Adobe Lightroom

Zvládnutie umenia fotografie, môžete naraziť na skutočnosť, že obrázky môžu mať malé chyby, ktoré vyžadujú retušovanie. Lightroom zvládne túto úlohu perfektne. Tento článok vám poskytne tipy na vytvorenie dobrého retušovania portrétu. Lekcia: Príklad spracovania fotiek v Lightroom: Použite retušovanie na portrét v Lightroom.Reouching sa aplikuje na portrét, aby sa odstránili vrásky a iné nepríjemné nedokonalosti, aby sa zlepšil vzhľad pokožky.

Čítajte Viac

Ak nie ste spokojní s farbou fotografie, môžete ju vždy opraviť. Korekcia farieb v Lightroom je veľmi jednoduchá, pretože pri práci vo Photoshope nemusíte mať žiadne špeciálne znalosti. Lekcia: Príklad spracovania fotografií v Lightroom Začíname s korekciou farieb v Lightroom Ak sa rozhodnete, že váš obrázok potrebuje korekciu farieb, odporúča sa použiť obrázky RAW, pretože tento formát vám umožní lepšie zmeny bez straty v porovnaní s bežným formátom JPG.

Čítajte Viac

Raz sme hovorili o programe pre pokročilé spracovanie fotografií od slávneho Adobe. Ale potom si spomíname, že boli ovplyvnené len hlavné body a funkcie. Týmto článkom otvárame malú sériu, ktorá sa bude podrobnejšie zaoberať niektorými aspektmi práce s Lightroom. Ale najprv musíte nainštalovať na svoj počítač potrebný softvér, však?

Čítajte Viac

Ako používať Lightroom? Túto otázku kladú mnohí začínajúci fotografi. A to nie je prekvapujúce, pretože program je naozaj ťažké zvládnuť. Najprv vôbec nechápete, ako otvoriť fotografiu tu! Samozrejme, nie je možné vytvoriť jasné inštrukcie na použitie, pretože každý užívateľ potrebuje určité špecifické funkcie.

Čítajte Viac

Adobe Lightroom sa opakovane objavil na stránkach našej stránky. A takmer zakaždým, keď sa ozvala fráza o výkonnej, rozsiahlej funkčnosti. Spracovanie fotografií v Lightroom však nemožno nazvať sebestačným. Áno, existujú len vynikajúce nástroje pre prácu so svetlom a farbou, ale napríklad už viac nemôžete maľovať cez tieň štetcom, nehovoriac o zložitejších úlohách.

Čítajte Viac

Dávkové spracovanie fotografií v Adobe Lightroom je veľmi pohodlné, pretože užívateľ si môže prispôsobiť jeden efekt a aplikovať ho na ostatných. Tento trik je perfektný, ak existuje veľa obrázkov a všetky majú rovnaké svetlo a expozíciu. Robíme dávkové spracovanie fotografií v Lightroom, aby sme vám uľahčili život a nespracovali veľké množstvo fotografií s rovnakým nastavením, môžete upraviť jeden obrázok a tieto parametre aplikovať na zvyšok.

Čítajte Viac

Adobe Photoshop Lightroom je vynikajúci program pre prácu s veľkými súbormi fotografií, ich skupinovým a individuálnym spracovaním, ako aj pre export do iných produktov spoločnosti alebo ich posielanie na tlač. Samozrejme, je oveľa jednoduchšie riešiť všetky rôzne funkcie, keď sú k dispozícii v jednoduchom jazyku.

Čítajte Viac

Adobe Lightroom, rovnako ako mnohé iné programy pre profesionálne použitie, má pomerne zložitú funkčnosť. Ak chcete zvládnuť všetky funkcie aj na mesiac je veľmi, veľmi ťažké. Áno, toto je snáď drvivá väčšina používateľov a nie je potrebná. To isté by sa dalo povedať o „horúcich“ klávesoch, ktoré urýchľujú prístup k určitým prvkom a zjednodušujú prácu.

Čítajte Viac

Uložiť súbor - to sa zdá byť jednoduchšie. Napriek tomu, niektoré programy sú, pokiaľ sa obávajú, že aj takéto jednoduché konanie zamieňa nováčka. Jedným z takýchto programov je Adobe Lightroom, pretože tlačidlo Save tu vôbec nie je! Namiesto toho existuje export, ktorý je pre neinformovanú osobu nezrozumiteľný.

Čítajte Viac