AMD pretaktovanie

Otázka vytvorenia aplikácie v sociálnej sieti VKontakte zaujíma mnoho užívateľov, ktorí chcú poskytovať ľuďom na otvorenom základe hru alebo službu. Na to, aby sa táto túžba premietla do reality, je však potrebné dodržiavať niekoľko predpisov, ktoré sa rovnako vzťahujú na počiatočné zručnosti a schopnosti.

Upozorňujeme, že tento článok je určený pre používateľov, ktorí už vedia programovať a sú schopní rýchlo pochopiť rozhranie VKontakte API. V opačnom prípade nebudete môcť vytvoriť plnohodnotný doplnok.

Ako vytvoriť aplikáciu VK

V prvom rade je potrebné poznamenať, že pri vytváraní doplnku budete musieť starostlivo preštudovať dokumentáciu VK API v sekcii VK Developers tejto stránky sociálnych sietí. V tomto prípade budete v procese vývoja z času na čas nútení prejsť na dokumentáciu, aby ste dostali pokyny o používaní určitých požiadaviek.

Celkovo sú vývojárom ponúknuté tri možné typy aplikácií, z ktorých každá bude mať jedinečné vlastnosti. Týka sa to najmä tých istých požiadaviek na API VKontakte, ktoré určujú smer doplnku.

 1. Samostatná aplikácia je univerzálna platforma pre doplnky. Vďaka použitiu tohto typu aplikácie vám budú k dispozícii všetky existujúce typy požiadaviek na VK API. Samostatná aplikácia sa najčastejšie používa vtedy, keď je potrebné posielať požiadavky na VK API z programov bežiacich pod rôznymi operačnými systémami.
 2. Platforma s typom webovej stránky umožňuje prístup k rozhraniu VKontakte API z akéhokoľvek zdroja tretej strany.
 3. Vstavaná aplikácia je určená na vytváranie doplnkov výlučne na stránkach VK.com.

Je dôležité pochopiť, aký typ je vhodný pre váš nápad, pretože po vytvorení nie je možné zmeniť typ aplikácie. Buďte pozorní!

Okrem iného stojí za zmienku "Vstavaná aplikácia" má tri podtypy:

 • hra - používa sa pri vytváraní doplnkov hry s možnosťou predbežného výberu žánrovej príslušnosti a podpory pre zodpovedajúce požiadavky API;
 • aplikácia - používa sa pri vývoji informatívnych doplnkov, napríklad obchodu alebo aplikácie pre správy;
 • Komunitná aplikácia - používa sa výhradne vo vývoji verejných doplnkov a môže byť použitá na umožnenie prístupu ku komunite.

Samotný proces stvorenia nie je schopný spôsobiť ťažkosti.

 1. Otvorte stránku VK a prejdite na domovskú stránku VK Developers.
 2. Prepnite na kartu "Dokumentácia" v hornej časti stránky.
 3. V súlade s vašimi záujmami si pozorne prečítajte celý materiál a nezabudnite v procese práce na žiadosti odkazovať na túto časť VC v prípade vedľajších otázok.
 4. Ak chcete začať vytvárať doplnok, musíte prejsť na kartu Moje aplikácie.
 5. Stlačte tlačidlo "Vytvoriť aplikáciu" v pravom hornom rohu stránky alebo kliknite na rovnaký štítok v strede otvoreného okna.
 6. Pomocou poľa priraďte názov vašej aplikácii "Meno".
 7. Umiestnite výber vedľa jedného z typov platforiem do bloku s rovnakým názvom.
 8. Stlačte tlačidlo "Pripojiť aplikáciu"vytvoriť doplnok pre vybratú platformu.
 9. Text umiestnený na tlačidle sa môže líšiť v závislosti od zvolenej platformy.

 10. Potvrďte svoje akcie odoslaním SMS správy s kódom na telefónne číslo priradené k stránke.

V tomto štádiu sa proces vytvárania aplikácií vzťahuje na už spomínanú dokumentáciu a vyžaduje, aby ste mali špecifické programovacie zručnosti v rôznych jazykoch, ktoré sú uvedené v zozname SDK.

Okrem vyššie uvedeného stojí za zmienku, že dnes existujú aj špeciálne systémy, ktoré vám umožňujú vytvárať aplikácie bez znalosti programovacích jazykov a niektoré z nich možno nájsť pomocou akéhokoľvek vyhľadávacieho nástroja. Na rozdiel od vyššie opísanej metódy však poskytujú extrémne obmedzené možnosti.

Pozrite si video: Návod na pretaktovanie a prácu v AMD Overdrive (November 2019).

Loading...