Kontrola zvukovej karty v systéme Windows 7

Nová tlačiareň, ako každé iné zariadenie, vyžaduje, aby ovládače začali. Vyhľadanie a prevzatie najnovšej verzie môže byť rôznym spôsobom a pre všetky z nich potrebujete iba prístup do siete.

Inštalácia ovládača pre Canon MF4730

Riešenie, s ktorým bude inštalačná voľba najvhodnejšia, môžeme preskúmať len každý z nich a urobíme ďalšie.

Metóda 1: Oficiálna webová stránka

Prvé miesto, kde je potrebný softvér pre tlačiareň, je webová stránka výrobcu. Ak chcete odtiaľ získať ovládače, postupujte takto:

 1. Navštívte webovú lokalitu spoločnosti Canon.
 2. Nájdite bod "Podpora" v hornej záhlaví zdroja a prejdite nad ním. V zobrazenom zozname vyberte položku Súbory na prevzatie a pomoc.
 3. V novom okne budete musieť použiť vyhľadávacie pole, do ktorého je zadaný názov zariadenia.Canon MF4730a stlačte tlačidlo "Search".
 4. Po vyhľadávacom postupe sa otvorí stránka s informáciami o tlačiarni a softvéri. Prejdite nadol na položku "Ovládače"potom kliknite na tlačidlo "Nahrávanie"umiestnená vedľa položky na prevzatie.
 5. Po kliknutí na tlačidlo zavádzania sa otvorí okno s vyhlásením výrobcu. Po prečítaní kliknite Prijať a prevziať.
 6. Akonáhle je súbor stiahnutý, spustite ho av okne, ktoré sa otvorí, kliknite na tlačidlo "Next".
 7. Kliknutím na tlačidlo musíte súhlasiť s podmienkami licenčnej zmluvy. "Yes", Predtým, nie je zbytočné čítať prijaté podmienky.
 8. Zostáva čakať na dokončenie inštalácie, potom bude možné zariadenie používať.

Metóda 2: Špeciálny softvér

Ďalší spôsob, ako nájsť ovládače pomocou softvéru tretej strany. V porovnaní s vyššie uvedenými, programy tohto druhu nie sú určené pre konkrétne zariadenie a pomôžu pri inštalácii potrebného softvéru pre väčšinu existujúcich zariadení pripojených k PC.

Prečítajte si viac: Softvér na inštaláciu ovládačov

Tento článok obsahuje širokú škálu softvéru určeného pre inštaláciu softvéru. Jeden z nich - DriverMax, by sa mal posudzovať samostatne. Výhodou tohto softvéru je jednoduchosť v dizajne a používaní, takže ho zvládnu aj začiatočníci. Samostatne je potrebné zdôrazniť možnosť vytvorenia bodov obnovy. To je potrebné najmä v prípade problémov po inštalácii nových ovládačov.

Lekcia: Ako používať DriverMax

Metóda 3: ID zariadenia

Málo známy spôsob inštalácie ovládačov, ktorý nevyžaduje sťahovanie ďalších programov. Ak ho chcete použiť, užívateľ bude musieť poznať ID zariadenia „Správca zariadení“, Po obdržaní informácií ich skopírujte a zadajte na jeden zo špeciálnych prostriedkov, ktoré vyhľadávajú ovládač týmto spôsobom. Táto metóda je užitočná pre tých, ktorí nemôžu nájsť potrebný softvér na oficiálnych stránkach. Pre model Canon MF4730 musíte použiť nasledujúce hodnoty:

USB VID_04A9 & PID_26B0

Prečítajte si viac: Vyhľadajte ovládače pomocou ID hardvéru

Metóda 4 Funkcie systému

Ak z nejakého dôvodu nemáte možnosť alebo chcete použiť vyššie popísané metódy, môžete sa obrátiť na systémové nástroje. Táto možnosť nie je obzvlášť populárna vďaka nižšiemu pohodliu a efektívnosti.

 1. Najprv otvorte Ovládací panel, Je v ponuke "Štart".
 2. Nájdite položku "Zobraziť zariadenia a tlačiarne"nachádza v sekcii "Vybavenie a zvuk".
 3. Po kliknutí na tlačidlo v hornom menu môžete zavolať novú tlačiareň "Pridať tlačiareň".
 4. Najprv sa spustí skenovanie na detekciu pripojených zariadení. Ak sa nájde tlačiareň, kliknite na jej ikonu a kliknite na tlačidlo "Inštalácia", V inej situácii kliknite na tlačidlo. "Požadovaná tlačiareň nie je uvedená".
 5. Následný proces inštalácie sa vykonáva manuálne. V prvom okne budete musieť kliknúť na spodný riadok. "Pridať lokálnu tlačiareň" a stlačte "Next".
 6. Nájdite vhodný port pripojenia. V prípade potreby nechajte automaticky určenú hodnotu.
 7. Potom nájdite správnu tlačiareň. Najprv sa určí názov výrobcu zariadenia a potom požadovaný model.
 8. V novom okne zadajte názov zariadenia alebo ponechajte údaje nezmenené.
 9. Konečným bodom je nastavenie zdieľania. Podľa toho, ako budete zariadenie používať, sa rozhodnite, či ho chcete zdieľať. Po kliknutí "Next" a počkajte na dokončenie inštalácie.

Ako sme videli, existuje niekoľko spôsobov sťahovania a inštalácie softvéru pre rôzne zariadenia. Musíte si vybrať najlepšie riešenie pre seba.

Loading...