Čo robiť, ak sa jazyk na počítači nezmení


PDF je najpopulárnejší formát súboru na ukladanie textového a grafického obsahu. Vďaka širokej distribúcii je možné tento typ dokumentov prezerať na takmer akomkoľvek pevnom alebo prenosnom zariadení - na tento účel existuje množstvo aplikácií. Ale čo robiť, ak vám bol poslaný výkres v súbore PDF, ktorý by mal byť upravený?

Typicky sa vytvárajú všetky druhy projektových dát a potom sa používajú ako dokumenty s príponou DWG. CAD programy ako AutoCAD alebo ArchiCAD môžu poskytovať priamu podporu pre tento formát súborov. Ak chcete preniesť výkres z PDF do DVG, môžete použiť funkciu importu zabudovanú v príslušných riešeniach. V dôsledku takýchto činností sa však mnohé detaily často interpretujú nesprávne alebo úplne stratené. Aby sme sa týmto problémom vyhli, odporúčame venovať pozornosť špeciálnym online prevodníkom.

Ako previesť PDF do DWG online

Ak chcete použiť nižšie opísané nástroje, potrebujete iba prehliadač a prístup na Internet. Proces úplného a úplného preberania serverových funkcií webových služieb. Tieto zdroje umožňujú bezproblémový prenos všetkých konštrukčných údajov - oblúkov, poklopov, liniek atď. - na upraviteľné objekty DWG.

Pozri tiež: Ako používať AutoCAD

Metóda 1: CADSoftTools PDF do DWG

Stránka spoločnosti-developer softvérových riešení pre prezeranie a editáciu výkresov. Užívateľovi je tu ponúknutý jednoduchý webový nástroj na konverziu dokumentov PDF do formátu DWG. Online konvertor CadSoftTools podporuje zdrojové súbory do veľkosti 3 megabajty a nie viac ako dve jednotky za deň. Služba tiež konvertuje iba prvé dve stránky dokumentov a nepracuje s rastrovými obrázkami, transformuje ich na objekty OLE.

CADSoftTools PDF do služby DWG online

  1. Ak chcete použiť nástroj, kliknite na odkaz vyššie a importujte súbor do služby pomocou tlačidla v sekcii "Vybrať súbor PDF", Potom zadajte svoju e-mailovú adresu do políčka nižšie a začiarknite políčko. „Súhlasím, že dostanem list s mojím konvertovaným súborom“potom kliknite na tlačidlo "Previesť".
  2. Po dokončení procesu konverzie dostanete oznámenie, že hotový výkres bol odoslaný na e-mailovú adresu uvedenú vyššie.
  3. Prejdite do poštovej schránky a nájdite list od CADSoftTools PDF do DWG, Otvorte ho a kliknite na odkaz vedľa titulku "DWG súbor".

Výsledkom je, že hotový súbor DWG, ktorý je zabalený v archíve ZIP, bude uložený v pamäti počítača.

Pozri tiež: Otvorte ZIP archív

Samozrejme, vzhľadom na všetky obmedzenia, toto riešenie nemožno nazvať najpohodlnejšie. Avšak, ak potrebujete previesť malý PDF dokument do výkresu, služba vám bude určite dobre slúžiť.

Metóda 2: Zamzar

Populárny online konvertor, ktorý podporuje obrovské množstvo vstupných a výstupných formátov. Na rozdiel od nástroja CADSoftTools sa táto služba neobmedzuje na počet súborov a stránok, ktoré sa majú spracovať. Vyššia je tu aj maximálna veľkosť zdrojového súboru - až 50 MB.

Zamzar online služby

  1. Najprv pomocou tlačidla "Vybrať súbory" odovzdajte požadovaný dokument na stránku. Zadajte rozšírenie «DWG» v rozbaľovacom zozname "Konvertovať súbory na" a zadajte e-mailovú adresu do textového poľa vedľa nej. Potom spustite proces konverzie kliknutím na tlačidlo. "Previesť".
  2. V dôsledku vykonaných akcií dostanete správu o úspešnom zaradení súboru na konverziu. To tiež znamená, že odkaz na stiahnutie výkresu bude odoslaný do vašej e-mailovej schránky.
  3. Otvorte e-mail a nájdite ho "Zamzar konverzie", V ňom postupujte podľa dlhého odkazu umiestneného v dolnej časti správy.
  4. Teraz na stránke, ktorá sa otvorí, stačí kliknúť na tlačidlo. Stiahnuť teraz oproti názvu hotového výkresu.

Služba je bezplatná a umožňuje previesť aj pomerne rozsiahle dokumenty PDF. Napriek pokročilým konverzným algoritmom však Zamzar nezaručuje úplný prenos všetkých častí výkresu. Výsledok však bude pravdepodobne lepší, ako keby ste použili štandardnú funkciu importu.

Pozri tiež: Online prevodníky DWG-to-PDF

Teraz, po prečítaní materiálu, viete, ako previesť dokumenty PDF do súborov s príponou DWG pomocou webových nástrojov. Je to veľmi jednoduché a čo je najdôležitejšie, nevyžaduje inštaláciu softvéru tretích strán - a teda praktickejšie.

Loading...