Čo robiť, ak prehliadač Google Chrome neotvorí stránky


V procese práce s počítačom v dôsledku vplyvu rôznych faktorov môže užívateľ zaznamenať chyby a prejaviť sa nesprávnou obsluhou použitých programov. Najmä dnes sa na problém pozrieme podrobnejšie, keď prehliadač Google Chrome neotvorí stránky.

Vzhľadom na to, že prehliadač Google Chrome neotvorí stránku, by ste mali mať podozrenie na niekoľko problémov naraz, pretože ani jeden dôvod to nemôže spôsobiť. Našťastie je všetko opraviteľné a výdavky od 2 do 15 minút, čo je takmer zaručené, že sa problém vyrieši.

Spôsoby riešenia problému

Metóda 1: Reštartujte počítač

Systém mohol jednoducho zlyhať, v dôsledku čoho boli ukončené potrebné procesy prehliadača Google Chrome. Nemá zmysel samostatne vyhľadávať a spúšťať tieto procesy, pretože bežný reštart počítača môže tento problém vyriešiť.

Metóda 2: čistenie počítača

Jedným z najpravdepodobnejších dôvodov nedostatku správneho fungovania prehliadača je účinok vírusov na počítači.

V tomto prípade bude nejaký čas trvať, kým dôjde k hĺbkovému skenovaniu pomocou antivírusovej alebo špeciálnej pomôcky, napríklad Dr.Web CureIt, Všetky nájdené hrozby je potrebné odstrániť a potom reštartovať počítač.

Metóda 3: Zobrazenie vlastností štítkov

Väčšina používateľov prehliadača Google Chrome spravidla spustí prehliadač zo zástupcu na pracovnej ploche. Ale málokto si uvedomuje, že vírus môže nahradiť skratku zmenou adresy spustiteľného súboru. V tomto musíme zabezpečiť.

Kliknite pravým tlačidlom myši na odkaz Chrome av zobrazenej kontextovej ponuke kliknite na tlačidlo "Vlastnosti".

V záložke "Zástupca" v teréne "Objekt" skontrolujte, či máte adresu nasledujúceho typu:

"C: Súbory programu Google Chrome Aplikácie chrome.exe"

S iným rozložením môžete vidieť úplne inú adresu alebo malý doplnok k skutočnej, ktorá môže vyzerať takto:

"C: Programové súbory Google Chrome Aplikácia chrome.exe -no-sandbox"

Takáto adresa hovorí, že pre spustiteľný súbor prehliadača Google Chrome máte nesprávnu adresu. Môžete ju zmeniť ručne alebo nahradiť skratku. Ak to chcete urobiť, prejdite do priečinka, v ktorom je nainštalovaný prehliadač Google Chrome (adresa je vyššie), a potom kliknite na ikonu „Chrome“ so slovom „Aplikácia“ av zobrazenom okne vyberte možnosť "Odoslať" - "Pracovná plocha (vytvoriť odkaz)".

Metóda 4: Preinštalujte prehliadač

Pred preinštalovaním prehliadača je potrebné nielen odstrániť ho z počítača, ale urobiť ho aj rozsiahlym a komplexným spôsobom, a to tak, že zoberiete zostávajúce priečinky a kľúče do registra.

Pozrite si tiež: Ako úplne odstrániť prehliadač Google Chrome z počítača

Na odstránenie prehliadača Google Chrome z počítača odporúčame použiť špeciálny program. Odinštalačný program Revo, Ktorý vám umožní najprv odstrániť program s odinštalačným zabudovaným v prehliadači Chrome a potom použiť vlastné zdroje na skenovanie zostávajúcich súborov (a bude ich veľa), po ktorých ich program ľahko odstráni.

Stiahnite si Revo Uninstaller

A nakoniec, keď je odstránenie prehliadača Chrome dokončené, môžete začať sťahovať novú verziu prehliadača. Existuje jedna malá nuancia: niektorí používatelia systému Windows narazia na problém, keď vás prehliadač Google Chrome automaticky vyzve na prevzatie nesprávnej verzie prehliadača, ktorý potrebujete. Po inštalácii samozrejme prehliadač nebude fungovať správne.

Stránka Chrome ponúka dve verzie prehliadača pre systém Windows: 32 a 64 bitov. A je celkom možné predpokladať, že pred tým bol váš počítač nainštalovaný s verziou, ktorá nie je rovnaká ako váš počítač.

Ak nepoznáte šírku počítača, otvorte ponuku Ovládací panel, nastavte režim zobrazenia "Malé ikony" a otvorte sekciu "System".

V otvorenom okne blízko položky "Typ systému" Budete môcť vidieť kapacitu vášho počítača.

Tieto informácie sú vyzbrojené a prejdite na oficiálnu stránku na prevzatie prehliadača Google Chrome.

Pod tlačidlom Prevziať prehliadač Chrome Zobrazí sa navrhovaná verzia prehliadača. Všimnite si, že ak sa líši od kapacity vášho počítača, stačí kliknúť na tlačidlo Preberanie prehliadača Chrome pre inú platformu.

V okne, ktoré sa otvorí, vám bude ponúknuté na prevzatie verzie prehliadača Google Chrome so správnou bitovou hĺbkou. Stiahnite si ho do počítača a potom dokončite inštaláciu.

Metóda 5: Vrátenie systému

Ak pred nejakým časom prehliadač fungoval dobre, problém možno odstrániť tak, že systém vrátite späť na miesto, kde Google Chrome nespôsobil nepríjemnosti.

Ak to chcete urobiť, otvorte Ovládací panelnastavte režim zobrazenia "Malé ikony" a otvorte sekciu "Recovery".

V novom okne budete musieť kliknúť na položku "Spustenie nástroja Obnovovanie systému".

Na obrazovke sa zobrazí okno s dostupnými bodmi obnovy. Vyberte bod z obdobia, keď sa s prehliadačom nevyskytli žiadne problémy.

Článok prezentuje hlavné spôsoby riešenia problémov s prehliadačom vo vzostupnom poradí. Začnite od prvej metódy a prejdite cez zoznam. Dúfame, že vďaka nášmu článku ste dosiahli pozitívny výsledok.

Loading...