Podvádzať motor 6.7


DirectX - špeciálne knižnice, ktoré poskytujú efektívnu interakciu medzi hardvérovými a softvérovými komponentmi systému, ktoré sú zodpovedné za prehrávanie multimediálneho obsahu (hry, video, zvuk) a prácu grafických programov.

Odinštalujte directx

Bohužiaľ (alebo našťastie), v moderných operačných systémoch, sú knižnice DirectX nainštalované štandardne a sú súčasťou programového prostredia. Bez týchto komponentov je normálna operácia Windows nemožná a nedá sa odstrániť. Namiesto toho môžete odstrániť jednotlivé súbory zo systémových priečinkov, ale to je veľmi nepríjemné následky. Vo väčšine prípadov obvyklé aktualizačné komponenty riešia všetky problémy s nestabilným operačným systémom.

Pozrite si tiež: Aktualizácia DirectX na najnovšiu verziu

Nižšie budeme hovoriť o tom, aké opatrenia je potrebné podniknúť, ak vznikla potreba odstrániť alebo aktualizovať komponenty DX.

Windows xp

Používatelia starých operačných systémov, v snahe držať krok s tými, ktorí majú novší Windows, prejdú na krok vyrážky - inštalácia verzie knižníc, ktoré tento systém nepodporuje. V XP to môže byť vydanie 9.0c a nie novšie. Desiata verzia nebude fungovať a všetky zdroje, ktoré ponúkajú "DirectX 10 pre Windows XP na stiahnutie zadarmo" atď., Nás jednoducho oklamú. Takéto pseudo aktualizácie sú inštalované ako normálny program a môžu byť štandardne vymazané prostredníctvom appletu. Ovládací panel "Pridať alebo odstrániť programy".

Komponenty sa môžu aktualizovať v prípade nestabilnej prevádzky alebo chýb pomocou univerzálneho webového inštalačného programu pre systém Windows 7 alebo novší. Je voľne k dispozícii na oficiálnych stránkach spoločnosti Microsoft.

Stránka na prevzatie webového inštalačného programu

Windows 7

V systéme Windows 7 funguje rovnaká schéma ako v systéme XP. Okrem toho môžu byť knižnice aktualizované iným spôsobom, opísaným v článku, na ktorý je uvedený odkaz.

Windows 8 a 10

S týmito operačnými systémami je situácia ešte horšia. Vo Windows 10 a 8 (8.1) môžu byť knižnice DirectX aktualizované výlučne cez oficiálny kanál v Aktualizovať centrum OS.

Ďalšie podrobnosti:
Ako aktualizovať systém Windows 10 na najnovšiu verziu
Ako aktualizovať systém Windows 8

Ak bola aktualizácia už nainštalovaná a dochádza k prerušeniam prevádzky z dôvodu poškodenia súborov vírusmi alebo iným dôvodom, pomôže to len oprava systému.

Ďalšie podrobnosti:
Pokyny na vytvorenie bodu obnovenia systému Windows 10
Ako obnoviť systém Windows 8

Okrem toho sa môžete pokúsiť odstrániť nainštalovanú aktualizáciu a potom ju znova prevziať a nainštalovať. Vyhľadávanie by nemalo spôsobiť problémy: objaví sa názov "DirectX".

Prečítajte si viac: Odstránenie aktualizácií v systéme Windows 10

Ak všetky vyššie uvedené odporúčania neviedli k požadovanému výsledku, potom, bohužiaľ, budete musieť preinštalovať systém Windows.

To je všetko, čo možno povedať o odstránenie DirectX v tomto článku, môžeme len zhrnúť. Nepokúšajte sa naháňať nové produkty a pokúsiť sa nainštalovať nové komponenty. Ak operačný systém a hardvér nepodporujú novú verziu, potom to vám nedá nič okrem možných problémov.

Pozrite tiež: Ako zistiť, či grafická karta podporuje DirectX 11

Ak všetko funguje bez chýb a porúch, potom by ste nemali zasahovať do OS.

Loading...