Stiahnite si a nainštalujte ovládač pre grafickú kartu ATI Radeon HD 3600 Series

Každé zariadenie nainštalované v počítači, od klávesnice k procesoru, vyžaduje špeciálny softvér, bez ktorého zariadenie nebude pracovať normálne v prostredí operačného systému. Grafická karta ATI Radeon HD 3600 Series nie je výnimkou. Nižšie sú uvedené spôsoby inštalácie ovládača pre toto zariadenie.

Spôsoby inštalácie ovládača ATI Radeon HD 3600 Series

Rozlišuje sa päť spôsobov, ktoré sa líšia v určitom stupni alebo od seba navzájom a každý z nich bude ďalej opísaný v texte.

Metóda 1: Stiahnuť z AMD

Grafický adaptér ATI Radeon HD 3600 Series je produkt od spoločnosti AMD, ktorý podporuje všetky svoje zariadenia od vydania. Takže, ísť na stránky v príslušnej časti, môžete si stiahnuť ovládač pre niektorú z ich grafických kariet.

Oficiálne stránky AMD

 1. Podľa vyššie uvedeného odkazu prejdite na stránku výberu ovládača.
 2. V okne "Manuálny výber vodiča" Zadajte nasledujúce údaje:
  • Krok 1. V zozname určte typ produktu. V našom prípade musíte vybrať Grafika pracovnej plochy, ak bude vodič nainštalovaný na osobnom počítači, alebo Grafika notebookuak je na notebooku.
  • Krok 2. Zadajte sériu grafických adaptérov. Z jeho názvu môžete pochopiť, čo si vybrať Séria Radeon HD.
  • Krok 3. Vyberte model grafického adaptéra. Pre Radeon HD 3600 si vyberte "Radeon HD 3xxx Series PCIe".
  • Krok 4. Zadajte verziu a bitness vášho operačného systému.

  Pozri tiež: Ako zistiť bitovú hĺbku operačného systému

 3. lis "Výsledky zobrazenia"sa dostanete na stránku preberania.
 4. V dolnej časti bude tabuľka, v ktorej musíte kliknúť "Na stiahnutie" oproti verzii preferovaného ovládača.

  Poznámka: Odporúča sa prevziať verziu softvéru "Catalyst Software Suite", pretože tento inštalačný program nevyžaduje nadviazané spojenie s webovou sieťou v počítači. Ďalej v návode bude použitá táto verzia.

Po prevzatí inštalačného programu do počítača musíte prejsť do priečinka a spustiť ho ako správca. Potom vykonajte tieto kroky:

 1. V zobrazenom okne vyberte adresár, do ktorého sa majú vložiť dočasné súbory inštalačného programu. Toto sa vykonáva dvoma spôsobmi: môžete ho zaregistrovať manuálne zadaním cesty do poľa alebo stlačením tlačidla "Prechádzať" a vyberte v zobrazenom okne adresár "Explorer", Po vykonaní tejto akcie musíte kliknúť "Inštalácia".

  Poznámka: Ak nemáte žiadne predvoľby, v ktorom adresári na rozbalenie súborov ponechajte predvolenú cestu.

 2. Počkajte, kým sa súbory inštalačného programu nerozbalia do adresára.
 3. Objaví sa okno inštalačného programu ovládača. V ňom musíte určiť jazyk textu. V príklade sa vyberie ruština.
 4. Zadajte preferovaný typ inštalácie a priečinok, v ktorom bude softvér nainštalovaný. Ak nie je potrebné vybrať komponenty na inštaláciu, nastavte prepínač do polohy "Fast" a kliknite "Next", Ak napríklad nechcete nainštalovať AMD Catalyst Control Center, vyberte typ inštalácie "Zákazník" a kliknite "Next".

  Je tiež možné vypnúť zobrazovanie reklamných bannerov v inštalátore odstránením začiarknutia z príslušnej položky.

 5. Začne sa analýza systému, musíte čakať na jeho dokončenie.
 6. Vyberte softvérové ​​komponenty, ktoré chcete nainštalovať spolu s ovládačom. "Ovládač displeja AMD" musí byť označené, ale "AMD Catalyst Control Center.""je možné odstrániť, aj keď je to nežiaduce. Tento program je zodpovedný za nastavenie parametrov grafického adaptéra. Po výbere komponentov, ktoré sa majú nainštalovať, kliknite na "Next".
 7. Zobrazí sa okno s licenčnou zmluvou, ktorú musíte prijať, aby ste mohli pokračovať v inštalácii. Kliknite na "Accept".
 8. Spustí sa inštalácia softvéru. V tomto procese môžu niektorí používatelia dostať okno "Zabezpečenie systému Windows", je potrebné stlačiť tlačidlo "Inštalácia"poskytnúť povolenie na inštaláciu všetkých vybraných komponentov.
 9. Akonáhle je program nainštalovaný, na obrazovke sa zobrazí okno s upozornením. Je potrebné stlačiť tlačidlo "Hotovo".

Hoci to systém nevyžaduje, odporúča sa ho reštartovať, aby všetky nainštalované komponenty fungovali bez chýb. V niektorých prípadoch môžu počas inštalácie vzniknúť problémy. Potom program zaznamená všetky do denníka, ktorý je možné otvoriť stlačením tlačidla. "Zobraziť protokol".

Metóda 2: Softvér AMD

Okrem toho, že si môžete sami vybrať vodiča, môžete si stiahnuť aplikáciu na webovej stránke výrobcu, ktorá automaticky určí váš model grafickej karty a nainštaluje preň príslušný ovládač. To sa nazýva AMD Catalyst Control Center. Vo svojom arzenáli existujú nástroje na interakciu s hardvérovými vlastnosťami zariadenia a na aktualizáciu softvéru.

Prečítajte si viac: Ako nainštalovať ovládač grafickej karty v programe AMD Catalyst Control Center

Metóda 3: Aplikácie tretích strán

Existuje špeciálny typ softvéru, ktorého hlavným účelom je inštalácia ovládačov. Preto môžu byť použité na inštaláciu softvéru pre ATI Radeon HD 3600 Series. Zoznam takýchto softvérových riešení nájdete v príslušnom článku na našich webových stránkach.

Prečítajte si viac: inštalačný softvér ovládača

Všetky programy uvedené v zozname pracujú na rovnakom princípe - po spustení prehľadávajú počítač na prítomnosť chýbajúcich a zastaraných ovládačov, ktoré ich zodpovedajúcim spôsobom inštalujú alebo aktualizujú. Na to budete musieť kliknúť na príslušné tlačidlo. Na našich stránkach si môžete prečítať návod na používanie programu DriverPack Solution.

Viac: Ako nainštalovať ovládač v riešení DriverPack

Metóda 4: Vyhľadávanie podľa ID grafickej karty

Na internete sú online služby, ktoré poskytujú možnosť nájsť správny ovládač podľa ID. Bez špeciálnych problémov tak môžete nájsť a nainštalovať softvér pre danú grafickú kartu. Jej ID je nasledovné:

PCI VEN_1002 & DEV_9598

Teraz, s vedomím čísla zariadenia, môžete otvoriť stránku online služby DevID alebo DriverPack a vykonať vyhľadávací dotaz s vyššie uvedenou hodnotou. Viac informácií nájdete v príslušnom článku na našich webových stránkach.

Prečítajte si viac: Hľadáme vodiča podľa jeho ID

Za zmienku stojí aj to, že prezentovaná metóda predpokladá sťahovanie inštalačného programu programu. To znamená, že v budúcnosti ho môžete umiestniť na externé médium (Flash-disk alebo DVD / CD-ROM) a použiť ho v momente, keď nie je pripojenie na Internet.

Metóda 5: Štandardné nástroje operačného systému

V operačnom systéme Windows existuje sekcia „Správca zariadení“, s ktorým môžete tiež upgradovať softvér grafickej karty ATI Radeon HD 3600 Series. Medzi vlastnosti tejto metódy patria:

 • ovládač sa prevezme a nainštaluje automaticky;
 • na dokončenie operácie aktualizácie je potrebný prístup k sieti;
 • Existuje možnosť, že sa nenainštaluje žiadny ďalší softvér, napríklad AMD Catalyst Control Center.

Použitie „Správca zariadení“ inštalácia ovládača je veľmi jednoduchá: musíte ho zadať, vybrať grafickú kartu zo všetkých komponentov počítača a vybrať možnosť v kontextovom menu "Aktualizovať ovládač", Potom začne vyhľadávanie v sieti. Prečítajte si viac o tom v príslušnom článku na stránke.

Prečítajte si viac: Spôsoby aktualizácie ovládačov pomocou Správcu úloh

záver

Všetky vyššie uvedené spôsoby aktualizácie softvéru grafickej karty budú vyhovovať každému používateľovi, takže je na vás, aby ste sa rozhodli, ktorý z nich chcete použiť. Ak napríklad nechcete používať programy tretích strán, ovládač môžete prevziať priamo zadaním modelu grafickej karty na webovej stránke AMD alebo stiahnutím špeciálneho programu tejto spoločnosti, ktorý vykonáva automatické aktualizácie softvéru. Inštalačný program ovládača môžete kedykoľvek prevziať aj pomocou štvrtej metódy, ktorá zahŕňa vyhľadávanie podľa ID hardvéru.

Loading...