Riešenie problémov s mikrofónom Inoperability v systéme Windows 10


Dokonca aj tie najstabilnejšie operačné systémy, ktoré zahŕňajú Windows 10, sú niekedy predmetom porúch a porúch. Väčšina z nich môže byť odstránená dostupnými prostriedkami, ale čo ak je systém príliš poškodený? V tomto prípade je obnovovací disk užitočný a dnes vám povieme o jeho vytvorení.

Disky na obnovenie systému Windows 10

Uvažovaný nástroj pomáha v prípadoch, keď sa systém zastaví a vyžaduje reset na stav z výroby, ale nechcete stratiť nastavenia. Vytvorenie disku System Repair Disk je k dispozícii vo formáte USB aj vo formáte optického disku (CD alebo DVD). Uvádzame obe možnosti, počnúc prvou.

USB disk

Disky Flash sú pohodlnejšie ako optické disky a disky pre tieto disky sa postupne strácajú z balíka PC a prenosných počítačov, takže je najlepšie vytvoriť nástroj na obnovu systému Windows 10 na tomto type jednotky. Algoritmus je nasledovný:

 1. Po prvé, pripravte si flash disk: pripojte ho k počítaču a skopírujte z neho všetky dôležité údaje. Toto je nevyhnutný postup, pretože disk bude naformátovaný.
 2. Ďalej musíte mať prístup Ovládací panel, Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je prostredníctvom nástroja. "Run": kombinácia kliknutí Win + Rzadať do poľaovládací panela kliknite "OK".

  Pozri tiež: Ako otvoriť "Ovládací panel" vo Windows 10

 3. Prepnite zobrazenie ikon na "Large" a vyberte poloľku "Recovery".
 4. Potom vyberte možnosť "Vytvoriť disk obnovy", Upozorňujeme, že na použitie tejto funkcie budete potrebovať administrátorské práva.

  Pozrite si tiež: Správa účtov v systéme Windows 10

 5. V tomto štádiu môžete zvoliť zálohovanie systémových súborov. Pri použití flash disku by táto voľba mala zostať zapnutá: veľkosť vytvoreného disku sa výrazne zvýši (až na 8 GB priestoru), ale v prípade zlyhania bude oveľa jednoduchšie obnoviť systém. Ak chcete pokračovať, použite tlačidlo "Next".
 6. Tu vyberte jednotku, ktorú chcete použiť ako obnovovací disk. Opäť pripomíname - skontrolujte, či existujú záložné súbory z tohto disku Flash. Zvýraznite požadované médium a stlačte "Next".
 7. Teraz zostáva len čakať - proces trvá nejaký čas, až pol hodiny. Po zákroku zatvorte okno a vyberte jednotku, uistite sa, že používate "Bezpečne odstrániť".

  Pozrite si aj: Ako bezpečne odstrániť jednotku Flash

 8. Ako vidíte, postup nepredstavuje žiadne ťažkosti. V budúcnosti môže byť novovytvorený obnovovací disk použitý na riešenie problémov s operačným systémom.

  Prečítajte si viac: Obnovenie pôvodného stavu systému Windows 10

Optický disk

DVD (a najmä CD) sa postupne stávajú zastaranými - výrobcovia majú čoraz menšiu pravdepodobnosť, že nainštalujú vhodné disky do stolových počítačov a notebookov. Pre mnohých z nich však zostávajú relevantné, preto v systéme Windows 10 stále existuje nástroj na vytvorenie obnovovacieho disku na optických médiách, aj keď je trochu ťažšie ho nájsť.

 1. Opakujte kroky 1-2 pre jednotky flash, ale tentoraz vyberte položku "Zálohovanie a obnovenie".
 2. Pozrite sa do ľavej časti okna a kliknite na možnosť. "Vytvoriť disk na obnovenie systému", Na nápis "Windows 7" v hlavičke okna nevenujú pozornosť, to je len chyba v programátoroch spoločnosti Microsoft.
 3. Potom vložte do príslušného disku prázdny disk, vyberte ho a kliknite naň "Vytvoriť disk".
 4. Počkajte až do konca operácie - množstvo času závisí od možností nainštalovaného disku a samotného optického disku.
 5. Vytvorenie obnovovacieho disku na optickom médiu je ešte jednoduchšie ako rovnaký postup pre jednotku flash.

záver

Pozreli sme sa, ako vytvoriť disk pre obnovu systému Windows 10 pre USB a optické jednotky. V súhrne je potrebné poznamenať, že je žiaduce vytvoriť daný nástroj ihneď po čistej inštalácii operačného systému, pretože v tomto prípade je pravdepodobnosť výskytu porúch a chýb oveľa nižšia.

Loading...