Spôsoby obnovenia systému Windows XP


Prehliadač Mozilla Firefox sa vyznačuje nielen vysokou funkčnosťou, ale aj veľkým výberom rozšírení tretích strán, s ktorými môžete výrazne rozšíriť možnosti vášho webového prehliadača. Jedným z unikátnych rozšírení pre Firefox je Greasemonkey.

Greasemonkey je prehliadač add-on pre Mozilla Firefox, ktorého podstatou je, že môže vykonávať vlastné JavaScript na všetkých stránkach v procese surfovanie po webe. Takže, ak máte vlastný skript, potom pomocou Greasemonkey to môže byť automaticky spustený spolu so zvyškom skriptov na webe.

Ako nainštalovať Greasemonkey?

Inštalácia aplikácie Greasemonkey pre Mozilla Firefox sa vykonáva rovnakým spôsobom ako akýkoľvek iný prehliadač. Na konci článku môžete okamžite prejsť na stránku preberania odkazu na doplnku a nájsť ho v úložisku rozšírení.

Ak to chcete urobiť, kliknite v pravom hornom rohu tlačidla ponuky prehliadača av zobrazenom okne vyberte sekciu "Prírastok".

V pravom hornom rohu okna sa nachádza vyhľadávacie pole, cez ktoré budeme hľadať náš prírastok.

Vo výsledkoch vyhľadávania sa v zozname zobrazí rozšírenie, ktoré hľadáme. Ak ju chcete pridať do prehliadača Firefox, kliknite na ňu vpravo. "Inštalácia".

Po dokončení inštalácie doplnku budete musieť reštartovať prehliadač. Ak ho nechcete odložiť, kliknite na zobrazené tlačidlo. "Reštartovať teraz".

Po nainštalovaní rozšírenia Greasemonkey pre Mozilla Firefox sa v pravom hornom rohu objaví miniatúrna ikona s roztomilou opicou.

Ako používať Greasemonkey?

Ak chcete začať používať Greasemonkey, musíte vytvoriť skript. Ak chcete tak urobiť, kliknite na ikonu so šípkou, ktorá sa nachádza vpravo od ikony doplnku, aby sa zobrazila rozbaľovacia ponuka. Tu musíte kliknúť na tlačidlo. "Vytvoriť skript".

Zadajte názov skriptu av prípade potreby vyplňte popis. V teréne "Namespace" špecifikovať autorstvo. Ak je skript váš, bude to skvelé, ak zadáte odkaz na vaše webové stránky alebo e-mail.

V teréne "Inklúzia" Budete musieť zadať zoznam webových stránok, pre ktoré sa bude skript spúšťať. Ak je pole "Inklúzia" ponechať úplne prázdne, potom bude skript vykonaný pre všetky stránky. V tomto prípade budete musieť vyplniť pole. "Výnimky", v ktorej musíte zaregistrovať adresy webových stránok, pre ktoré sa skript nebude vykonávať.

Potom sa na obrazovke zobrazí editor, v ktorom sa vytvorí tvorba skriptov. Tu môžete nastaviť skripty manuálne a vložiť hotové možnosti, napríklad táto stránka obsahuje zoznam užívateľských skriptových stránok, z ktorých môžete nájsť skripty, ktoré vás zaujímajú, čo prinesie prehliadač Mozilla Firefox na úplne novú úroveň.

Vytvorte napríklad najjednoduchší skript. V našom príklade chceme, aby sa pri prepnutí na ľubovoľnú stránku zobrazilo okno so správou, ktorú nastavíme. Ak ponecháme pole „Inklúzia" a „Výnimky" neporušené, v okne editora, ktoré sa nachádza hneď pod znakom „// == / UserScript ==“, zadáme nasledujúce pokračovanie:

upozornenie ('lumpics.ru');

Uložte zmeny a skontrolujte fungovanie nášho skriptu. Ak tak chcete urobiť, navštívte akúkoľvek webovú stránku, po ktorej sa na obrazovke zobrazí naša pripomienka s danou správou.

V procese používania Greasemonkey možno vytvoriť dostatočne veľký počet skriptov. Ak chcete spravovať skripty, kliknite na ikonu rozbaľovacej ponuky Greasemonkey a vyberte položku "Správa skriptov".

Na obrazovke sa zobrazia všetky skripty, ktoré môžu byť zmenené, zakázané alebo odstránené.

Ak chcete doplnok pozastaviť, stačí, ak na ikonu Greasemonkey kliknete raz, potom sa ikona stane bledou, čo znamená, že pridanie je neaktívne. Zaradenie prísad sa uskutočňuje rovnakým spôsobom.

Greasemonkey je rozšírenie prehliadača, ktoré vám pomocou šikovného prístupu umožní úplne prispôsobiť prácu webových stránok vašim požiadavkám. Ak použijete hotové skripty v dodatku, potom buďte veľmi opatrní - ak bol skript vytvorený podvodníkom, potom budete môcť získať veľa problémov.

Stiahnite si Greasemonkey pre Mozilla Firefox zadarmo

Stiahnite si najnovšiu verziu programu z oficiálnych stránok

Loading...