AutoCAD

Pri vytváraní výkresov rôznych objektov sa inžinier často stretáva so skutočnosťou, že mnohé prvky výkresu sa opakujú v rôznych variantoch a môžu sa v budúcnosti meniť. Tieto prvky je možné kombinovať do blokov, ktorých editácia ovplyvní všetky objekty v nej. Podrobnejšie sa venujeme štúdiu dynamických blokov.

Čítajte Viac

Compass-3D je populárny kresliaci program, ktorý mnohí inžinieri používajú ako alternatívu k AutoCADu. Z tohto dôvodu sú situácie, keď je potrebné otvoriť pôvodný súbor vytvorený v aplikácii AutoCAD v aplikácii Compass. V tomto krátkom návode sa pozrieme na niekoľko spôsobov prenosu výkresu z AutoCADu do kompasu.

Čítajte Viac

Rám je povinný prvok listu pracovného výkresu. Forma a zloženie rámca sa riadi normami jednotného systému projektovej dokumentácie (ESKD). Hlavným účelom rámca je obsahovať údaje na výkrese (názov, mierka, interpreti, poznámky a ďalšie informácie). V tejto lekcii sa pozrieme, ako vytvoriť rám pri kreslení v AutoCADe.

Čítajte Viac

V dizajnérskom priemysle nikto nespochybňuje autoritu AutoCADu ako najobľúbenejšieho programu na implementáciu pracovnej dokumentácie. Vysoký štandard AutoCADu tiež znamená zodpovedajúce náklady na softvér. Mnohé inžinierske projektové organizácie, ako aj študenti a živnostníci nepotrebujú takýto drahý a funkčný program.

Čítajte Viac

Ak sa AutoCAD nespustí na vašom počítači, nezúfajte. Dôvody tohto správania programu môžu byť dosť veľké a väčšina z nich má riešenia. V tomto článku budeme rozumieť, ako začať nezvládnuteľný AutoCAD. Čo robiť, ak sa nespustí AutoCAD Odstránenie súboru CascadeInfo Problém: Po spustení aplikácie AutoCAD sa program okamžite zatvorí a na niekoľko sekúnd zobrazí hlavné okno.

Čítajte Viac

Rozbíjanie blokov na samostatné prvky je veľmi častou a nevyhnutnou operáciou pri kreslení. Predpokladajme, že užívateľ potrebuje vykonať zmeny v bloku, ale zároveň ho vymazať a nakresliť nový je iracionálny. Na tento účel existuje funkcia „vyfúknutia“ bloku, ktorá umožňuje samostatne upravovať prvky bloku.

Čítajte Viac

Mnohí odborníci uprednostňujú prácu v aplikácii AutoCAD pomocou tmavého modelu pozadia, pretože to má menší vplyv na videnie. Toto pozadie je predvolene nastavené. V priebehu práce však môže byť potrebné ho zmeniť napríklad na svetlo, aby sa správne zobrazil farebný výkres.

Čítajte Viac

Krížový kurzor je jedným z hlavných prvkov rozhrania AutoCAD. S ním, operácie výberu, kreslenie a úpravy. Podrobnejšie zvážte jeho úlohu a vlastnosti. Priradenie krížového kurzora v grafickom poli Autocad Čítajte na našom portáli: Ako pridať rozmery do AutoCADu Krížový tvarovaný kurzor vykonáva mnoho funkcií v pracovnom priestore AutoCADu.

Čítajte Viac

Podobne ako ktorýkoľvek iný program, aj AutoCAD nemusí byť vhodný pre úlohy, ktoré užívateľ umiestni pred neho. Okrem toho, tam sú časy, kedy budete musieť úplne odstrániť a preinštalovať program. Mnohí používatelia vedia, že je dôležité úplne odstrániť aplikácie z počítača. Poškodené súbory a nezrovnalosti v registri môžu spôsobiť zlyhanie operačného systému a problémy s inštaláciou ďalších verzií softvéru.

Čítajte Viac

Väzby sú špeciálne intuitívne nástroje AutoCADu, ktoré sa používajú na presné vytváranie výkresov. Ak potrebujete prepojiť objekty alebo segmenty v určitom bode alebo presne polohovať prvky relatívne voči sebe navzájom, nemôžete to urobiť bez viazania. Vo väčšine prípadov vám viazanie umožňuje okamžite začať budovať objekt na požadovanom mieste, aby sa zabránilo jeho následným pohybom.

Čítajte Viac

Inštalácia programu AutoCAD môže byť prerušená chybou 1406, ktorá zobrazuje okno s nápisom "Nepodarilo sa zapísať hodnotu triedy do identifikátora Software Classs CLSID ... Skontrolujte, či máte počas inštalácie dostatočné práva na tento kľúč". V tomto článku sa pokúsime nájsť odpoveď, ako tento problém prekonať a dokončiť inštaláciu aplikácie AutoCAD.

Čítajte Viac

Všetky operácie v aplikácii AutoCAD sa vykonávajú vo výreze. Zobrazuje tiež objekty a modely vytvorené v programe. Výrez obsahujúci výkresy je umiestnený na hárku rozloženia. V tomto článku sa bližšie pozrieme na AutoCAD verziu AutoCADu - naučíte sa, čo sa skladá, ako ho konfigurovať a používať.

Čítajte Viac

V procese práce na výkrese v programe AutoCAD sa široko používajú bloky prvkov. Počas kreslenia budete možno musieť niektoré bloky premenovať. Pomocou nástrojov na úpravu blokov nemôžete zmeniť jeho názov, takže premenovanie bloku sa môže zdať ťažké. V dnešnom krátkom návode ukážeme, ako premenovať blok v aplikácii AutoCAD.

Čítajte Viac

Každý správne navrhnutý výkres obsahuje informácie o veľkosti nakreslených objektov. Samozrejme, AutoCAD má dostatok príležitostí pre intuitívne dimenzovanie. Po prečítaní tohto článku sa dozviete, ako aplikovať a upraviť rozmery v aplikácii AutoCAD. Ako umiestniť kóty v aplikácii AutoCAD Dimensioning Dimensioning zvážte príklad lineárneho.

Čítajte Viac

Šípky na výkresoch sa spravidla používajú ako anotačné prvky, tj pomocné prvky výkresu, ako sú rozmery alebo vodiace prvky. Je vhodné, keď existujú vopred nakonfigurované modely šípok, aby sa počas kreslenia nezapájali do kreslenia. V tejto lekcii pochopíme, ako používať šípky v aplikácii AutoCAD.

Čítajte Viac

Pri práci s programami kreslenia je často potrebné umiestniť rastrový obrázok do pracovného poľa. Tento obrázok môže byť použitý ako model pre navrhnutý objekt alebo jednoducho na doplnenie významu výkresu. Bohužiaľ, v AutoCAD nemôžete dať obrázok pretiahnutím z okna do okna, ako je to možné v iných programoch.

Čítajte Viac

Zobrazenie kresby v rôznych mierkach je povinnou funkciou, ktorú majú grafické programy na navrhovanie. To vám umožňuje zobraziť premietané objekty na rôzne účely a vytvárať listy s pracovnými výkresmi. Dnes budeme hovoriť o tom, ako zmeniť mierku kresby a objekty, z ktorých sa skladá v AutoCADe.

Čítajte Viac

V systéme projektovej dokumentácie sa používajú rôzne typy tratí. Na kreslenie najčastejšie používaných plných, prerušovaných, čiarkovaných a iných riadkov. Ak pracujete v aplikácii AutoCAD, určite sa stretnete s nahradením typu linky alebo jej úpravy. Tentokrát popíšeme, ako je vytvorená, aplikovaná a upravená bodkovaná čiara v aplikácii AutoCAD.

Čítajte Viac

Šrafovanie aplikované vo výkrese neustále. Bez zdvihu obrysu nemôžete správne ukázať kresbu časti objektu alebo jeho textúry. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako urobiť šrafovanie v AutoCAD. Ako urobiť šrafovanie v aplikácii AutoCAD Prečítajte si tiež: Ako vyplniť AutoCAD 1.

Čítajte Viac

Obrázky importované do aplikácie AutoCAD nie sú vždy potrebné v plnej veľkosti - možno budete potrebovať iba malú oblasť ich práce. Okrem toho môže veľký obrázok prekrývať dôležité časti výkresov. Užívateľ čelí skutočnosti, že obraz musí byť orezaný, alebo jednoduchšie orezaný.

Čítajte Viac