Nástroj na diagnostiku pamäte Windows 0.4

Brána firewall je veľmi dôležitou súčasťou ochrany operačného systému Windows 7. Riadi prístup k softvéru a iným prvkom systému na Internet a zakazuje ho považovať za nespoľahlivý. Ale sú chvíle, kedy je potrebné vypnúť tento vstavaný obranca. Toto by sa malo napríklad vykonať, aby sa zabránilo konfliktom softvéru, ak ste nainštalovali bránu firewall od iného vývojára v počítači, ktorý má podobné funkcie ako brána firewall. Niekedy je potrebné vykonať dočasné vypnutie, ak sa nástroj ochrany zaviaže blokovať prístup k sieti niektorých požadovaných aplikácií pre používateľa.

Pozri tiež: Vypnutie brány firewall v systéme Windows 8

Možnosti vypnutia

Takže, poďme zistiť, aké možnosti sú dostupné vo Windows 7 pre zastavenie firewallu.

Metóda 1: Ovládací panel

Najbežnejším spôsobom zastavenia brány firewall je vykonanie manipulácie v ovládacom paneli.

 1. kliknite "Štart", V ponuke, ktorá sa otvorí, kliknite na tlačidlo Ovládací panel.
 2. Vykonajte prechod do sekcie "Systém a bezpečnosť".
 3. Kliknite na "Brána firewall systému Windows".
 4. Otvorí sa okno pre správu brány firewall. Ak je táto možnosť povolená, logá dosiek sa zobrazia v zelenej farbe s kontrolnými značkami vo vnútri.
 5. Ak chcete tento prvok ochrany systému vypnúť, kliknite na tlačidlo "Povolenie a zakázanie brány Windows Firewall" v ľavom bloku.
 6. Teraz by sa mali nastaviť obidva prepínače v skupinách domácej a komunitnej siete "Zakázať bránu Windows Firewall", kliknite "OK".
 7. Vracia sa do hlavného okna ovládania. Ako vidíte, ukazovatele vo forme oceľových štítov sú červené a vo vnútri je biely kríž. To znamená, že ochranca je vypnutý pre oba typy sietí.

Metóda 2: Vypnite službu v Správcovi

Firewall môžete tiež vypnúť úplným zastavením príslušnej služby.

 1. Ak chcete prejsť do Správcu služieb, znova kliknite na tlačidlo "Štart" a potom prejdite na Ovládací panel.
 2. V okne zadajte "Systém a bezpečnosť".
 3. Teraz kliknite na názov nasledujúcej sekcie - "Správa".
 4. Otvorí sa zoznam nástrojov. kliknite "Služby".

  Môžete tiež prejsť na Dispatcher zadaním výrazu príkazu v okne "Run", Toto okno zavoláte kliknutím Win + R, V poli spusteného nástroja zadajte:

  services.msc

  lis "OK".

  V Správcovi služieb sa tam môžete tiež dostať pomocou Správcu úloh. Zavolajte to zadaním Ctrl + Shift + Esca prejdite na kartu "Služby", V dolnej časti okna kliknite na položku "Služby ...".

 5. Ak vyberiete niektorú z vyššie uvedených troch možností, spustí sa Správca služieb. Nájdite v ňom záznam "Brána firewall systému Windows", Urobte to výberom. Ak chcete tento prvok systému vypnúť, kliknite na titulok "Zastaviť službu" na ľavej strane okna.
 6. Proces zastavenia je spustený.
 7. Služba bude zastavená, to znamená, že firewall prestane chrániť systém. Toto bude indikované zobrazením záznamu v ľavej časti okna. "Spustiť službu" namiesto "Zastaviť službu", Ak však reštartujete počítač, služba sa znova spustí. Ak chcete vypnúť ochranu na dlhú dobu, a nie pred prvým reštartom, dvakrát kliknite na meno "Brána firewall systému Windows" v zozname poloľiek.
 8. Spustí sa okno vlastností služby. "Brána firewall systému Windows", Otvorte kartu "General", V teréne "Typ záznamu" vyberte z rozbaľovacieho zoznamu namiesto hodnoty "Automatic"predvolenú možnosť "Disabled".

kancelária "Brána firewall systému Windows" sa vypne, kým užívateľ nevykoná manipuláciu, aby ho manuálne povolil.

Lekcia: Zastavte nepotrebné služby vo Windows 7

Metóda 3: zastavenie služby v konfigurácii systému

Službu tiež vypnite "Brána firewall systému Windows" V konfigurácii systému existuje možnosť.

 1. Okno nastavenia konfigurácie systému je prístupné z "Správa" Ovládacie panely. Ako ísť do samotnej sekcie "Správa" podrobne opísané v Metóda 2, Po prechode kliknite na tlačidlo "Konfigurácia systému".

  Prístup k oknu konfigurácie je možné aj pomocou nástroja. "Run", Aktivujte ho kliknutím Win + R, Do poľa zadajte:

  msconfig

  lis "OK".

 2. Keď sa dostanete do okna konfigurácie systému, prejdite na stránku "Služby".
 3. V zozname, ktorý sa otvorí, nájdite pozíciu "Brána firewall systému Windows", Ak je táto služba povolená, potom by sa pri jej názve mala nachádzať značka. Preto, ak ho chcete vypnúť, musí byť kliešť odstránený. Postupujte podľa tohto postupu a potom kliknite na tlačidlo "OK".
 4. Potom sa otvorí dialógové okno s výzvou na reštartovanie systému. Faktom je, že vypnutie elementu systému cez konfiguračné okno sa nestane okamžite, ako pri vykonávaní podobnej úlohy cez Dispatcher, ale až po reštarte systému. Ak chcete bránu firewall okamžite vypnúť, kliknite na tlačidlo. "Restart", Ak vypnutie môže byť odložené, potom vyberte "Ukončiť bez reštartu", V prvom prípade nezabudnite najprv stlačiť všetky spustené programy a uložiť neuložené dokumenty pred stlačením tlačidla. V druhom prípade sa firewall vypne až po ďalšom zapnutí počítača.

Brána firewall systému Windows sa dá vypnúť tromi možnosťami. Prvý z nich zahŕňa vypnutie obrancu prostredníctvom jeho vnútorných nastavení v ovládacom paneli. Druhou možnosťou je úplne vypnúť službu. Okrem toho existuje tretia možnosť, ktorá tiež službu zakáže, ale nerobí to prostredníctvom Správcu, ale prostredníctvom zmien v okne konfigurácie systému. Samozrejme, ak neexistuje žiadna špeciálna potreba použiť inú metódu, potom je lepšie použiť tradičnejšiu metódu odpojenia. Ale zároveň je vypnutie služby považované za spoľahlivejšiu možnosť. Hlavná vec, ak chcete vypnúť úplne, nezabudnite odstrániť schopnosť automaticky spustiť po reštarte.

Loading...