Softvér na vytváranie koláží z fotografií

Ak sa po práci s externým pevným diskom zariadenie nesprávne odpojilo od počítača alebo počas nahrávania zlyhalo, údaje sa poškodia. Potom, keď sa znova pripojíte, zobrazí sa chybové hlásenie so žiadosťou o formátovanie.

Systém Windows neotvorí externý pevný disk a požiada ho o formátovanie

Ak na externom pevnom disku nie sú žiadne dôležité informácie, môžete ho jednoducho naformátovať, čím sa problém rýchlo vyrieši. Potom budú všetky poškodené súbory vymazané a môžete pokračovať v práci so zariadením. Môžete opraviť chybu a uložiť dôležité údaje niekoľkými spôsobmi.

Metóda 1: Overenie prostredníctvom príkazového riadka

Pevný disk môžete skontrolovať na chyby a opraviť možné problémy pomocou štandardných nástrojov systému Windows. Rovnaká možnosť je obzvlášť dôležitá, ak nájdete súborový systém NTFS so systémom "flown".

Pozri tiež: Spôsoby opravy formátu RAW na pevných diskoch

postup:

  1. Spustite príkazový riadok cez systémový nástroj "Run", Súčasne stlačte klávesy na klávesnici Win + R a do prázdneho riadka zadajtecmd, Po stlačení tlačidla "OK" spustite príkazový riadok.
  2. Pripojte chybný externý pevný disk k počítaču a odmietnite formátovanie. Alebo stačí zavrieť upozornenie.
  3. Skontrolujte písmeno, ktoré je priradené novo pripojenému zariadeniu. To sa dá urobiť cez menu "Štart".
  4. Potom zadajte príkazový riadokchkdsk e: / fkde "E" - označenie označenia vymeniteľného média, ktoré chcete skontrolovať. lis vstúpiť na spustenie analýzy.
  5. Ak sa operácia nespustí, príkazový riadok musí byť spustený ako správca. Ak to chcete urobiť, nájdite ho v ponuke "Štart" a vyvolajte kontextové menu. Potom vyberte "Spustiť ako správca" a zopakujte príkaz.

Po dokončení kontroly budú opravené všetky neúspešné údaje a pevný disk môže byť použitý na záznam a zobrazenie súborov.

Metóda 2: Formátovanie disku

Ak na pevnom disku nie sú žiadne dôležité údaje a hlavnou úlohou je vrátiť prístup k zariadeniu, môžete postupovať podľa pokynov systému Windows a naformátovať ho. To možno vykonať niekoľkými spôsobmi:

  1. Odpojte a znova pripojte zlyhaný pevný disk. Objaví sa chybové hlásenie. vybrať Formátovať disk a počkajte do konca operácie.
  2. Ak sa správa nezobrazí, potom za "Môj počítač" Kliknite pravým tlačidlom myši na vymeniteľné zariadenie a vyberte zo zobrazeného zoznamu "Format".
  3. Vykonajte nízkoúrovňové formátovanie so softvérom tretej strany, napríklad nástroj na formátovanie nízkej úrovne HDD.

Prečítajte si viac: Čo je to formátovanie disku a ako to urobiť správne

Potom budú odstránené všetky súbory, ktoré boli predtým uložené na externom pevnom disku. Časť informácií sa môže pokúsiť obnoviť pomocou špeciálneho softvéru.

Metóda 3: Záchrana dát

Ak predchádzajúca metóda problém nevyriešila alebo sa vyskytla iná chyba (napríklad v dôsledku nesúladu typu súborového systému) a v pamäti zariadenia sú dôležité údaje, môžete sa pokúsiť o jeho obnovu. To možno vykonať pomocou špeciálneho softvéru.

Na tento účel odporúčame zvoliť R-Studio, ale môžete použiť akýkoľvek podobný softvér. Program je vhodný pre prácu s externými pevnými diskami a inými vymeniteľnými médiami. Schopný obnoviť dáta z chybného alebo náhodne formátovaného zariadenia.

Pozri tiež:
Ako používať R-Studio
Ako obnoviť zmazané súbory s Recuva
Najlepšie programy na obnovenie zmazaných súborov

Najčastejšie upevňovanie externého pevného disku pre chyby pomáha odstrániť problém. Ak to nie je možné pomocou zabudovaných nástrojov Windows, potom sa zariadenie môže vrátiť do práce a údaje uložené na ňom je možné obnoviť pomocou špeciálneho softvéru.

Loading...