Povoliť akceleráciu hardvéru v systéme Windows 7

Bez nainštalovaného ovládača tlačiareň nebude vykonávať svoje funkcie. Po prvom pripojení bude preto užívateľ musieť nainštalovať softvér a potom pokračovať v práci so zariadením. Poďme sa pozrieť na všetky dostupné možnosti pre vyhľadávanie a sťahovanie súborov na tlačiarni HP Laserjet 1010.

Sťahovanie ovládačov pre tlačiareň HP Laserjet 1010.

Pri nákupe zariadenia v krabici by mal ísť disk, ktorý obsahuje potrebné programy. Teraz však nie všetky počítače majú disky, alebo sa disk jednoducho stratí. V tomto prípade sú ovládače načítané s jednou z ďalších dostupných možností.

Metóda 1: Stránka technickej podpory spoločnosti HP

Na oficiálnom zdroji môžu užívatelia nájsť to isté, čo je nainštalované na disku, niekedy dokonca aj na stránke sú aktualizované verzie softvéru. Vyhľadávajte a sťahujte takto:

Prejdite na stránku technickej podpory spoločnosti HP

 1. Najprv prejdite na hlavnú stránku webu cez panel s adresou v prehliadači alebo kliknutím na vyššie uvedený odkaz.
 2. Rozbaľte ponuku "Podpora".
 3. V ňom nájdite položku "Softvér a ovládače" a kliknite na riadok.
 4. V otvorenej záložke je potrebné špecifikovať typ vášho zariadenia, preto by ste mali kliknúť na obrázok tlačiarne.
 5. Do príslušného vyhľadávacieho poľa zadajte názov produktu a otvorte jeho stránku.
 6. Táto stránka automaticky určuje nainštalovanú verziu operačného systému, ale nie vždy sa to stane správne, preto dôrazne odporúčame, aby ste si ju v prípade potreby sami overili a sami ju určili. Je potrebné venovať pozornosť nielen verzii, napríklad Windows 10 alebo Windows XP, ale aj bitovej hĺbke - 32 alebo 64 bitov.
 7. Posledným krokom je výber najnovšej verzie ovládača a potom kliknite na tlačidlo "Na stiahnutie".

Po dokončení sťahovania jednoducho spustite prevzatý súbor a postupujte podľa pokynov v inštalačnom programe. PC nevyžaduje reštart po dokončení všetkých procesov, môžete okamžite začať tlač.

Metóda 2: Program od výrobcu

Spoločnosť HP má vlastný softvér, ktorý je užitočný pre všetkých vlastníkov zariadení od tohto výrobcu. Skenuje internet, vyhľadáva a inštaluje aktualizácie. Tento nástroj podporuje aj prácu s tlačiarňami, takže si môžete stiahnuť ovládače pomocou tohto postupu:

Stiahnite si HP Support Assistant

 1. Prejdite na stránku programu a kliknutím na príslušné tlačidlo spustite preberanie.
 2. Otvorte inštalačný program a kliknite na "Next".
 3. Prečítajte si licenčnú zmluvu, s ňou súhlasíte, prejdite na ďalší krok a počkajte, kým sa v počítači nainštaluje asistent technickej podpory HP.
 4. Po otvorení softvéru v hlavnom okne sa okamžite zobrazí zoznam zariadení. gombík Kontrola aktualizácií a príspevkov spustí proces skenovania.
 5. Kontrola prebieha v niekoľkých etapách. Sledujte priebeh ich implementácie v samostatnom okne.
 6. Teraz vyberte produkt, v tomto prípade tlačiareň, a kliknite na "Aktualizácia".
 7. Skontrolujte potrebné súbory a spustite proces inštalácie.

Metóda 3: Špeciálny softvér

Softvér tretej strany, ktorého hlavnou úlohou je určiť zariadenie, vyhľadávať a inštalovať ovládače, je vhodnejší na prácu s komponentmi. Pracuje však správne as periférnymi zariadeniami. Preto, aby súbory pre HP Laserjet 1010 nebude ľahké. Zoznámte sa podrobne so zástupcami takýchto programov v inom z našich materiálov.

Prečítajte si viac: Najlepšie programy na inštaláciu ovládačov

Odporúčame použiť DriverPack Solution - jednoduchý a bezplatný softvér, ktorý nevyžaduje predbežnú inštaláciu. Stačí stiahnuť online verziu, skenovať, nastaviť niektoré parametre a spustiť proces automatickej inštalácie ovládačov. Podrobné pokyny k tejto téme sú uvedené v článku nižšie.

Prečítajte si viac: Ako aktualizovať ovládače v počítači pomocou riešenia DriverPack

Metóda 4: ID tlačiarne

Každej tlačiarni, ako aj iným periférnym alebo zabudovaným hardvérom, je pridelený jedinečný identifikátor, ktorý sa používa pri práci s operačným systémom. Špeciálne stránky umožňujú vyhľadávať ovládače podľa ID a potom ich prevziať do počítača. Unikátny kód HP Laserjet 1010 vyzerá takto:

USB VID_03f0 & PID_0c17

Prečítajte si o tejto metóde v ďalšom materiáli.

Prečítajte si viac: Vyhľadajte ovládače podľa ID hardvéru

Metóda 5: Nástroj na integráciu systému Windows

Operačný systém Windows má štandardný nástroj na pridávanie hardvéru. Počas tohto procesu sa v systéme Windows vykonáva niekoľko manipulácií, nastavia sa parametre tlačiarne a nástroj nezávisle vykoná skenovanie a inštaláciu kompatibilných ovládačov. Výhodou tejto metódy je, že užívateľ nemusí vykonávať žiadne zbytočné úkony.

Prečítajte si viac: Inštalácia ovládačov pomocou štandardných nástrojov systému Windows

Hľadanie vhodných súborov pre vašu tlačiareň HP Laserjet 1010 je jednoduché. To sa robí v jednej z piatich jednoduchých možností, z ktorých každá znamená vykonanie určitých inštrukcií. Dokonca aj neskúsený používateľ, ktorý nemá ďalšie znalosti alebo zručnosti, sa s nimi vyrovná.

Loading...