Ako si vybrať počítač prípade

Skôr alebo neskôr v živote každého počítača prichádza čas nevyhnutného aktualizácie. To znamená, že je potrebné nahradiť staré komponenty novšími, modernejšími.

Mnohí používatelia sa boja inštalovať železo nezávisle. V tomto článku ukážeme pomocou príkladu odpojenia grafickej karty od základnej dosky, že na tom nie je nič zlé.

Demontáž grafickej karty

Demontáž grafickej karty zo systémovej jednotky sa uskutočňuje v niekoľkých fázach: odpojenie počítača od napájania a odpojenie kábla monitora, odpojenie dodatočného napájacieho zdroja hcp, ak sú dodané, odstránenie upevňovacích prvkov (skrutky) a vybratie adaptéra z konektora PCI-E.

  1. Prvým krokom je odpojenie kábla od napájacieho zdroja a kábla monitora zo zásuvky na karte. Toto sa vykonáva na zadnej strane systémovej jednotky. Nezabudnite vytiahnuť zástrčku zo zásuvky.

  2. Na nižšie uvedenej fotografii môžete vidieť príklad grafickej karty s dodatočným napájaním. Tiež vľavo môžete vidieť montážne skrutky.

    Najskôr odpojte napájacie konektory a potom odskrutkujte upevňovacie prvky.

  3. sloty PCI-E vybavené špeciálnym zámkom na zabezpečenie zariadenia.

    Zámky môžu vyzerať inak, ale ich účelom je: „držať sa“ na špeciálnej projekcii na grafickej karte.

    Našou úlohou je kliknúť na zámok, uvoľniť túto rímsu. Ak je adaptér mimo zásuvky, potom sme dosiahli náš cieľ.

  4. Opatrne vyberte zariadenie zo zásuvky. Hotovo!

Ako vidíte, pri vyberaní grafickej karty z počítača nie je nič ťažké. Hlavnou vecou je dodržiavať jednoduché pravidlá a postupovať opatrne, aby nedošlo k poškodeniu drahého vybavenia.

Loading...