Konfigurácia smerovača ZyXEL Keenetic 4G

Zariadenia so systémom Android sa často používajú ako prehrávače médií vrátane sledovania videí. V článku nižšie vám chceme povedať, čo robiť, ak sa video neprehráva.

Riešenie problémov s prehrávaním videa online

Chyby pri prehrávaní videa v režime streamovania sa môžu vyskytnúť z dvoch dôvodov: neprítomnosť prehrávača Adobe Flash Player v zariadení alebo zlyhanie v systémovom prehrávači online videí.

Dôvod 1: Nedostatok Flash Player

Takmer všetky populárne zdroje na prehrávanie videa online už boli prenesené do prehrávačov HTML5, pohodlnejšie a menej náročné na zdroje ako Adobe Flash Player. Na niektorých lokalitách sa však tento komponent stále používa. Ak je na PC problém vyriešený veľmi jednoducho, potom s Androidom je všetko trochu zložitejšie.

Faktom je, že oficiálna podpora tejto technológie v systéme Android bola prerušená od čias programu KitKat 4.4 a aplikácia na prácu s ňou bola z trhu služby Google Play odstránená ešte skôr. Nástroj však môžete prevziať zo zdroja tretej strany vo formáte APK a nainštalovať ho do telefónu alebo tabletu. Avšak s vysokou pravdepodobnosťou to nestačí - musíte si stiahnuť webový prehliadač s podporou Flash. Z nich je najvhodnejšie používať prehliadač Dolphin.

Stiahnite si prehliadač Dolphin

Ak chcete povoliť podporu technológie blesku, postupujte takto:

 1. Spustením aplikácie Dolphin vstúpte do ponuky aplikácie. Môžete to urobiť kliknutím na tri body vpravo hore alebo stlačením tlačidla "Menu" na prístroji.
 2. V kontextovom okne vyberte nastavenia kliknutím na ikonu s príslušenstvom.
 3. V záložke "General" prejdite nadol na blok "Webový obsah", Klepnite na položku „Flash Player“.

  Začiarknite políčko „Vždy zapnuté“.

 4. Kliknite na kartu "Special"prejdite nadol na "Webový obsah" a aktivujte voľbu Režim hry.
 5. Môžete ísť na svoje obľúbené stránky a sledovať video: streamovanie by malo fungovať.

Ak z nejakého dôvodu nechcete nainštalovať Flash Player na vašom zariadení, Puffin prehliadač môže problém vyriešiť.

Stiahnite si Puffin Browser

V ňom cloudová služba preberá funkciu spracovania a dekódovania flash videa, pretože nie je potrebná inštalácia samostatnej aplikácie. Nemusíte nič konfigurovať. Jedinou nevýhodou tohto riešenia je dostupnosť platenej verzie.

Dôvod 2: Problémy so vstavaným prehrávačom (iba Android 5.0 a 5.1)

Aktualizácia na verziu 5 priniesla do systému Android veľa zmien. Systémový video prehrávač online videa bol tiež aktualizovaný: AwesomePlayer, prítomný v systéme od 2.3 Gingerbread, bol nahradený NuPlayer. V tejto verzii je však tento prehrávač, ktorý je už založený na technológii HTML5, nestabilný, takže stará verzia je štandardne aktívna. Kvôli konfliktu komponentov nemusí fungovať správne, preto má zmysel pokúšať sa prepnúť na nového hráča.

 1. Získajte prístup k nastaveniam vývojára v zariadení.

  Prečítajte si viac: Ako povoliť režim vývojára

 2. Prejsť na "Možnosti vývojára".
 3. Prechádzajte zoznamom. V ňom v bloku "Médiá" nájdite položku «NuPlayer», Zaškrtnite pred ním. Ak je položka aktívna, potom ju naopak vypnite.
 4. Pre väčšiu efektivitu stojí za to reštartovať smartfón alebo tablet.
 5. Po reštartovaní prejdite do prehliadača a skúste prehrať video. S najväčšou pravdepodobnosťou problém zmizne.

Pokiaľ ide o Android 6.0 a vyšší, v nich je už štandardne aktívna a optimalizovaná verzia programu NuPlayer v predvolenom nastavení aktívna a zastaraný prehrávač AwesomePlayer je odstránený.

Problémy s miestnym prehrávaním videa

Ak stiahnuté klipy nefungujú na telefóne alebo tablete, najprv by ste mali skontrolovať, či sú počas sťahovania poškodené. Za týmto účelom pripojte zariadenie k počítaču, odstráňte problémové video na pevnom disku a pokúste sa spustiť. Ak sa problém zistí na počítači - stačí prevziať video súbor. Ak máte konkrétnejší problém, rozhodnutie bude závisieť od jeho povahy.

Dôvod 1: Aktívne modifikátory obrázkov alebo aplikácie na korekciu farieb

Jedným z najčastejšie sa vyskytujúcich problémov je, že video má zvuk, ale namiesto obrázka sa zobrazí čierna obrazovka. Ak sa problém objaví neočakávane, najpravdepodobnejším dôvodom zlyhania sú modifikátory obrazu alebo prekrytia.

presahmi
Na platforme Android 6.0 môžu byť problémy s technológiou Marshmallow a novšie spôsobené aplikáciami s aktívnymi prekrytiami, napríklad alternatívnymi blokátormi. Na tomto webe je už materiál na vyriešenie tohto problému, preto si prečítajte článok nižšie.

Prečítajte si viac: Ako odstrániť chybu "Prekrytie zistené"

Modifikátory obrazu
Programy modrého filtra (f.lux, Twilight alebo ich systémové náprotivky vložené do firmvéru) často vytvárajú podobný účinok. Riešením je teda vypnúť tieto filtre. Postup je opísaný v článku o vypínaní prekrytí, odkaz je uvedený vyššie. V prípade, že zdrojom problému sú špeciálne možnosti, môžete ich zakázať nasledujúcim spôsobom.

 1. Prihláste sa "Nastavenia" a vyhľadajte položku "Špeciálne funkcie", Na „čistý“ Android sa nastavenia prístupnosti nachádzajú v bloku systémových volieb. Na zariadeniach s modifikovaným systémom (TouchWiz / GraceUI, MIUI, EMUI, Flyme) sa umiestnenie môže líšiť.
 2. Prejsť na "Spec. príležitosti " a odpojte "Inverzia farieb".

Po týchto akciách by sa mal obraz na videu vrátiť do normálu.

Dôvod 2: Problémy s kodekmi

Ak sa video neprehráva správne (odmieta spustiť, zobrazí artefakty, spôsobí zmrazenie prehrávača), na vašom zariadení nie sú žiadne vhodné kodeky. Najjednoduchším spôsobom je použiť video prehrávač tretej strany: pre vstavané aplikácie je možné kodeky aktualizovať len systémom.

Jeden z najviac "všežravých" hráčov - MX Player. Má kodeky pre takmer každý typ procesora, takže s týmto prehrávačom videa môžete spúšťať videá s vysokým rozlíšením a zložité formáty ako MKV. Ak chcete získať túto príležitosť, musíte povoliť dekódovanie hardvéru v nastaveniach prehrávača MX Player. Toto sa robí takto.

 1. Spustite program. Kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu.
 2. V rozbaľovacej ponuke vyberte položku "Nastavenia".
 3. V nastaveniach prejdite na položku "Decoder".
 4. Prvý blok je "Hardvérová akcelerácia", Začiarknite políčko vedľa každej možnosti.
 5. Skúste spustiť problematické videá. S najväčšou pravdepodobnosťou nebudú žiadne problémy s hraním. Ak sa vyskytne porucha, vráťte sa späť do nastavenia dekódovania a vypnite všetky možnosti HW. Potom prejdite nadol zoznam s nastaveniami tesne pod a nájsť blok možností. "Softvérový dekodér", Podobne začiarknite každú položku.

Znova skontrolujte funkciu valčekov. Ak sa nič nezmenilo, môže sa vyskytnúť nekompatibilita hardvéru. Jediný spôsob, ako sa dostať do tohto videa vo formáte vhodnom pre vaše zariadenie alebo ho manuálne previesť pomocou špeciálnych programov, ako je napríklad Video Converter Converter alebo Formát Factory.

Problém neznámej povahy
Ak sa video neprehráva, ale všetky vyššie uvedené dôvody sú vylúčené, je možné predpokladať, že problém spočíva v nejakom zlyhaní softvérového firmvéru. Jediným riešením v tomto prípade je resetovanie zariadenia na výrobné nastavenia.

Lekcia: obnovenie nastavení zariadenia so systémom Android

záver

Ako prax ukazuje, každý rok sa takéto problémy javia menej a menej. Môžete s nimi naraziť, ak ste príliš nadšení úpravami firmvéru akcií alebo inštaláciou častých tretích strán.

Loading...