Povolenie príkazu „Dobre, Google“ v systéme Android

V súčasnej dobe získavajú popularitu asistenti hlasu pre smartfóny a počítače z rôznych spoločností. Spoločnosť Google je jednou z vedúcich spoločností a vyvíja vlastný asistent, ktorý rozpoznáva príkazy vyslovené hlasom. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako povoliť funkciu "Dobre, google" na zariadení so systémom Android, ako aj analyzovať hlavné príčiny problémov s týmto nástrojom.

V systéme Android aktivujte príkaz „Okay, Google“

Google prezentuje svoju vlastnú vyhľadávaciu aplikáciu na internete. Je distribuovaný bezplatne a vďaka vstavaným funkciám je práca so zariadením pohodlnejšia. Pridať a povoliť "Dobre, google" Môžete postupovať podľa týchto krokov:

Stiahnite si aplikáciu Google pre mobilné zariadenia

 1. Otvorte službu Play Market a vyhľadajte v službe Google. Môžete ísť na jeho stránku cez odkaz vyššie.
 2. Ťuknite na tlačidlo "Inštalácia" a počkajte na dokončenie procesu inštalácie.
 3. Spustite program cez ikonu Play Store alebo na ploche.
 4. Okamžite skontrolujte výkon "Dobre, google", Ak funguje normálne, nemusíte ho zapínať. V opačnom prípade kliknite na tlačidlo. "Menu"implementovaný vo forme troch horizontálnych línií.
 5. V zobrazenej ponuke prejdite na položku "Nastavenia".
 6. Rozbaľte na kategóriu "Search"kam ísť Hlasové vyhľadávanie.
 7. vybrať Hlasová zhoda.
 8. Funkciu aktivujte posunutím jazdca.

Ak sa aktivácia nevyskytne, vyskúšajte tieto kroky:

 1. V nastaveniach v hornej časti okna nájdite sekciu Asistent Google a klepnite na "Nastavenia".
 2. Vyberte možnosť "Telefón".
 3. Aktivujte položku Asistent Googleposunutím príslušného jazdca. V tom istom okne môžete povoliť a "Dobre, google".

Teraz odporúčame prezerať nastavenia hlasového vyhľadávania a vybrať parametre, ktoré považujete za potrebné. Ak chcete zmeniť, máte k dispozícii:

 1. V okne nastavení hlasového vyhľadávania sú položky "Výsledky bodovania", Rozpoznávanie reči offline, "Cenzúra" a "Bluetooth headset", Nastavte tieto parametre tak, aby vyhovovali vašej konfigurácii.
 2. Okrem toho, uvažovaný nástroj pracuje správne s rôznymi jazykmi. Pozrite sa na špeciálny zoznam, kde môžete označiť jazyk, v ktorom budete komunikovať s asistentom.

O tejto aktivácii a nastavení funkcií "Dobre, google" dokončená. Ako vidíte, v nich nie je nič zložitejšie, všetko sa robí doslova v niekoľkých akciách. Stačí stiahnuť aplikáciu a nastaviť konfiguráciu.

Riešenie problémov so zahrnutím „Okay, Google“

Niekedy sú situácie, keď daný nástroj nie je v programe alebo sa jednoducho nezapne. Potom by ste mali použiť spôsoby, ako problém vyriešiť. Sú dve a sú vhodné v rôznych prípadoch.

Metóda 1: Aktualizácia služby Google

Najprv budeme analyzovať jednoduchú metódu, ktorá vyžaduje, aby užívateľ vykonal minimálny počet manipulácií. Faktom je, že aplikácia pre mobilné zariadenia Google je pravidelne aktualizovaná a staré verzie s hlasovým vyhľadávaním nefungujú úplne správne. Preto odporúčame predovšetkým aktualizovať program. Môžete to urobiť takto:

 1. Otvorte Play Market a prejdite na "Menu"kliknutím na tlačidlo vo forme troch vodorovných čiar.
 2. Vyberte sekciu Moje aplikácie a hry.
 3. Všetky programy, pre ktoré sú aktualizácie, sa zobrazia v hornej časti. Nájdite medzi nimi službu Google a klepnutím na príslušné tlačidlo spustite preberanie.
 4. Počkajte na dokončenie preberania, potom môžete spustiť aplikáciu a skúste znova nastaviť hlasové vyhľadávanie.
 5. Inovácie a opravy nájdete na stránke sťahovania softvéru v službe Play Market.

Prečítajte si aj: Aktualizujte aplikácie Android

Metóda 2: Aktualizácia systému Android

Niektoré možnosti Google sú dostupné iba vo verziách operačného systému Android staršieho ako 4.4. Ak prvá metóda nepriniesla žiadne výsledky a ste vlastníkom starej verzie tohto operačného systému, odporúčame ju aktualizovať jednou z dostupných metód. Podrobné pokyny k tejto téme nájdete v našom ďalšom článku na nižšie uvedenom odkaze.

Prečítajte si viac: Aktualizácia systému Android

Vyššie sme opísali aktiváciu a konfiguráciu funkcie. "Dobre, google" pre mobilné zariadenia založené na operačnom systéme Android. Výsledkom boli aj dve možnosti na odstránenie problémov, s ktorými sa tento nástroj stretol. Dúfame, že naše pokyny boli nápomocné a mohli by ste sa s touto úlohou ľahko vyrovnať.

Loading...