Tkexe Kalender 1.1.0.4


V niektorých prípadoch sa počas počiatočného nastavenia zvukového systému počítača so systémom Windows 7 môže vyskytnúť chyba "Nepodarilo sa prehrať testovací zvuk systému Windows 7", Toto oznámenie sa zobrazí, ak sa pokúsite skontrolovať výkon reproduktorov alebo reproduktorov. Ďalej vám povieme, prečo sa táto chyba vyskytuje a ako ju opraviť.

Príčiny chyby

Uvedomte si, že daný problém nemá jednoznačný dôvod na softvér alebo hardvér; môže sa objaviť ako v prvom, tak aj v druhom a menej často. Môžete však vybrať najčastejšie možnosti, pre ktoré sa táto chyba prejavuje:

  • Problémy so zvukovým zariadením - reproduktory aj reproduktory a zvuková karta;
  • Chyby v systémových súboroch - testovací zvuk je melódia systému Windows, ak je poškodená jeho integrita, môže sa objaviť oznámenie o zlyhaní prehrávania;
  • Problémy s vodičmi zvukových zariadení - ako ukazuje prax - jedna z najčastejších príčin zlyhania;
  • Servisné problémy "Zvuk systému Windows" - hlavný zvukový proces OS často pracuje prerušovane, v dôsledku čoho sa objavujú mnohé problémy s reprodukciou zvuku.

Okrem toho môžu existovať problémy s audio konektormi alebo pripojením hardvérových komponentov a základnej dosky, alebo problémy na samotnej základnej doske. Niekedy je to chyba "Nepodarilo sa prehrať testovací zvuk systému Windows 7" a kvôli aktivite škodlivého softvéru.

Prečítajte si viac: Boj proti počítačovým vírusom

Riešenia problému

Pred popisom, ako opraviť zlyhanie, chceme vás varovať - ​​budete musieť konať podľa metódy eliminácie: skúste každú z navrhovaných metód v poradí, av prípade neefektívnosti, prejdite k iným. Je to potrebné vzhľadom na ťažkosti s diagnostikovaním vyššie uvedeného problému.

Metóda 1: Reštartujte zvukové zariadenie v systéme

Windows 7, dokonca aj po čistej inštalácii, môže byť z rôznych dôvodov nestabilný. Niekedy sa to prejavuje v problémoch inicializácie zariadenia, ktoré sú opravené reštartovaním systému. "Zvuk"

  1. Na paneli úloh na paneli úloh nájdite ikonu s obrázkom reproduktora a kliknite naň pravým tlačidlom myši. V kontextovom menu kliknite na pozíciu "Prehrávacie zariadenia".
  2. Objaví sa okno pomocného programu. "Zvuk", pútko "Playback" nájsť predvolené zariadenie - je správne podpísané a jeho ikona je označená zeleným začiarknutím. Vyberte ju a kliknite na ňu. PKMpotom použite voľbu "Disable".
  3. Po chvíli (minúty budú stačiť) zapnite zvukovú kartu rovnakým spôsobom, len tentoraz vyberte túto možnosť "Zapnúť".

Skúste opakovať zvukový test. Ak sa melódia prehráva, príčinou bola nesprávna inicializácia zariadenia a problém bol vyriešený. Ak nie je žiadna chyba, ale stále nie je žiadny zvuk, skúste to znova, ale tentoraz pozorne sledujte mierku oproti názvu zvukového zariadenia - ak na ňom nastane zmena, ale nie je zvuk, potom je problém jasne hardvérový a zariadenie bude musieť byť vymenené.

V niektorých situáciách, ak chcete zariadenie znova inicializovať, musíte ho znova spustiť „Správca zariadení“, Pokyny pre tento postup sú v našom ďalšom materiáli.

Prečítajte si viac: Inštalácia zvukových zariadení vo Windows 7

Metóda 2: Kontrola integrity systémových súborov

Vzhľadom k tomu, testovací zvuk systému Windows 7 je systémový súbor, môže dôjsť k zlyhaniu, ktoré sa vyskytli s ním prejaví chyba v otázke. Okrem toho môžu byť poškodené aj zvukové súbory systému, čo je dôvod, prečo správa "Nepodarilo sa prehrať testovací zvuk systému Windows 7", Riešením je kontrola integrity systémových komponentov. Tento postup je venovaný samostatnému podrobnému článku, preto Vám odporúčame, aby ste si ho prečítali.

Prečítajte si viac: Skontrolujte integritu systémových súborov vo Windows 7

Metóda 3: Preinštalujte ovládače zvukových zariadení

Najčastejšie sa zobrazí správa o neschopnosti reprodukovať testovací zvuk, keď sa vyskytnú problémy so súbormi ovládačov zvukových zariadení, zvyčajne externej karty. Problém sa vyrieši preinštalovaním servisného softvéru určených komponentov. Návod nájdete na nižšie uvedenom odkaze.

Prečítajte si viac: Preinštalovanie ovládača zvukového zariadenia

Metóda 4: Reštartujte službu Windows Audio

Druhým častým programovým dôvodom výskytu chyby pri prehrávaní testovacej melódie je problém služby. "Zvuk systému Windows", Môžu sa vyskytnúť v dôsledku nesprávneho fungovania systému, činností škodlivého softvéru alebo zásahu používateľa. Ak chcete pracovať správne, služba by sa mala reštartovať - ​​odporúčame, aby ste sa zoznámili s metódami vykonávania tohto postupu v inej príručke:

Prečítajte si viac: Spustenie zvukovej služby vo Windows 7

Metóda 5: Zapnite zvukové zariadenie v systéme BIOS

Niekedy, kvôli zlyhaniu systému BIOS nastavenia, audio komponent môže byť vypnutý, čo je dôvod, prečo je zobrazený v systéme, ale všetky pokusy o interakciu s ním (vrátane kontroly výkonu) sú nemožné. Riešenie tohto problému je zrejmé - musíte prejsť do systému BIOS a znova zapnúť v ňom ovládač prehrávania zvuku. Samostatný článok na našich webových stránkach je tiež venovaný tejto - nižšie je odkaz na to.

Prečítajte si viac: Spustenie zvuku v systéme BIOS

záver

Pozreli sme sa na príčiny chyby. "Nepodarilo sa prehrať testovací zvuk systému Windows 7"ako aj riešenia tohto problému. Ak zhrnieme, chceme poznamenať, že ak žiadna z navrhovaných možností nebude fungovať - ​​s najväčšou pravdepodobnosťou príčina zlyhania má hardvérový charakter, preto nemôžeme robiť bez toho, aby sme museli ísť do služby.

Pozrite si video: Membuat Kalender dengan Freeware Calendar Maker TKexe (November 2019).

Loading...