Audio zosilňovač 2.2.0

Takýto parameter ako jas obrazovky hrá dôležitú úlohu v pohodlí obsluhy počítača. V závislosti od osvetlenia v miestnosti alebo na ulici nemusí byť svetlo vyžarované z monitora vhodné na pohodlné používanie počítača. Tento článok vysvetlí, ako zmeniť jas obrazovky v rôznych operačných systémoch.

Pozri tiež: Ako nakonfigurovať monitor pre pohodlnú a bezpečnú prevádzku

Zmeňte jas obrazovky v systéme Windows

Upravte jas obrazovky počítača alebo prenosného počítača, môžete použiť aplikácie tretích strán a štandardné nástroje operačného systému. V každej verzii systému Windows tento proces vyžaduje vykonanie rôznych akcií a používanie rôznych programov.

Dôležité: Všetky akcie sa vykonávajú na operačných systémoch Windows 7 Ultimate a Windows 10 Pro. Ak máte iné vydanie operačného systému, niektoré spôsoby nastavenia jasu nemusia fungovať.

Windows 7

Ako už bolo spomenuté, existuje mnoho spôsobov, ako zmeniť jas obrazovky v systéme Windows. Samozrejme, môžete použiť tlačidlá na samotnom monitore a môžete vykonať túto akciu prostredníctvom systému BIOS, ale metódy zahŕňajúce použitie špeciálnych aplikácií, softvéru a systémových nástrojov budú rozobraté. Ak ich chcete zobraziť, kliknite na odkaz nižšie.

Prečítajte si viac: Ako zmeniť jas obrazovky v systéme Windows 7

Windows 10

Znížiť alebo zvýšiť jas v systéme Windows 10 môže byť najmenej päť rôznych spôsobov, takže každý užívateľ si vyberie najlepšiu možnosť pre seba. Máme článok na našich stránkach, ktorý podrobne diskutuje o tejto téme. Kliknutím na nižšie uvedený odkaz sa dozviete, ako zmeniť jas pomocou nasledujúcich nástrojov a nástrojov:

  • multimediálna klávesnica;
  • oznamovacie centrum;
  • parametre operačného systému;
  • Centrum mobility WIndows;
  • nastavenia napájania.

Prečítajte si viac: Ako zmeniť jas obrazovky v systéme Windows 10

Napriek množstvu metód na zmenu jasu obrazovky monitora, v ojedinelých prípadoch môže užívateľ naraziť na nejaké ťažkosti, ktorých príčinou sú systémové chyby. Máme článok na našich stránkach, ktorý obsahuje všetky metódy riešenia problémov.

Prečítajte si viac: Ako vyriešiť problém s ovládaním jasu

Pozrite si video: JBL GTR séria zosilňovačov (Február 2020).

Loading...