Nástroj na riešenie problémov so systémom Windows 7

Tvorcovia slávneho ZBrush vyvinuli veľmi zábavný a jednoduchý systém pre trojrozmerné modelovanie bionických foriem - Sculptris. Pomocou tohto programu môžete simulovať kreslené postavičky, trojrozmerné modely sôch a iné objekty so zaoblenými prírodnými tvarmi.

Proces vytvárania modelu v Sculptris je ako vzrušujúca hra. Užívateľ môže zabudnúť na ruské menu a okamžite sa ponoriť do zábavného a kreatívneho procesu modelovania objektu. Základné a humánne rozhranie vám umožní rýchlo si zvyknúť na pracovné prostredie produktu a intuitívne vytvoriť nezvyčajný, realistický a krásny model.

Logikou práce v Sculptris je premeniť pôvodnú podobu na koncipovaný obraz pomocou multifunkčnej kefy. Užívateľ pracuje len v 3D okne a prezerá zmeny v modeli, pričom ho len otáča. Pozrime sa, aké funkcie má Sculptris na vytvorenie 3D modelu.

Pozri tiež: Programy pre 3D modelovanie

Symetrické mapovanie

Predvolený používateľ pracuje s guľou a prevádza ju. V Sculptris je funkcia, vďaka ktorej stačí premeniť iba polovicu gule - druhá polovica sa objaví symetricky. Veľmi užitočná vlastnosť pre kreslenie tvárí a živých bytostí.

Symetria môže byť vypnutá, ale už nebude možné ju zapnúť v jednom projekte.

Odsadenie / vytláčanie

Intuitívna funkcia push / pull vám umožňuje nastaviť nepravidelnosti na povrchu objektu v ktoromkoľvek bode. Nastavením veľkosti kefy a jej stlačením môžete dosiahnuť najneuveriteľnejšie efekty. Pomocou špeciálneho parametra sa upraví pridanie nových polygónov v oblasti kefy. Viac polygónov poskytuje lepšiu plynulosť prechodov.

Presunúť a otočiť

Plocha ovplyvnená kefou sa môže otáčať a pohybovať. Presunutá oblasť sa bude dlhodobo ťahať. Tento jesenný nástroj je vhodný na vytváranie rozšírených oblých tvarov.

Nástroje na pohyb, rotáciu a kopírovanie môžu ovplyvniť nielen región, ale aj formu ako celok. Ak to chcete urobiť, prejdite do režimu „globálny“.

Vyhladzovanie a ostrenie rohov

Sculptrix vám umožňuje vyhladiť a zaostriť nepravidelnosti vo vybraných oblastiach formulára. Rovnako ako ostatné parametre, vyhladenie a ostrenie sa upravujú z hľadiska plochy a nárazovej sily.

Pridávanie a odstraňovanie polygónov

Forma môže mať väčší počet rozdelení do polygónov na zlepšenie detailov alebo redukciu, komplikáciu. Tieto operácie sa vykonávajú tam, kde sa nanáša kefa. Tiež funkcia jednotného nárastu polygónov po celej ploche.

Priradenie materiálu

Sculptris má krásne a realistické materiály, ktoré môžu byť priradené k formuláru. Materiály môžu byť lesklé a matné, transparentné a husté, napodobňujúce účinky vody, kovu, žiary. Sculptris neposkytuje možnosť upravovať materiály.

3D kreslenie

Objemový výkres je zaujímavý nástroj, ktorý vytvára nepravidelný efekt na povrchu bez zmeny jeho tvaru. Pre kreslenie sú k dispozícii funkcie kreslenia podľa farby, pridávanie efektov vypuklosti, vyhladzovania a plnofarebnej výplne. K dispozícii v maľovaní textúr a vlastných štetcov. V režime kreslenia môžete použiť masku, ktorá obmedzí oblasti, ktoré sú k dispozícii na kreslenie. Po prepnutí do režimu kreslenia nie je možné zmeniť geometriu formulára.

Program nie je určený na vytváranie vizualizácií a po ukončení práce môže byť model uložený vo formáte OBJ na použitie v iných 3D aplikáciách. Mimochodom, objekty vo formáte OBJ môžu byť pridané do pracovného priestoru Sculptris. Model je možné tiež importovať do ZBrush pre ďalšie vylepšenie.

Tak sme sa pozreli na Sculptris, zábavný digitálny sochársky systém. Skúste to v akcii a objavte čarovný proces tvorby soch na vašom počítači!

výhody:

- Základné rozhranie
- Funkcia symetrického modelovania
- Zábava, logika hry
- Vysoko kvalitné predkonfigurované materiály

nevýhody:

- Neexistencia ruskej verzie
- Skúšobná verzia má obmedzenia
- Vhodné len na tvarovanie okrúhlych tvarov
- Chýba funkcia zametania textúry
- Materiály nie je možné upravovať
- Nie je to veľmi pohodlný proces prezerania modelu v pracovnom priestore
- Nedostatok polygonálneho algoritmu modelovania obmedzuje funkčnosť produktu

Stiahnite si Sculptris zadarmo

Stiahnite si najnovšiu verziu programu z oficiálnych stránok

Ako znížiť počet polygónov v 3ds Max Kino 4D Studio SketchUp Autodesk 3ds max

Zdieľať článok v sociálnych sieťach:
Sculptris je jednoduchý a ľahko použiteľný trojdimenzionálny modelový systém, ktorý nevyžaduje špeciálne zručnosti a znalosti od používateľa.
Systém: Windows 7, XP, Vista
Kategória: Program Recenzie
Vývojár: Pixologic, Inc
Cena: zadarmo
Veľkosť: 19 MB
Jazyk: angličtina
Verzia: 6.0

Loading...