Ako vypnúť zobrazovanie obrázkov v prehliadači Mozilla Firefox

Rýchle šírenie a rastúca popularita smartfónov čínskej značky Meizu sú spojené nielen s vynikajúcim pomerom cena / výkon, ale aj s prítomnosťou operačných systémov FlymeOS so systémom Android v zariadeniach, ktoré prevádzkujú všetky zariadenia výrobcu. Zvážte, ako je tento OS aktualizovaný, preinštalovaný a nahradený vlastným firmvérom na jednom z najpopulárnejších modelov Meizu - smartfóne M2 Note.

Pred pokračovaním v procese preinštalovania systémového softvéru je potrebné poznamenať, že proces aktualizácie a preinštalovania firmvéru na zariadeniach Meizu je jedným z najbezpečnejších a najjednoduchších v porovnaní s Android zariadeniami iných značiek.

Niektoré riziká poškodenia softvérovej časti sú prítomné len pri inštalácii modifikovaných riešení od vývojárov tretích strán. Nemalo by sa zabúdať na nasledujúce.

Majiteľ smartfónu samostatne rozhoduje o vykonaní týchto alebo iných postupov so zariadením a je tiež zodpovedný výlučne za výsledky a následky! Administrácia lumpics.ru a autor článku nie sú zodpovední za možné negatívne dôsledky zásahov používateľa!

Typy a verzie FlymeOS

Kým sa nespustí postup inštalácie systémového softvéru v Meize M2 Notes, mali by ste zistiť, aký firmvér je nainštalovaný v zariadení a určiť konečný cieľ manipulácie so zariadením, teda verziu systému, ktorý bude nainštalovaný.

V súčasnosti sú pre Meizu M2 k dispozícii nasledujúce firmware:

 • G (Global) - softvér nainštalovaný výrobcom v smartfónoch určených na predaj na medzinárodnom trhu. Softvér s indexom G je najlepším riešením pre užívateľov rusky hovoriaceho regiónu, pretože okrem príslušnej lokalizácie sa firmware neobjavuje v čínskych aplikáciách a službách, ktoré sú vo väčšine prípadov zbytočné a môžu byť tiež vybavené programami Google.
 • ja (International) je staré označenie globálneho firmvéru, ktoré sa používa na klasifikáciu softvéru založeného na zastaraných a prakticky nepoužívaných Flyme OS 4 dnes.
 • (Universal) je univerzálny typ systémového softvéru, ktorý sa nachádza v zariadeniach M2 Note určených pre medzinárodné aj čínske trhy. V závislosti od verzie nemusí byť charakterizovaná prítomnosťou ruskej lokalizácie, existujú čínske služby a aplikácie.
 • U (Unicom), C (China Mobile) - typy systémov pre používateľov, ktorí žijú a používajú smartfóny Meizu v ostrovnej časti Číny (U) a vo zvyšku Číny (C). Ruský jazyk je neprítomný, rovnako ako služby / aplikácie Google, systém je plný čínskych služieb a aplikácií.

Ak chcete určiť typ a verziu operačného systému nainštalovaného v zariadení, postupujte takto:

 1. Prejdite na nastavenia programu FlymeOS.
 2. Prejdite zoznamom možností na spodok, nájdite a otvorte položku "O telefóne" ("O telefóne").
 3. Súčasťou hodnoty je index označujúci typ firmvéru. "Číslo zostavy" ("Stavať číslo").
 4. Pre väčšinu vlastníkov Meizu M2 Note, najlepším riešením je Global-verzia FlymO, takže tento typ systémového softvéru bude použitý v príkladoch nižšie.
 5. Kroky potrebné na migráciu zo softvérových verzií pre Čínu na globálnu sú uvedené v opise prípravných postupov. Tieto manipulácie sa vykonávajú pred priamou inštaláciou systémového softvéru v zariadení a sú opísané nižšie v článku.

Kde získať firmware

Výrobca Meizu poskytuje možnosť sťahovať firmware z vlastných oficiálnych zdrojov. Na získanie najnovších balíkov FlymeOS M2 Note môžete použiť nasledujúce odkazy:

 • Čínske verzie:
 • Stiahnite si oficiálny čínsky firmware pre Meizu M2 Note

 • Globálne verzie:

Stiahnite si Global-firmware pre Meizu M2 Note z oficiálnych stránok

Všetky balíky a nástroje použité v nasledujúcich príkladoch sú k dispozícii na stiahnutie prostredníctvom odkazov, ktoré nájdete v príslušných pokynoch k tomuto materiálu.

výcvik

Správna príprava určuje úspech takmer každej udalosti a inštalácia softvéru v Meizu M2 Note nie je výnimkou. Na dosiahnutie požadovaných výsledkov vykonajte nasledovné.

vodič

Pokiaľ ide o rozhranie Maize M2 Music s počítačom, telefón zvyčajne neposkytuje používateľom žiadne problémy s týmto problémom. Ovládače potrebné pre interakciu medzi zariadením a PC sú integrované do výrobného firmvéru a najčastejšie sa inštalujú automaticky.

Ak sa nevykoná automatická inštalácia potrebných komponentov, mali by ste použiť virtuálny disk CD-ROM, ktorý obsahuje inštalačný program v pamäti zariadenia.

 1. Počas inštalácie ovládačov na telefóne musí byť povolené "Ladenie na YUSB", Ak chcete povoliť túto možnosť, mali by ste sledovať cestu: "Nastavenia" (Nastavenia) - "Dostupnosť" („Špeciálne príležitosti“) - "Možnosti vývojára" ("Pre vývojárov").
 2. Prepínač prepnite "Ladenie USB" ("Ladenie cez UBS") na "Enabled" a my odpovieme kladne v objavenom okne s dotazom o rizikách používania funkcie kliknutím "OK".
 3. Ak na manipuláciu so zariadením používate počítač so systémom Windows 8 a vyšším, mali by ste pred spustením inštalačného programu ovládača zakázať kontrolu digitálneho podpisu systémových komponentov.
 4. Prečítajte si viac: Vypnite overovanie digitálneho podpisu vodiča

 5. Pripájame M2 Note k PC pomocou kábla, posúvame oznamovaciu uzávierku nadol a otvoríme položku, ktorá vám umožní vybrať typ USB pripojenia, ktoré sa má použiť. Potom v otvorenom zozname možností nastavte značku v blízkosti bodu "Build-in CD-ROM" ("Vstavaný CD-ROM").
 6. Otvorené sa objavilo v okne "Tento počítač" virtuálny disk a nájdi otca "Ovládače USB"obsahujúce komponenty pre manuálnu inštaláciu.
 7. Nainštalujte ovládač ADB (súbor android_winusb.inf)

  a režim firmvéru MTK (CDC-acm.inf).

  Pri manuálnej inštalácii ovládačov by ste mali postupovať podľa pokynov v materiáli na linke:

  Lekcia: Inštalácia ovládačov pre Android firmware

V prípade, že M2 Music nie je načítaný do Androidu a použitie vstavanej SD nie je možné, obsah tohto si môžete stiahnuť z odkazu:

Stiahnite si ovládače pre pripojenie a firmware Meizu M2 Note

Flyme účet

Nákupom zariadenia Meizu, ktoré funguje pod vlastným shellom Flyme, môžete očakávať, že uvidíte možnosť využiť všetky výhody dostatočne vyvinutého ekosystému aplikácií a služieb vytvorených vývojárom smartfónu, aby ste získali prístup k mnohým funkciám, vrátane tých, ktoré budú potrebné v procese prípravy. firmware, potrebujete účet Flaym.

Treba poznamenať, že registrácia účtu a jeho vstup do telefónu značne zjednodušuje prijímanie koreňových práv, ako aj vytváranie záložnej kópie užívateľských dát. Toto bude diskutované nižšie, ale vo všeobecnosti môžeme povedať, že účet Flyme je potrebný pre každého vlastníka zariadenia. Účet si môžete zaregistrovať priamo z vášho smartfónu, ale napríklad s čínskymi verziami FlymeOS to môže byť ťažké. Preto je najsprávnejšia realizácia procesu vytvárania účtu s PC.

 1. Kliknutím na odkaz otvoríme stránku na registráciu nového účtu:
 2. Zaregistrujte si Flyme účet na oficiálnej stránke Meizu

 3. Vyplňte pole pre zadanie telefónneho čísla výberom kódu krajiny z rozbaľovacieho zoznamu a manuálnym zadaním číslic. Potom kliknite na tlačidlo "Kliknutím prejsť" a vykonajte jednoduchú úlohu "Nie ste robot." Potom sa tlačidlo stane aktívnym. "Zaregistrovať sa"zatlačte ho.
 4. Čaká sa na SMS s overovacím kódom,

  ktoré zadáme do príslušného políčka na strane nasledujúceho registračného kroku, po ktorom stlačíme "NEXT".

 5. V ďalšom kroku musíte vymyslieť a vstúpiť do poľa "Password" a potom kliknite na "Odoslať".
 6. Otvorí sa stránka správy profilu, kde môžete nastaviť významnú prezývku a avatar (1), zmeniť heslo (2), pridať e-mailovú adresu (3) a otázky kontroly prístupu (4).
 7. Nastavte názov účtu (názov účtu), ktorý je potrebný pre vstup do smartfónu:
  • Kliknite na odkaz "Nastaviť názov účtu Flyme".
  • Zadajte požadované meno a kliknite na tlačidlo "Save".

  Vezmite prosím na vedomie, že v dôsledku manipulácie dostaneme prihlásenie na prístup k Flyme účtu formulára имя_пользователя@flyme.cnčo je prihlasovacie meno a e-mail v ekosystéme Meizu.

 8. Na smartfóne otvorte nastavenia zariadenia a prejdite na bod "Flyme účet" („Flyme Account“) "Účet" ( "Účet"). Kliknite na tlačidlo Ďalej "Prihlásenie / Registrácia" ("Prihlásenie / Registrácia"), potom zadajte názov účtu (horné pole) a heslo (spodné pole) nastavené počas registrácie. lis "Prihlásiť sa" ( "INPUT").
 9. Pri tomto účte môže byť vytvorenie považované za úplné.

zálohovanie

Pri blikaní akéhokoľvek zariadenia je štandardným a celkom bežným prípadom situácia, v ktorej sa vymažú všetky údaje obsiahnuté v jeho pamäti, vrátane informácií o používateľovi (kontakty, fotografie a videá, nainštalované aplikácie atď.).

Aby sa zabránilo strate dôležitých informácií, musí sa zálohovať. Pokiaľ ide o poznámky Meiz M2, vytvorenie zálohy možno vykonať rôznymi metódami. Môžete napríklad použiť jeden zo spôsobov uloženia informácií pred blikaním zariadení Android z článku:

Prečítajte si viac: Ako zálohovať zariadenie Android pred blikaním

Okrem toho výrobca vytvoril dobrý prostriedok na vytvorenie záložnej kópie dôležitých používateľských údajov pre smartfóny Meize bez použitia nástrojov tretích strán. Pomocou funkcií Fly-účtu môžete úplne alebo čiastočne uložiť kópiu takmer všetkých vašich údajov, vrátane systémových nastavení, nainštalovaných aplikácií, kontaktov, správ, histórie hovorov, údajov z kalendára, fotografií.

 1. Choď ďalej "Nastavenia" („Nastavenia“), vyberte položku "O telefóne" ("O telefóne"), potom "Storage" ( "Memory").
 2. Vyberte sekciu "Zálohovanie a obnovenie" ("Záloha"), kliknite "Povoliť" ("Povoliť") v okne požadujúcom povolenie na prístup ku komponentom a potom na tlačidlo "BACKUP NOW" ("MAKE BACKUP").
 3. Nastavíme značky v blízkosti názvov dátových typov, ktoré chceme uložiť a spustiť zálohovanie stlačením "SPUSTIŤ SPÄŤ" ("START KOPÍROVANIE"). Čakáme až do konca ukladania informácií a klikneme "Done" ( "Ready").
 4. Záložná kópia sa štandardne ukladá do koreňového adresára pamäte zariadenia "Záloha".
 5. Je veľmi žiaduce skopírovať záložný priečinok na bezpečné miesto (PC disk, cloudová služba), pretože pre niektoré operácie budete potrebovať plné formátovanie pamäte, ktoré tiež odstráni zálohu.

Viac. Synchronizácia s cloudom Meizu.

Okrem vytvárania lokálnej zálohy vám aplikácia Maize umožňuje synchronizovať základné údaje používateľa s vlastnou službou cloud a v prípade potreby obnoviť informácie jednoduchým prihlásením do účtu služby Flaym. Pre implementáciu konštantnej automatickej synchronizácie postupujte nasledovne.

 1. Sledujte cestu: "Nastavenia" (Nastavenia) - "Flyme účet" („Flyme účet“) - Synchronizácia údajov ("Synchronizácia údajov").
 2. Aby sa údaje mohli neustále kopírovať do cloudu, posuňte prepínač Automatická synchronizácia v polohe "Enabled", Potom označíme údaje, ktorých rezervácia je nevyhnutná, a stlačte tlačidlo "SYNC NOW".
 3. Po ukončení procedúry si môžete byť istí bezpečnosťou takmer všetkých najdôležitejších informácií, ktoré môžu byť v zariadení obsiahnuté.

Získanie práv používateľa root

Ak chcete vykonať vážne manipulácie so systémovým softvérom Meizu M2 Note, vyžadujú sa práva Superuser. Pre majiteľov predmetných pomôcok, ktorí zaregistrovali Flyme účet, postup nepredstavuje žiadne ťažkosti a vykonáva sa podľa nasledujúcej oficiálnej metódy.

 1. Skontrolujte, či je telefón prihlásený na účet Flyme.
 2. Otvorte "Nastavenia" ("Nastavenia"), vyberte položku "Bezpečnosť" ("Bezpečnosť") "System" ("Zariadenie"), potom kliknite na tlačidlo "Root permission" ("Root Access").
 3. Začiarknite políčko "Accept" ("Prijať") pod textom upozornenia o možných negatívnych dôsledkoch používania práv používateľa root a kliknite na tlačidlo "OK".
 4. Zadajte heslo z účtu Fly a kliknite "OK", Smartphone sa automaticky reštartuje a spustí sa s právami Superuser.

Viac. V prípade, že z akéhokoľvek dôvodu nie je možné použiť Flyme-účet a oficiálny spôsob získania root-práv, môžete použiť aplikáciu KingRoot. Manipulácie prostredníctvom programu, vykonávané s cieľom získať práva superužívateľa, sú opísané v materiáli:

Lekcia: Získanie koreňových práv s programom KingROOT pre PC

Výmena ID

Pri prechode zo softvérových verzií určených na použitie v Číne na globálny firmvér budete musieť zmeniť identifikátor hardvéru. Podľa nasledujúcich pokynov sa „čínsky“ Meizu M2 Note zmení na „európske“ zariadenie, do ktorého môžete inštalovať softvér obsahujúci ruský jazyk, služby Google a ďalšie výhody.

 1. Sme presvedčení, že na zariadení sú práva superužívateľa.
 2. Aplikáciu "Terminal Emulator for Android" nainštalujte jedným z nasledujúcich spôsobov:
  • Nástroj je dostupný na Google Play.

   Stiahnite si Terminál pre zmenu identifikátora Meizu M2 Note v Play Market

  • Ak nie sú v systéme k dispozícii služby Google, a teda aj Play Play, stiahnite súbor Terminal_1.0.70.apk nasledujúcim odkazom a výsledný súbor skopírujte do vnútornej pamäte zariadenia.

   Download Terminál pre zmenu ID Meizu M2 Poznámka

   Aplikáciu nainštalujte spustením súboru apk v správcovi súborov.

 3. Ak chcete zmeniť identifikátor Meizu M2 Note, stiahnite si archív obsahujúci špeciálny skript.
 4. Stiahnite si skript na zmenu identifikátora Meizu M2 Note

 5. Extrahujte balík skriptom a umiestnite súbor chid.sh do koreňa vnútornej pamäte smartfónu.
 6. beh "Terminálový emulátor", Píšeme tímsua tlačiť "Zadanie" na virtuálnej klávesnici.

  Poskytnite aplikáciu root - práva "Povoliť" v okne s dotazom a "Stále povoliť" v okne s upozornením.

 7. Výsledkom vyššie uvedeného príkazu by mala byť zmena charakteru.$na#vo vstupnom termináli príkazového riadka. Píšeme tímsh /sdcard/chid.sha tlačiť "Zadanie", Potom sa zariadenie automaticky reštartuje a začne s novým identifikátorom.
 8. Aby ste sa uistili, že všetko prebehlo dobre, mali by ste vykonať vyššie uvedené dva kroky znova. Ak je identifikátor vhodný na inštaláciu globálnej verzie operačného systému, terminál vydá príslušné oznámenie.

vloženie

Nižšie sú uvedené dva možné spôsoby, ako nainštalovať, aktualizovať a vrátiť späť na staršiu verziu oficiálneho FlymeOS v poznámke Meizu M2, a tiež poskytnúť pokyny na inštaláciu modifikovaných (vlastných) riešení. Pred vykonaním manipulácie by ste mali študovať inštrukcie zvolenej metódy od začiatku až do konca a pripraviť všetko, čo potrebujete.

Metóda 1: Obnovenie z výroby

Tento oficiálny spôsob inštalácie systému je najvýhodnejší z hľadiska bezpečnosti používania. Túto metódu je možné použiť na aktualizáciu FlymeOS, ako aj na návrat k starším verziám. Okrem toho môže byť táto metóda účinným riešením, ak sa zariadenie nespustí do systému Android.

V nižšie uvedenom príklade je nainštalovaná verzia FlymeOS 5.1.6.0G na zariadení s FlymeOS 5.1.6.0A a predtým zmeneným identifikátorom.

 1. Vložte balík so systémovým softvérom. Archív použitý v príklade je k dispozícii na prevzatie na linke:

  Stiahnite si firmware FlymeOS 5.1.6.0G pre Meizu M2 Note

 2. Bez premenovania súbor skopírujte update.zip V koreňovom adresári vnútornej pamäte zariadenia.
 3. Zavedenie do obnovy. Za týmto účelom, s Meisu M2 Poznámka vypnuté, držíme stlačené tlačidlo zvýšenia hlasitosti, a zatiaľ čo držíte ho, stlačte vypínač. Po vibrácii "Aktivácia" pustiť a „Hlasitosť +“ Podržte, kým sa nezobrazí obrazovka ako na obrázku nižšie.
 4. V prípade, že balík aktualizácií nebol pred vstupom do obnovy skopírovaný do vnútornej pamäte zariadenia, môžete smartfón v režime obnovy pripojiť k počítaču pomocou kábla USB a preniesť súbor so systémom do pamäte zariadenia bez načítania do systému Android. Pomocou tejto možnosti pripojenia je počítač určený počítačom ako vymeniteľný disk. «Recovery» Kapacita 1,5 GB, v ktorej musíte balík skopírovať «Update.zip»
 5. Nastavte značku v odseku "Vymazať údaje"ktoré zahŕňajú zúčtovanie údajov.

  V prípade aktualizácie verzie a používania inštalačného balíka s firmvérom rovnakého typu, ktorý je už nainštalovaný, možno čistenie vynechať, ale vo všeobecnosti sa táto operácia dôrazne odporúča.

 6. Tlačidlo "Štart", Spustí sa proces kontroly balíka so softvérom a potom sa spustí proces inštalácie.
 7. Čakáme na ukončenie inštalácie novej verzie programu Flaym, po ktorej sa smartphone automaticky reštartuje do aktualizovaného systému. Stačí len čakať na inicializáciu nainštalovaných komponentov.
 8. Zostáva vykonať počiatočnú konfiguráciu shellu, ak boli dáta vymazané,

  a firmvér možno považovať za úplný.

Metóda 2: Inštalačný program pre aktualizáciu

Tento spôsob inštalácie systémového softvéru v Meizu M2 Note je najjednoduchšie možné. Vo všeobecnosti sa odporúča aktualizovať verziu FlymeOS na plne funkčné smartfóny.

Pri použití tejto metódy sa všetky údaje uložené v smartfóne uložia, pokiaľ používateľ pred začatím inštalácie aktualizácie neurčí inak. V nasledujúcom príklade je oficiálny firmware FlymeOS 6.1.0.0G nainštalovaný na vrchole verzie 5.1.6.0G nainštalovanej prvou metódou.

 1. Stiahnite si balík s aktualizovanou verziou softvéru.

  Stiahnite si FlymeOS 6.1.0.0G firmware pre Meizu M2 Note

 2. Bez rozbalenia vložte súbor update.zip do vnútornej pamäte prístroja.
 3. Otvorte správcu súborov smartfónu a nájdite predtým skopírovaný súbor update.zip, Potom stačí kliknúť na názov balíka. Система автоматически определит, что ей предлагается обновление, и продемонстрирует подтверждающее возможность установки пакета окно.
 4. Несмотря на необязательность процедуры, установим отметку в чекбоксе "Сделать сброс данных", Это позволит избежать проблем в будущем из-за наличия остаточных сведений и возможной "замусоренности" старой прошивки.
 5. Tlačidlo Aktualizovať, в результате чего Meizu M2 Note автоматически перезагрузится, проверит, а затем инсталлирует пакет update.zip.
 6. Даже перезагрузка в обновленную систему по завершении инсталляции пакета осуществляется без вмешательства пользователя!
 7. Как видим, все действительно очень просто и буквально за 10 минут таким образом можно получить последнюю версию системы для смартфонов Meizu - FlymeOS 6!

Способ 3: Кастомная прошивка

Технические характеристики Мейзу М2 Нот позволяют сторонним разработчикам создавать, а владельцам девайса устанавливать и использовать очень функциональные версии системного программного обеспечения, в основе которых лежат современные версии Андроид, включая 7.1 Nougat. Использование таких решений позволяет получить самое новое ПО, не дожидаясь пока разработчик выпустит обновление официальной оболочки FlymeOS (вполне вероятно, что этого не случится вовсе, ведь рассматриваемая модель не самая "свежая").

Для Meizu M2 Note выпущено множество модифицированных операционных систем, основанных на решениях таких известных команд разработчиков, как CyanogenMod, Lineage, MIUI Team, а также простых пользователей-энтузиастов. Все подобные решения устанавливаются одинаково и требуют для своей инсталляции выполнения нижеперечисленных действий. Четко следуйте инструкциям!

Разблокировка загрузчика

Прежде чем появится возможность установки в Мейзу М2 Нот модифицированного рекавери и кастомных прошивок, бутлоадер девайса должен быть разблокирован. Предполагается, что перед процедурой на устройстве установлена FlymeOS 6 и получены рут-права. Если же это не так, следует выполнить шаги одного из способов инсталляции системы, описанных выше.

В качестве инструмента для разблокировки загрузчика Meizu M2 Note применяется практически универсальный прошивальщик МТК-аппаратов SP FlashTool, а также набор специальным образом подготовленных файл-образов. Архив со всем необходимым загружаем по ссылке:

Скачать SP FlashTool и файлы для разблокировки загрузчика Meizu M2 Note

Если опыта работы с SP FlashTool нет, крайне рекомендуется ознакомиться с материалом, описывающим основные понятия и цели производимых через приложение процедур.

Читайте также: Прошивка Android-устройств на базе МТК через SP FlashTool

 1. Загруженный по ссылке выше архив распаковываем в отдельный каталог на диске.
 2. Запускаем FlashTool от имени Администратора.
 3. Добавляем в приложение "DownloadAgent" посредством нажатия соответствующей кнопки и выбора файла MTK_AllInOne_DA.bin в окне Проводника.
 4. Загружаем скаттер - кнопка "Bodový-loading" и выбор файла MT6753_Android_scatter.txt.
 5. Кликаем по полю "Namiesto" opačný bod "secro" и выбираем в открывшемся окне Проводника файл secro.img, расположенный по пути «SPFlashToolunlock images».
 6. Выключаем полностью смартфон, отсоединяем его от ПК, если был подключен и нажимаем кнопку "Na stiahnutie".
 7. Соединяем М2 Нот с ЮСБ-портом компьютера. Перезапись раздела должна начаться автоматически. Если этого не произошло, вручную устанавливаем драйвер, расположенный в каталоге «MTK Phone Driver» zložky «SPFLashTool».
 8. По завершении записи раздела "secro", о чем скажет появившееся окошко "Prevziať OK", отключаем смартфон от USB-порта. НЕ ВКЛЮЧАЕМ девайс!
 9. Закрываем окошко "Prevziať OK", затем добавляем файлы в поля, действуя аналогично процедуре, описанной в шаге №5 настоящей инструкции:
  • "preloader" - файл preloader_meizu6753_65c_l1.bin;
  • "lk" - файл lk.bin.
 10. По завершении добавления файлов нажимаем "Na stiahnutie" и подключаем Meizu M2 Note к ЮСБ-порту.
 11. Дожидаемся окончания перезаписи разделов памяти девайса и отключаем смартфон от ПК.

В результате получаем разблокированный бутлоадер. Телефон можно запустить и продолжать использование, либо переходить к следующему шагу, предполагающему установку модифицированного рекавери.

Инсталляция TWRP

Вероятно, нет другого такого простого инструмента для установки кастомных прошивок, патчей и различных компонентов, как модифицированное рекавери. В Мейзу М2 Нот инсталляцию неофициального ПО можно провести исключительно посредством использования возможностей TeamWin Recovery (TWRP).

Установку модифицированной среды восстановления возможно осуществить только на телефон с разблокированным методом выше загрузчиком!

 1. Для инсталляции используется вышеописанный FlashTool из архива для разблокировки бутлоадера, а сам образ TWRP можно скачать по ссылке:

  Загрузить TeamWin Recovery (TWRP) для Meizu M2 Note

 2. После загрузки архива TWRP_m2note_3.0.2.zip, распаковываем его, в результате чего получаем папку с необходимым для переноса в девайс файл-образом.
 3. Устанавливаем на смартфон файловый менеджер, способный получать полный доступ к памяти девайса. Практически идеальное решение - ES File Explorer. Загрузить программу можно в Google Play Маркет:

  Скачать ES File Explorer в Google Play Маркет

  Или же в фирменном магазине Андроид-приложений Meizu:

 4. Открываем ES File Explorer и предоставляем приложению права Суперпользователя. Для этого следует открыть панель опций приложения и установить переключатель "Root Explorer" v polohe "Enabled", а затем ответить утвердительно на вопрос о предоставлении привилегий в окне-запросе Менеджера рут-прав.
 5. Переходим в каталог «System» и удаляем файл recovery-from-boot.p, Данный компонент предназначен для перезаписи раздела со средой восстановления на заводское решение во время включения аппарата, поэтому способен помешать установке модифицированного рекавери.
 6. Выполняем шаги 2-4 инструкции по разблокировке загрузчика, т.е. запускаем FlashTool, затем добавляем "Scatter" a "DownloadAgent".
 7. Одиночный клик левой кнопкой мыши по полю "Namiesto" пункта "recovery" откроет окно Проводника, в котором нужно выбрать образ TWRP_m2note_3.0.2.img, полученный на первом шаге настоящей инструкции.
 8. lis "Na stiahnutie" и подключаем Мейзу М2 Нот в выключенном состоянии к ПК.
 9. Дожидаемся окончания переноса образа (появления окошка "Prevziať OK") и отключаем ЮСБ-кабель от девайса.

Для входа в TeamWinRecovery используется сочетание аппаратных клавиш „Hlasitosť +“ a "Power", зажимаемое на выключенном аппарате до появления главного экрана среды восстановления.

Инсталляция модифицированной прошивки

Выполнив разблокировку загрузчика и установку модифицированного рекавери, пользователь получает все возможности для установки любой кастомной прошивки. В примере ниже использован пакет с ОС Resurrection Remix на базе Android 7.1. Стабильное и полностью работоспособное решение, вобравшее в себя все лучшее из продуктов команд LineageOS и AOSP.

 1. Загружаем zip-пакет с Resurrection Remix и помещаем его во внутреннюю память аппарата, либо на MicroSD карту, установленную в Meizu M2 Note.

  Скачать модифицированную прошивку на базе Android 7 для Meizu M2 Note

 2. Инсталляцию будем производить через TWRP. При отсутствии опыта работы в среде, рекомендуется предварительно ознакомиться с материалом по ссылке:

  Подробнее: Как прошить Android-устройство через TWRP

 3. После копирования файла с кастомом загружаемся в среду восстановления. Сдвигаем переключатель "Swype to allow modifications" вправо.
 4. Обязательно производим очистку разделов "DalvikCache", "Cache", "System", "Data" через меню, вызываемое по кнопке "Advanced Wipe" из списка опций "Wipe" на главном экране среды.
 5. После форматирования возвращаемся на главный экран рекавери и устанавливаем скопированный ранее пакет с ПО через меню "Inštalácia".

Loading...