Riešenie problémov 410 v mobilnej aplikácii YouTube

Často sa vyskytuje situácia, keď potrebujete upraviť zvukový súbor: urobte rez pre hovor alebo zvonenie telefónu. Ale aj s niektorými z najjednoduchších úloh, užívatelia, ktorí nikdy neurobili nič podobné, môžu mať problémy.

Pre editovanie audio nahrávok používajte špeciálne programy - audio editory. Jedným z najpopulárnejších takýchto programov je Audacity. Editor je veľmi jednoduchý na používanie, zadarmo a dokonca aj v ruštine - všetko, čo užívatelia potrebujú pre pohodlnú prácu.

V tomto článku sa pozrieme na to, ako znížiť skladbu, vystrihnúť alebo prilepiť kus pomocou audio editora Audacity, a tiež, ako spojiť niekoľko skladieb dohromady.

Stiahnite si Audacity zadarmo

Ako skrátiť pieseň v Audacity

Najprv musíte otvoriť záznam, ktorý chcete upraviť. Môžete to urobiť cez menu "Súbor" -> "Otvoriť", alebo môžete jednoducho pretiahnuť skladbu ľavým tlačidlom myši do okna programu.

Teraz pomocou nástroja Priblížiť znížte rozstup stopy na jednu sekundu, aby ste presnejšie označili požadovanú časť.

Začnite počúvať nahrávku a určujte, čo potrebujete na úpravu. Pomocou myši zvýraznite túto oblasť.

Vezmite prosím na vedomie, že existuje nástroj "Orezať" a je tu "Vystrihnúť". Používame prvý nástroj, čo znamená, že vybraná oblasť zostane a zvyšok bude odstránený.

Teraz kliknite na tlačidlo "Orezať" a budete mať iba vyhradenú oblasť.

Ako znížiť fragment z piesne a Audacity

Ak chcete odstrániť fragment z skladby, zopakujte kroky popísané v predchádzajúcom odseku, ale teraz použite nástroj Vystrihnúť. V tomto prípade bude vybratý fragment odstránený a všetko ostatné zostane.

Ako vložiť fragment do skladby pomocou Audacity

Ale v Audacity môžete nielen strihať a strihať, ale aj vkladať fragmenty do piesne. Napríklad môžete vložiť ďalší zbor do svojej obľúbenej skladby kdekoľvek idete. Ak to chcete urobiť, vyberte požadovanú časť a skopírujte ju pomocou špeciálneho tlačidla alebo kombinácie klávesov Ctrl + C.

Teraz presuňte ukazovateľ na miesto, kam chcete vložiť fragment, a znova stlačte špeciálne tlačidlo alebo kombináciu klávesov Ctrl + V.

Ako lepiť pár piesní v Audacity

Ak chcete prilepiť niekoľko skladieb do jedného, ​​otvorte v jednom okne dve zvukové nahrávky. Môžete to urobiť jednoduchým pretiahnutím druhej skladby pod prvou v okne programu. Teraz skopírujte potrebné prvky (dobre, alebo celú skladbu) z jedného záznamu a vložte ich do iného pomocou klávesov Ctrl + C a Ctrl + V.

Odporúčame vidieť: Softvér na úpravu hudby

Dúfame, že sme vám pomohli s jedným z najpopulárnejších zvukových editorov. Samozrejme, nespomenuli sme len tie najjednoduchšie črty Audacity, takže pokračujte v práci s programom a otvárajte nové možnosti editovania hudby.

Loading...