Odstráňte balík MS Office 2010 z počítača


Ako viete, Yandex Disk ukladá vaše súbory nielen na svojom serveri, ale aj v špeciálnom priečinku na PC. To nie je vždy výhodné, pretože priestor obsadený súbormi môže byť dosť veľký.

Najmä pre tých používateľov, ktorí si nechcú ponechať na svojom systémovom disku obrovský priečinok, bola na disku Yandex Disk povolená podpora technológie. WebDAV, Táto technológia umožňuje pripojenie k službe ako bežný priečinok alebo jednotku.

Pozrime sa na kroky, ako využiť túto príležitosť.

Pridanie nového prvku do sieťového prostredia

Tento krok bude opísaný, aby sa predišlo problémom pri pripájaní sieťového disku. Môžete ju preskočiť a prejsť priamo na druhú.

Prejdite do priečinka "Počítač" a stlačte tlačidlo "Mapovať sieťovú jednotku" a v okne, ktoré sa otvorí, kliknite na odkaz uvedený na obrázku.

V nasledujúcich dvoch oknách kliknite "Next".


Potom zadajte adresu. Pre Yandex to vyzerá takto: //webdav.yandex.ru , lis "Next".

Ďalej je potrebné zadať názov novej sieťovej polohe a znova kliknúť. "Next".

Keďže autor už vytvoril toto sieťové umiestnenie, kapitán neprijal požiadavku na užívateľské meno a heslo, ale túto požiadavku určite dostanete.

Ak plánujete používať viacero účtov, v žiadnom prípade nezaškrtnite políčko vedľa položky "Zapamätať si poverenia"inak sa nebudete môcť pripojiť k inému účtu bez tanca s tamburínou.

Ak chceme otvoriť priečinok hneď po dokončení procesu, potom začiarknite políčko a kliknite na tlačidlo "Hotovo".

V prieskumníkovi sa otvorí priečinok s diskom Yandex. Všimnite si, aká je jej adresa. Tento priečinok v počítači neexistuje, všetky súbory sú na serveri.

Tu je umiestnenie v priečinku "Počítač".

Všeobecne platí, že Yandex Disk už môže byť použitý, ale potrebujeme sieťovú jednotku, takže sa pripojme.

Pripojte sieťovú jednotku

Znova prejdite do priečinka "Počítač" a stlačte tlačidlo "Mapovať sieťovú jednotku", V okne, ktoré sa objaví, v poli "Zložky" zadajte rovnakú adresu ako pre sieťové umiestnenie (//webdav.yandex.ru) a kliknite "Hotovo".

Sieťová jednotka sa zobrazí v priečinku "Počítač" a bude fungova »ako normálny priečinok.

Teraz viete, aké ľahké je pripojiť disk Yandex ako sieťovú jednotku pomocou štandardných nástrojov systému Windows.

Loading...