Riešenie problému s BSOD 0x0000007b vo Windows 7

Jedným z indikátorov, ktorý vám umožní posúdiť silu počítača a jeho ochotu vyrovnať sa s určitými úlohami, je index výkonnosti. Poďme zistiť, ako sa počíta na Windows 7 PC, kde môžete vidieť tento indikátor a ďalšie nuansy s ním spojené.

Pozri tiež: Futuremark Video Performance Index

Výkonnostný index

Výkonnostný index je služba, ktorá je navrhnutá tak, aby pomohla užívateľovi vyhodnotiť hardvérové ​​charakteristiky konkrétneho počítača, aby vedela, ktorý softvér je preň vhodný a ktorý softvér nemusí ťahať.

Mnohí používatelia a vývojári softvéru sú skeptickí voči informatívnosti tohto testu. Preto sa nestal univerzálnym indikátorom pre analýzu schopností systému vzhľadom na určitý softvér, ako dúfali vývojári spoločnosti Microsoft, ktorý ho zaviedol. Toto zlyhanie vyzvalo spoločnosť, aby sa vzdala používania grafického rozhrania tohto testu v novších verziách systému Windows. Podrobne zvážte rôzne nuansy použitia tohto indikátora vo Windows 7.

Výpočetný algoritmus

Po prvé, poďme zistiť, podľa akých kritérií sa vypočítava index výkonnosti. Tento ukazovateľ sa vypočíta testovaním rôznych počítačových komponentov. Potom sú priradené body z 1 až do 7,9, V tomto prípade je celkové hodnotenie systému nastavené na najnižšom bode, ktorý dostal jeho individuálny komponent. To je, ako môžete povedať, jeho najslabším článkom.

 • Predpokladá sa, že počítač s celkovou produktivitou 1 - 2 body môže podporovať všeobecné počítačové procesy, surfovať po internete, pracovať s dokumentmi.
 • Počnúc od 3 body, PC už môže garantovať tému Aero, aspoň pri práci s jedným monitorom, a vykonávať niektoré zložitejšie úlohy ako PC prvej skupiny.
 • Počnúc od 4 - 5 bodov Počítače správne podporujú takmer všetky funkcie systému Windows 7, vrátane schopnosti pracovať na viacerých monitoroch v režime Aero, prehrávať video s vysokým rozlíšením, podporovať väčšinu hier, vykonávať zložité grafické úlohy atď.
 • Na počítačoch s vyšším skóre 6 bodov Môžete ľahko hrať takmer akúkoľvek modernú počítačovo náročnú počítačovú hru s trojrozmernou grafikou. To znamená, že dobrý výkonový výkon herného PC by nemal byť menší ako 6 bodov.

Hodnotí sa celkom päť ukazovateľov:

 • Pravidelná grafika (produktivita dvojrozmernej grafiky);
 • Herná grafika (trojrozmerná grafická produktivita);
 • Výkon procesora (počet operácií vykonaných za jednotku času);
 • RAM (počet operácií za jednotku času);
 • Winchester (rýchlosť výmeny dát s HDD alebo SSD).

Na obrázku vyššie, základný výkon počítača index je 3,3 bodov. Je to spôsobené tým, že najslabšiemu komponentu systému - grafike pre hry, bolo pridelené skóre 3,3. Ďalším indikátorom, ktorý často ukazuje nízke skóre, je rýchlosť výmeny údajov s pevným diskom.

Monitorovanie výkonu

Monitorovanie výkonu systému možno vykonávať rôznymi spôsobmi. To možno vykonať pomocou programov tretích strán, ale existujú viac populárnych možností na vykonávanie tohto postupu pomocou vstavaných nástrojov systému. Viac podrobností nájdete v samostatnom článku.

Prečítajte si viac: Hodnotenie indexu výkonnosti v systéme Windows 7

Zvýšenie indexu výkonnosti

Teraz sa pozrime, aké sú spôsoby, ako zvýšiť index výkonnosti počítača.

Skutočné zvýšenie produktivity

Najprv môžete aktualizovať hardvér komponentu s najnižším skóre. Napríklad, ak máte najnižšie skóre v grafike pre pracovnú plochu alebo pre hry, potom môžete grafickú kartu nahradiť silnejšou. To určite zvýši celkový výkonnostný index. Ak sa najnižšie skóre vzťahuje na položku "Primárny pevný disk"potom môžete HDD vymeniť za rýchlejší atď. Okrem toho, na zvýšenie produktivity disku niekedy umožňuje jeho defragmentáciu.

Pred výmenou konkrétneho komponentu je dôležité pochopiť, či je to pre vás nevyhnutné. Ak hry na počítači nehráte, nie je veľmi múdre kúpiť si výkonnú grafickú kartu, aby ste zvýšili celkový index výkonnosti počítača. Zvýšte výkon len tých komponentov, ktoré sú dôležité pre úlohy, ktoré vykonávate, a nepozerajte sa na skutočnosť, že celkový výkonnostný index zostáva nezmenený, pretože sa počíta na ukazovateli s najnižším skóre.

Ďalším účinným spôsobom, ako zvýšiť svoju produktivitu skóre je aktualizovať zastarané ovládače.

Vizuálne zvýšenie indexu výkonnosti

Okrem toho existuje jeden zložitý spôsob, samozrejme, objektívne nezvyšuje produktivitu vášho počítača, ale umožňuje vám zmeniť hodnotu zobrazeného skóre na to, čo si myslíte, že je potrebné. To znamená, že to bude operácia pre čisto vizuálnu zmenu študovaného parametra.

 1. Prejdite na umiestnenie súboru s informáciami o teste. Ako to urobiť, sme hovorili vyššie. Vyberte najnovší súbor "Formálne.hodnotenie (nedávne) .WinSAT" a kliknite naň PKM, Prejsť na položku "Otvoriť s" a vyberte "Poznámkový blok" alebo iný textový editor, napríklad Notepad ++. Tento program, ak je nainštalovaný v systéme, je ešte výhodnejší.
 2. Po otvorení obsahu súboru v textovom editore v bloku "WinSPR", zmeňte indikátory obsiahnuté v príslušných značkách na tie, ktoré považujete za potrebné. Hlavná vec, ktorú je potrebné si uvedomiť, je, že výsledok vyzerá realisticky, indikátor je umiestnený v značke "SystemScore"by sa mali rovnať najmenšiemu zo zostávajúcich ukazovateľov. Použime príklad na nastavenie všetkých ukazovateľov, ktoré sa rovnajú najväčšej možnej hodnote v systéme Windows 7 - 7,9, V tomto prípade by sa mala namiesto zlomku namiesto čiarky použiť perióda, teda v našom prípade bude 7.9.
 3. Po úprave nezabudnite uložiť zmeny vykonané v súbore pomocou nástrojov programu, v ktorom je otvorený. Potom môže byť textový editor zatvorený.
 4. Ak otvoríte okno hodnotenia produktivity počítača, v ňom sa zobrazia údaje, ktoré ste zadali, a nie skutočné hodnoty.
 5. Ak chcete, aby sa zobrazovali aj skutočné ukazovatele, stačí spustiť nový test obvyklým spôsobom prostredníctvom grafického rozhrania alebo prostredníctvom "Príkazový riadok".

Aj keď praktické výhody výpočtu indexu výkonnosti mnohými odborníkmi sú spochybnené, ale napriek tomu, ak užívateľ bude venovať pozornosť špecifickým ukazovateľom potrebným pre jeho prácu a nebude naháňať hodnotenie ako celok, výsledok sa dá efektívne využiť.

Samotný postup odhadu je možné vykonať pomocou zabudovaných nástrojov OS alebo pomocou programov tretích strán. Ale ten druhý sa zdá byť zbytočný vo Windows 7, ak máte na tento účel vlastný pohodlný nástroj. Tí, ktorí chcú získať ďalšie informácie, môžu využiť testovanie prostredníctvom "Príkazový riadok" alebo otvorte špeciálny súbor so správou.

Loading...