Nájdite a nainštalujte softvér monitora BenQ


Bezdrôtové siete, bez všetkého svojho pohodlia, nie sú zbavené niektorých chorôb, čo vedie ku komplikáciám vo forme najrôznejších problémov, ako napríklad bez pripojenia alebo pripojenia k prístupovému bodu. Symptómy sú rôzne, väčšinou nekonečné prijímanie ip adries a / alebo správ, ktoré nie je možné pripojiť k sieti. Tento článok je venovaný diskusii o príčinách a riešení tohto problému.

Nepodarilo sa pripojiť k prístupovému bodu

Poruchy vedúce k neschopnosti pripojiť notebook k prístupovému bodu môžu byť spôsobené nasledujúcimi faktormi:

 • Zadanie nesprávneho bezpečnostného kľúča.
 • V nastaveniach routeru je povolené filtrovať MAC adresy zariadení.
 • Sieťový režim nie je prenosným počítačom podporovaný.
 • Nesprávne nastavenia sieťového pripojenia v systéme Windows.
 • Porucha adaptéra alebo smerovača.

Skôr ako začnete tento problém riešiť iným spôsobom, skúste vypnúť bránu firewall (firewall), ak je nainštalovaná v prenosnom počítači. Možno blokuje prístup do siete. To môže prispieť k prispôsobeniu programu.

Dôvod 1: Bezpečnostný kód

To je druhá vec stojí za to venovať pozornosť po antivírus. Možno ste zadali nesprávny bezpečnostný kód. Čas od času predbieha všetkých užívateľov. Skontrolujte, či nie je rozloženie klávesnice aktivované "Caps Lock", Aby sme sa nedostali do takýchto situácií, zmeňte kód na digitálny, takže bude ťažšie urobiť chybu.

Dôvod 2: MAC adresa filter

Tento filter vám umožňuje ďalej zlepšovať bezpečnosť siete zadaním do zoznamu povolených (alebo zakázaných) MAC adries zariadení. Ak je táto funkcia k dispozícii a je aktivovaná, prenosný počítač nemusí byť overený. To platí najmä vtedy, ak sa pokúšate o pripojenie z tohto zariadenia prvýkrát.

Riešenie je nasledovné: pridať notebook MAC do zoznamu povolených nastavení v routeri alebo úplne vypnúť filtrovanie, ak je to možné a prijateľné.

Dôvod 3: Režim siete

V nastaveniach smerovača môžete nastaviť prácu 802.11nktorý nie je podporovaný prenosným počítačom, alebo skôr zabudovaným adaptérom WI-FI. Prepnutie do režimu pomôže vyriešiť problém. 11bgnv ktorých môže väčšina zariadení fungovať.

Dôvod 4: Sieťové pripojenia a nastavenia služieb

Ďalej zvážte príklad, keď používate notebook ako prístupový bod. Keď sa pokúsite pripojiť iné zariadenia do siete, vyskytne sa trvalé overovanie alebo sa zobrazí dialógové okno s chybou pripojenia. Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte nakonfigurovať nastavenia sieťového pripojenia na prenosnom počítači, z ktorého chcete distribuovať Internet.

 1. Kliknite raz na ikonu siete na paneli úloh. Potom sa zobrazí kontextové okno s jedným odkazom. Nastavenia siete.

 2. V okne, ktoré sa otvorí, vyberte položku "Konfigurácia nastavení adaptéra".

 3. Prvým krokom je skontrolovať, či je zapnutý zdieľaný prístup k sieti, ktorú chcete distribuovať. Kliknite na PCM na adaptéri a prejdite na jeho vlastnosti. Potom začiarkneme políčko vedľa položky, ktorá umožňuje používanie tohto počítača na pripojenie na Internet av zozname "Domáca sieť" vyberte pripojenie.

  Po týchto akciách sa sieť stane verejnou, o čom svedčí príslušný nápis.

 4. Ďalším krokom v prípade, že spojenie nebolo nadviazané, je konfigurácia adries IP a DNS. Tam je jeden trik, alebo skôr nuance. Ak bolo vytvorené automatické prijímanie adries, je potrebné prepnúť na manuálne a naopak. Zmeny sa prejavia až po reštartovaní prenosného počítača.

  príklad:

  Otvorte vlastnosti pripojenia (PCM - "Vlastnosti"), ktorá bola v klauzule označená ako domáca sieť 3, Potom vyberte pomenovaný komponent "IP verzia 4 (TCP / IPv4)" a následne prejsť na jeho vlastnosti. Otvorí sa okno nastavení IP a DNS. Tu prepneme na manuálne zadávanie (ak bolo vybrané automatické) a zadáme adresy. Aipi by mal byť predpísaný nasledovne: 192.168.0.2 (posledný údaj by sa mal líšiť od 1). Ako DNS môžete použiť verejnú adresu Google - 8.8.8.8 alebo 8.8.4.4.

 5. Prejsť na služby. Počas normálnej prevádzky operačného systému sa automaticky spustia všetky potrebné služby, ale vyskytujú sa aj zlyhania. V takýchto prípadoch sa služby môžu zastaviť alebo sa ich typ spúšťania zmení na niečo iné ako automatické. Pre prístup k potrebnému zariadeniu musíte stlačiť klávesovú kombináciu Win + R a zadajte do poľa "Otvorená" tímu

  services.msc

  Nasledujúce položky podliehajú overeniu:

  • "Routing";
  • "Zdieľanie pripojenia na Internet (ICS)";
  • "Automatická konfiguračná služba WLAN".

  Dvojitým kliknutím na názov služby otvoríte svoje vlastnosti, musíte skontrolovať typ spustenia.

  Ak nie "Automatic"potom by ste mali zmeniť a reštartovať notebook.

 6. Ak sa po vykonaných akciách nepodarilo nadviazať spojenie, stojí za to sa pokúsiť odstrániť existujúce pripojenie (vpravo - "Delete") a vytvorte ho znova. Upozorňujeme, že toto platí len v prípade, ak je použitý "Wan Miniport (PPPOE)".

  • Po vymazaní prejdite na položku Ovládací panel.

  • Prejdite do sekcie "Vlastnosti prehliadača".

  • Potom otvorte kartu "Pripojenie" a kliknite "Pridať".

  • výberom "Vysoká rýchlosť (s PPPOE)".

  • Zadajte meno operátora (užívateľa), prístupové heslo a stlačte "Pripojiť".

  Nezabudnite nastaviť zdieľanie pre novo vytvorené pripojenie (pozri vyššie).

Dôvod 5: Porucha adaptéra alebo smerovača

Keď sú vyčerpané všetky prostriedky na nadviazanie komunikácie, mali by ste zvážiť fyzickú poruchu modulu WI-FI alebo smerovača. Diagnostiku je možné vykonávať len v servisnom stredisku a tam ju vymeniť a opraviť.

záver

Na záver konštatujeme, že „liek na všetky choroby“ je preinštalovanie operačného systému. Vo väčšine prípadov po tomto postupe zmiznú problémy s pripojením. Dúfame, že k tomu nedôjde, a vyššie uvedené informácie pomôžu napraviť situáciu.

Loading...