Opravte problém s helper.dll

Pre mnohých používateľov sú údaje uložené na pevnom disku oveľa dôležitejšie ako samotné zariadenie. Ak zariadenie zlyhalo alebo bolo naformátované nedbalosťou, môžete z neho získať dôležité informácie (dokumenty, fotografie, videá) pomocou špeciálneho softvéru.

Spôsoby obnovenia údajov z poškodeného pevného disku

Pre obnovu dát môžete použiť núdzový boot flash disk alebo pripojiť chybný HDD k inému počítaču. Vo všeobecnosti sa spôsoby nelíšia v ich účinnosti, ale sú vhodné na použitie v rôznych situáciách. Ďalej sa pozrieme, ako obnoviť dáta z poškodeného pevného disku.

Pozrite si aj: Najlepšie programy na obnovenie zmazaných súborov

Metóda 1: Obnovenie nulového predpokladu

Profesionálny softvér na obnovu informácií z poškodeného pevného disku. Program môže byť nainštalovaný na operačných systémoch Windows a podporuje prácu s dlhými názvami súborov, cyrilikou. Pokyny na vrátenie:

Stiahnite si Zero Assumption Recovery

 1. Stiahnite si a nainštalujte ZAR na počítači. Je žiaduce, aby softvér nebol načítaný na poškodený disk (na ktorom je naplánované skenovanie).
 2. Vypnite antivírusové programy a zatvorte ostatné aplikácie. Pomôže to znížiť zaťaženie systému a zvýšiť rýchlosť skenovania.
 3. V hlavnom okne kliknite na tlačidlo. "Záchrana dát pre Windows a Linux"program nájde všetky disky pripojené k počítaču, vymeniteľné pamäťové médium.
 4. Vyberte HDD alebo USB flash disk zo zoznamu (ktorý plánujete pristupovať) a kliknite na "Next".
 5. Spustí sa proces skenovania. Akonáhle nástroj skončí, adresáre a jednotlivé súbory, ktoré sú k dispozícii na obnovu, sa zobrazia na obrazovke.
 6. Označte potrebné priečinky a kliknite na tlačidlo "Next"prepísať informácie.
 7. Otvorí sa ďalšie okno, v ktorom môžete prispôsobiť nastavenia nahrávania súborov.
 8. V teréne "Cieľ" zadajte cestu k priečinku, do ktorého sa budú informácie zaznamenávať.
 9. Po tomto kliknutí "Spustiť kopírovanie vybratých súborov"spustíte prenos dát.

Akonáhle je program ukončený, súbory môžu byť voľne používané, prepísané na USB disky. Na rozdiel od iných podobných softvér, ZAR obnovuje všetky dáta, pri zachovaní rovnakej adresárovej štruktúry.

Metóda 2: Sprievodca obnovením údajov EaseUS

Skúšobná verzia EaseUS Data Recovery Wizard je k dispozícii na stiahnutie zadarmo z oficiálnych stránok. Produkt je vhodný na obnovu údajov z poškodených pevných diskov a ich následné prepisovanie na iné médiá alebo disky Flash. postup:

 1. Nainštalujte program do počítača, z ktorého chcete vykonať obnovenie súboru. Aby ste predišli strate údajov, nesťahujte Sprievodcu obnovením údajov EaseUS na poškodený disk.
 2. Vyberte umiestnenie na vyhľadávanie súborov na chybnom HDD. Ak potrebujete obnoviť informácie zo stacionárneho disku, vyberte ho zo zoznamu v hornej časti programu.
 3. Voliteľne môžete zadať konkrétnu cestu do adresára. Ak to chcete urobiť, kliknite na blok.Zadajte umiestnenie " a pomocou tlačidla "Prechádzať" vyberte poľadovaný priečinok. Po tomto kliknutí "OK".
 4. Kliknite na tlačidlo "Scan"začať vyhľadávanie súborov na poškodených médiách.
 5. Výsledky sa zobrazia na hlavnej stránke programu. Začiarknite políčko vedľa priečinkov, ktoré chcete vrátiť, a kliknite na tlačidlo "Obnoviť".
 6. Zadajte miesto na počítači, na ktorom chcete vytvoriť priečinok pre nájdené informácie, a kliknite na tlačidlo "OK".

Obnovené súbory môžete uložiť nielen do počítača, ale aj do pripojených vymeniteľných médií. Potom môžu byť kedykoľvek prístupné.

Metóda 3: R-Studio

R-Studio je vhodný na obnovenie informácií z poškodených médií (flash disky, SD karty, pevné disky). Program odkazuje na typ profesionála a môže byť použitý na počítačoch s operačným systémom Windows. Pokyny pre prácu:

 1. Stiahnite si a nainštalujte R-Studio na svoj počítač. Pripojte nepracujúci HDD alebo iné pamäťové médium a spustite program.
 2. V hlavnom okne programu R-Studio vyberte požadované zariadenie a kliknite na ikonu na paneli s nástrojmi "Scan".
 3. Objaví sa ďalšie okno. Ak chcete skontrolovať konkrétnu časť disku, vyberte oblasť skenovania. Ďalej špecifikujte požadovaný typ skenovania (jednoduchý, podrobný, rýchly). Potom kliknite na tlačidlo "Skenovanie".
 4. Informácie o operácii sa zobrazia na pravej strane programu. Tu môžete sledovať priebeh a približne zostávajúci čas.
 5. Po dokončení skenovania sa na ľavej strane programu R-Studio zobrazia ďalšie časti vedľa disku, ktorý bol analyzovaný. nápis "Uznávaný" znamená, že program bol schopný nájsť súbory.
 6. Kliknutím na sekciu zobrazíte obsah nájdených dokumentov.

  Skontrolujte potrebné súbory v ponuke "Súbor" vybrať "Obnoviť označené".

 7. Zadajte cestu k priečinku, v ktorom plánujete vytvoriť kópiu nájdených súborov a kliknite na tlačidlo OK "Yes"spustíte kopírovanie.

Potom je možné súbory voľne otvárať, prenášať na iné logické jednotky a vymeniteľné médiá. Ak plánujete skenovať veľký pevný disk, proces môže trvať viac ako hodinu.

Ak je pevný disk mimo prevádzky, môžete z neho obnoviť informácie. Na tento účel použite špeciálny softvér a vykonajte úplnú kontrolu systému. Aby ste predišli strate údajov, snažte sa neuchovávať nájdené súbory na chybný pevný disk, ale na tento účel používajte iné zariadenia.

Loading...