Pridajte stĺpec do programu Microsoft Excel

Ak predtým, ako sa zdalo, že vytváranie webových stránok bolo dosť komplikované a nemožné bez špeciálnych vedomostí, potom po spustení vydania editorov HTML s funkciou WYSIWYG sa ukázalo, že aj absolútny začiatočník, ktorý nevie nič o značkovacích jazykoch, sa môže vydávať za stránku. Jedným z prvých softvérových produktov tejto skupiny bola Front Page na platforme Trident od spoločnosti Microsoft, ktorá bola súčasťou rôznych verzií kancelárskych balíkov do roku 2003 vrátane. V neposlednom rade sa program tešil veľkej obľube.

WYSIWYG

Hlavnou črtou programu, ktorý láka najmä začiatočníkov, je možnosť rozloženia stránky bez znalosti HTML kódu alebo iných značkovacích jazykov. Toto sa stalo skutočným vďaka funkcii WYSIWYG, ktorej názov je skratka anglického jazyka prekladu, preložená do ruštiny ako „čo vidíte, dostanete.“ To znamená, že užívateľ dostane možnosť zadávať text a vkladať obrázky na webovú stránku, ktorá sa vytvára takmer rovnakým spôsobom ako v textovom procesore. Hlavným rozdielom oproti tomu je, že na prednej strane je k dispozícii viac rôznych webových komponentov, napríklad Flash a XML. Funkcia WYSIWYG je aktivovaná pri práci "Designer".

Pomocou prvkov na paneli s nástrojmi môžete formátovať text rovnakým spôsobom ako v programe Word:

 • Vyberte typ písma;
 • Nastavte jeho veľkosť;
 • farba;
 • Zadajte polohu a viac.

Okrem toho môžete priamo z editora vkladať obrázky.

Štandardný editor HTML

Pre pokročilejších používateľov program ponúka možnosť použitia štandardného HTML editora pomocou značkovacieho jazyka.

Rozdeliť editor

Ďalšou možnosťou pre prácu v programe pri vytváraní webovej stránky je použitie editora s oddelením. V hornej časti sa nachádza panel, kde je zobrazený HTML kód av spodnej časti je zobrazený jeho variant v režime "Designer", Pri úprave údajov v jednom z panelov sa údaje automaticky zmenia v druhom.

Zobraziť režim

Front Page má tiež možnosť zobraziť prijatú webovú stránku vo forme, v ktorej sa bude zobrazovať na stránke prostredníctvom prehliadača Internet Explorer.

Kontrola pravopisu

Pri práci v režimoch "Designer" alebo "S oddelením" v Front Page je k dispozícii funkcia kontroly pravopisu, podobná Wordu.

Práca vo viacerých záložkách

Program môže pracovať v niekoľkých záložkách, to znamená, že súčasne ukladá niekoľko webových stránok.

Použiť šablóny

Front Page ponúka možnosť vytvoriť webovú stránku založenú na hotových šablónach dizajnu vložených do samotného programu.

Pripojenie na webovú lokalitu

Program má schopnosť komunikovať s rôznymi webovými stránkami, prenášať dáta.

dôstojnosť

 • Jednoduché použitie;
 • Prítomnosť rozhrania ruského jazyka;
 • Schopnosť vytvárať stránky aj pre začiatočníkov.

nedostatky

 • Program je morálne zastaraný, pretože nebol aktualizovaný od roku 2003;
 • Nie je k dispozícii na stiahnutie na oficiálnych stránkach kvôli tomu, že nebol vývojárom dlhodobo podporovaný;
 • Kód je chybný a nadbytočný.
 • Nepodporuje moderné webové technológie;
 • Obsah webových stránok vytvorený na prednej stránke sa nemusí zobraziť správne v prehliadačoch, ktoré nefungujú v nástroji Internet Explorer.

Front Page je populárny HTML editor s funkciou WYSIWYG, ktorý bol pozoruhodný svojou jednoduchosťou tvorby webových stránok. Teraz je však beznádejne zastaraný, pretože ho spoločnosť Microsoft dlhodobo nepodporuje a webové technológie už zašli ďaleko dopredu. Mnohí používatelia však tento program nostalgicky spomínajú.

Galéria stránok Yervant Fix error UltraISO: Chyba nastavenia stránky režimu zápisu Notepad ++ Softvér pre rozloženie webových stránok

Zdieľať článok v sociálnych sieťach:
Front Page je populárny HTML editor s funkciou WYSIWYG od Microsoftu, ktorý je súčasťou balíka Office. Priláka používateľov jednoduchým používaním, ale od roku 2003 ich vývojári nepodporujú.
Systém: Windows XP, 2000, 2003
Kategória: Program Recenzie
Vývojár: Microsoft
Cena: zadarmo
Veľkosť: 155 MB
Jazyk: ruština
Verzia: 11

Pozrite si video: Word, Excel, vložiť dáta tabuľka, grafika, obrázky, stĺpci, bar, torta (Marec 2020).

Loading...