete niečo zmeniť, kliknite na tlačidlo "Späť" a upravte ho. Ak ste so všetkým spokojní, môžete pokračovať v inštalácii programu, na ktorý stačí kliknúť "Inštalácia".
 6. Spustí sa postup inštalácie nástroja Screen Resolution Manager.
 7. Po dokončení zadaného procesu sa otvorí okno, v ktorom sa uvádza, že inštalácia bola úspešne dokončená. Stačí stlačiť tlačidlo "Finish".
 8. Ako vidíte, tento program neposkytuje možnosť automatického spustenia po inštalácii. Takže musíte spustiť ručne. Na pracovnej ploche nebude žiadna skratka, takže sa riaďte týmito odporúčaniami. Kliknite na tlačidlo "Štart" a vyberte si "Všetky programy".
 9. V zozname programov vyhľadajte priečinok "Správca rozlíšenia obrazovky", Poďte do toho. Ďalej kliknite na meno "Konfigurovať Správcu rozlíšenia obrazovky".
 10. Potom sa otvorí okno, v ktorom musíte prejsť na vstup licenčného kódu kliknutím na "Odomknúť", alebo použite bezplatnú verziu sedem dní kliknutím "Try".
 11. Otvorí sa okno programu, kde môžete priamo nastaviť rozlíšenie obrazovky. Budeme potrebovať blok pre náš účel. Nastavenia obrazovky, Začiarknite políčko vedľa položky. "Použiť vybrané rozlíšenie obrazovky, keď sa prihlásim", Uistite sa, že v poli "Screen" Bol to názov grafickej karty, ktorá sa aktuálne používa vo vašom počítači. Ak tomu tak nie je, vyberte požadovanú možnosť zo zoznamu. Ak sa vaša grafická karta nezobrazí v zozname, kliknite na tlačidlo "Identifikácia" pre postup identifikácie. Ďalej ťahaním jazdca "Rozlíšenie" Vľavo alebo vpravo vyberte rozlíšenie obrazovky, ktoré uznáte za vhodné. Ak je to potrebné, v poli "Frekvencia" Môžete tiež zmeniť obnovovaciu frekvenciu obrazovky. Ak chcete použiť nastavenia, kliknite na tlačidlo "OK".
 12. Potom reštartujte počítač. Ak používate skúšobnú verziu programu, potom sa po reštarte opäť otvorí okno Úvodná obrazovka. Kliknite na tlačidlo "Try" a obrazovka sa nastaví na predtým zvolené rozlíšenie.
 13. Teraz, ak chcete zmeniť rozlíšenie nabudúce pomocou Screen Resolution Manager, to môže byť oveľa jednoduchšie. Program je predpísaný v autorun a neustále pracuje v zásobníku. Ak chcete vykonať úpravy, prejdite do zásobníka a kliknite pravým tlačidlom myši (PKM) jeho ikonou vo forme monitora. Otvorí sa zoznam možností rozlíšenia monitora. Ak nemá požadovanú možnosť, presuňte kurzor na položku "Viac ...", Otvorí sa ďalší zoznam. Kliknite na požadovanú položku. Nastavenia obrazovky sa okamžite zmenia a tentoraz nebudete musieť ani reštartovať počítač.

Hlavnou nevýhodou tejto metódy je, že voľné používanie programu Screen Resolution Manager je obmedzené len na týždeň. Okrem toho táto aplikácia nie je Russified.

Metóda 2: PowerStrip

Ďalším programom tretej strany, s ktorým môžete tento problém vyriešiť, je PowerStrip. Je oveľa silnejší ako ten predchádzajúci a špecializuje sa hlavne na pretaktovanie grafickej karty a zmenu jej rôznych parametrov, ale tiež umožňuje vyriešiť problém uvedený v tomto článku.

Stiahnite si PowerStrip

 1. Inštalácia Power Strip má niekoľko funkcií, takže je zmysluplné, aby sa na ňom viac zaoberali. Po prevzatí a spustení inštalačného súboru sa okamžite otvorí okno na prijatie licencie. Ak ho chcete prijať, začiarknite políčko vedľa položky "Súhlasím s vyššie uvedenými podmienkami", Potom kliknite na tlačidlo "Next".
 2. Potom sa otvorí zoznam podporovaných operačných systémov a grafických kariet. Odporúča sa, aby ste vopred videli, či sa v zozname nachádza názov operačného systému a grafická karta, aby sa nástroj nenainštaloval zbytočne. Musím hneď povedať, že PowerStrip podporuje 32-bitové aj 64-bitové verzie systému Windows 7. Vlastník tohto operačného systému tak môže kontrolovať prítomnosť grafickej karty iba v zozname. Ak nájdete požadované parametre, kliknite na tlačidlo "Next".
 3. Potom sa otvorí okno, v ktorom je určený inštalačný adresár programu. Štandardne ide o priečinok. "PowerStrip" vo všeobecnom adresári programu na disku C, Neodporúča sa tento parameter meniť, pokiaľ neexistujú špeciálne dôvody. Stlačte tlačidlo nadol "Štart" spustiť proces inštalácie.
 4. Proces inštalácie je spustený. Potom sa otvorí okno, v ktorom sa zobrazí otázka, či chcete pridať ďalšie položky do databázy Registry systému Windows, aby ste mohli program správne ovládať. Kliknite na "Yes".
 5. Potom sa otvorí okno, v ktorom môžete upraviť zobrazenie ikon nástrojov v ponuke "Štart" a ďalej "Desktop", Toto môžete vykonať zaškrtnutím alebo zrušením začiarknutia políčok. "Vytvorenie skupiny programov PowerStrip v ponuke Štart" pre menu "Štart" (predvolene zapnuté) a "Umiestnite odkaz na PowerStrip na pracovnej ploche" pre "Desktop" (štandardne vypnuté). Po zadaní týchto nastavení kliknite na "OK".
 6. Po dokončení inštalácie sa zobrazí výzva na reštartovanie počítača. Uložte všetky otvorené, ale neuložené dokumenty vopred a ukončite spustené programy. Potom aktivujte postup reštartu systému stlačením "Yes" v dialógovom okne.
 7. Po reštartovaní počítača sa nainštaluje pomôcka. Je zaregistrovaný v autorun v systémovom registri, takže keď sa systém spustí, automaticky začne pracovať na pozadí. Pre naše účely kliknite na ikonu jeho zásobníka. PKM, V zozname, ktorý sa otvorí, prejdite na položku "Zobrazované profily", V doplnkovom zozname kliknite na "Prispôsobiť ...".
 8. Začne sa okno. "Zobrazované profily", Budeme mať záujem o blok nastavení "Rozlíšenie", Presunutím jazdca v tomto bloku doľava alebo doprava nastavte požadovanú hodnotu. V tomto prípade sa hodnota v pixeloch zobrazí v poli nižšie. Rovnakým spôsobom, pohybom jazdca v bloku "Frekvencia regenerácie" Môžete zmeniť obnovovaciu frekvenciu obrazovky. Vpravo od posuvníka sa zobrazí zodpovedajúca hodnota v hertzoch. Po vykonaní všetkých nastavení kliknite na "Použiť" a "OK".
 9. Potom sa parametre zobrazenia zmenia na zadané parametre.

Metóda 3: Používanie softvéru grafickej karty

Parameter obrazovky, ktorý študujeme, je možné zmeniť aj pomocou softvéru výrobcu grafickej karty, ktorý je spolu s ním nainštalovaný a slúži na jeho ovládanie. V drvivej väčšine prípadov sú programy tohto typu nainštalované na počítači spolu s ovládačmi grafických kariet. Pozrime sa, ako zmeniť nastavenia obrazovky v systéme Windows 7 pomocou softvéru určeného na ovládanie grafickej karty NVIDIA.

 1. Ak chcete spustiť príslušný nástroj, prejdite na položku "Desktop" a kliknite naň PKM, V zozname, ktorý sa otvorí, vyberte položku Ovládací panel NVIDIA.

  Existuje aj iná možnosť na spustenie tohto nástroja. V predvolenom nastavení nástroj beží vždy na pozadí. Ak chcete aktivovať kontrolné okno, prejdite na zásobník a kliknite na ikonu. "Nastavenie NVIDIA".

 2. S ľubovoľným poradím akcií sa spustí okno. Ovládací panel NVIDIA, Ľavá strana okna je oblasť "Vyberte úlohu", Kliknite na položku v nej. "Zmeniť rozlíšenie"nachádza v skupine nastavení "Display".
 3. Otvorí sa okno, v centrálnej časti ktorého sú prezentované rôzne možnosti rozlíšenia obrazovky. Môžete zvýrazniť možnosť, ktorá vám vyhovuje v danej oblasti "Rozlíšenie", V teréne Aktualizácia frekvencie Je možné vybrať zo zoznamu obnovovaciu frekvenciu displeja. Po nastavení kliknite na "Použiť".
 4. Obrazovka sa na chvíľu vypne a potom sa znova rozsvieti s novými parametrami. V tomto prípade sa zobrazí dialógové okno. Ak chcete tieto parametre používať priebežne, musíte v tomto prípade stlačiť tlačidlo "Yes" pred uplynutím časovača. V opačnom prípade sa po uplynutí časovača automaticky vrátia nastavenia do predchádzajúceho stavu.

"Riadiace panely NVIDIA" Existuje veľmi zaujímavá funkcia, ktorá vám umožňuje nastaviť rozlíšenie, aj keď nie je podporované v štandardných nastaveniach monitora.

Varovanie! Vykonaním nasledujúcich krokov musíte pochopiť, že postup vykonávate na vlastné riziko. Existujú dokonca aj možnosti, keď monitor môže poškodiť nasledujúce činnosti.

 1. V našom prípade je maximálne rozlíšenie monitora 1600 × 900. Štandardné metódy na nastavenie veľkého množstva zlyhajú. Budeme sa snažiť používať "Riadiace panely NVIDIA" nastavte rýchlosť na 1920 × 1080. Ak chcete zmeniť parametre, kliknite na tlačidlo. "Prispôsobiť ...".
 2. Otvorí sa okno, kde je prezentovaných niekoľko ďalších parametrov, ktoré sme v hlavnom okne nepozorovali. Ich počet je možné zvýšiť začiarknutím políčka, ktoré je štandardne nezaškrtnuté, oproti položke "Zobraziť 8-bitové a 16-bitové rozlíšenie", Ak chcete pridať vybrané kombinácie do hlavného okna, začiarknite políčka oproti nim a kliknite na tlačidlo "OK".

  Po zobrazení hodnôt v hlavnom okne, aby ste ich mohli použiť, musíte vykonať ten istý postup, ktorý bol uvedený vyššie.

  Ale, ako je ľahké si všimnúť, v tomto dodatočnom okne sú nastavené parametre dosť zlej kvality. V hlavnom okne sa nezobrazujú len preto, že sa používajú zriedka. Vývojári jednoducho nechcú vrhať hlavné okno. "Riadiace panely NVIDIA" zriedka použiteľné parametre nízkej kvality. Máme aj opačnú úlohu - vytvoriť vyššie rozlíšenie ako v štandardných nastaveniach. Kliknite na "Vytvoriť vlastné povolenie ...".

 3. Otvorí sa okno na vytvorenie vlastných nastavení. Tu je potrebné konať veľmi opatrne, ako už bolo uvedené vyššie, zlé kroky v tejto časti môžu viesť k katastrofálnym následkom pre monitor a systém. Prejdite na blok nastavení "Režim zobrazenia (podľa hlásení systému Windows)", V poliach tohto bloku sa zobrazuje aktuálne vertikálne a horizontálne rozlíšenie obrazovky v pixeloch a obnovovacia frekvencia v hertzoch. Prejdite do týchto polí tie hodnoty, ktoré potrebujete. V našom prípade, pretože parameter by mal byť nastavený na 1920 × 1080, v poli "Pixely horizontálne" zadajte hodnotu "1920"av teréne "Vertikálne čiary" - "1080", Teraz kliknite "Test".
 4. V prípade, že uvedené hodnoty neprekročia technické možnosti monitora, zobrazí sa dialógové okno, v ktorom sa uvádza, že test bol úspešný. Pre uloženie parametrov je potrebné v tomto okne pred vypršaním časovača stlačiť "Yes".
 5. Vracia sa do okna nastavení zmien. V zozname v skupine "Zákazník" Zobrazí sa parameter, ktorý sme vytvorili. Ak ho chcete použiť, začiarknite políčko vedľa neho a kliknite na tlačidlo "OK".
 6. Automaticky sa vráti do hlavného okna "Riadiace panely NVIDIA", Ako vidíte, tu vytvorený parameter sa zobrazí aj v skupine. "Zákazník", Ak ju chcete zapnúť, vyberte hodnotu a stlačte "Použiť".
 7. Potom sa zobrazí dialógové okno, v ktorom musíte potvrdiť zmenu konfigurácie predtým, ako uplynie časovač stlačením tlačidla "Yes".

To všetko platí pre počítače a prenosné počítače s diskrétnym adaptérom od spoločnosti NVIDIA. Vlastníci grafických kariet AMD môžu vykonávať podobné manipulácie pomocou jedného zo svojich „natívnych“ programov - AMD Radeon Software Crimson (pre moderné grafické karty) alebo AMD Catalyst Control Center (pre staršie modely).

Metóda 4: Použite vstavané systémové nástroje

Túto úlohu však môžete vyriešiť aj pomocou zabudovaných nástrojov systému. Navyše, väčšina užívateľov ich funkčnosti je dosť.

 1. crack "Štart", Ďalej vyberte položku Ovládací panel.
 2. Potom stlačte "Návrh a personalizácia".
 3. V novom okne v bloku "Screen" vyberte parameter "Nastavenie rozlíšenia obrazovky".

  Existuje ďalšia možnosť, ako sa dostať do okna, ktoré potrebujeme. Kliknite na PKM na "Desktop", V zozname vyberte položku "Rozlíšenie obrazovky".

 4. Ak sa použije ktorýkoľvek z opísaných algoritmov, otvorí sa štandardný nástroj na zmenu parametra študovanej obrazovky. V teréne "Rozlíšenie" Zobrazí sa aktuálna hodnota. Ak ho chcete zmeniť, kliknite na toto pole.
 5. Otvorí sa zoznam možností posuvníkom. Ak chcete zvýšiť kvalitu zobrazeného materiálu, potiahnite posúvač nahor a znížte ho. Zároveň sa v poli zobrazí hodnota polohy posúvača v pixeloch. Po nastavení posuvníka oproti požadovanej hodnote kliknite naň.
 6. Zvolená hodnota sa zobrazí v poli. Ak ho chcete použiť, kliknite na tlačidlo "Použiť" a "OK".
 7. Obrazovka na chvíľu zhasne. Potom sa použijú vybrané parametre. V zobrazenom okne musíte kliknúť na tlačidlo "Uložiť zmeny" pred uplynutím časovača, inak sa nastavenia obrazovky vrátia na svoje predchádzajúce hodnoty.

Rozlíšenie obrazovky môžete zmeniť pomocou programov tretích strán alebo softvéru, ktorý sa dodáva s grafickou kartou, alebo pomocou vstavaných nástrojov operačného systému. Vo väčšine prípadov sú však schopnosti, ktoré poskytuje operačný systém, dostatočné na uspokojenie požiadaviek väčšiny používateľov. Má zmysel obrátiť sa na nastavenia softvéru tretích strán alebo grafických kariet len ​​vtedy, keď potrebujete nastaviť rozlíšenie, ktoré sa nezmestí do štandardného rozsahu, alebo použiť parametre, ktoré nie sú v základných nastaveniach.

Loading...