Avast

Pre správnu inštaláciu niektorých programov je niekedy potrebné antivírus vypnúť. Bohužiaľ, nie všetci používatelia vedia, ako vypnúť antivírus Avast, pretože vypínacia funkcia nie je implementovaná vývojármi na intuitívnej úrovni pre spotrebiteľov. Okrem toho väčšina ľudí hľadá tlačidlo na vypnutie v používateľskom rozhraní, ale nenájdu ho, pretože toto tlačidlo tam nie je.

Čítajte Viac

S výberom antivírusu by sa vždy malo zaobchádzať s veľkou zodpovednosťou, pretože na ňom závisí bezpečnosť počítača a dôverné údaje. Aby sa systém plne chránil, už nie je potrebné kupovať platený antivírus, pretože voľné náprotivky sa s úlohami úspešne vyrovnávajú.

Čítajte Viac

Už dlho sa dohadujú medzi užívateľmi, ktoré z existujúcich antivírusových programov sú najlepšie k dnešnému dňu. Nie je to však len otázka záujmu, pretože ide o zásadnú otázku - ochranu systému pred vírusmi a votrelcami. Porovnajme si Avast Free Antivirus a antivírusové riešenia Kaspersky Free a určíme tie najlepšie.

Čítajte Viac

Bohužiaľ, najviac spoľahlivé antivírusové programy sú platené. Príjemnou výnimkou v tomto ohľade je antivírus Avast, ktorého bezplatnou verziou je Avast Free Antivirus, nie je príliš zaostávajúci za platenými verziami tejto aplikácie z hľadiska funkčnosti a vo všeobecnosti nie je horší v spoľahlivosti.

Čítajte Viac

Avast Avast SafeZone Prehliadač antivírusový vstavaný prehliadač je nepostrádateľným nástrojom pre ľudí, ktorí si cenia svoje súkromie alebo často uskutočňujú platby prostredníctvom internetu. Ale pre väčšinu ostatných používateľov, ktorí používajú viac populárnych prehliadačov na denné surfovanie na internete, je to jednoducho zbytočný doplnok známeho antivírusu.

Čítajte Viac

Inštalácia antivírusových programov, vo väčšine prípadov, kvôli pohodlným výzvam a intuitívnemu procesu, nie je zložitá, ale s odstránením takýchto aplikácií môžu vzniknúť veľké problémy. Ako viete, antivírus zanecháva svoje stopy v koreňovom adresári systému, v registri a na mnohých iných miestach a nesprávne odstránenie programu s takou dôležitosťou môže mať veľmi negatívny vplyv na prevádzku počítača.

Čítajte Viac

Program Avast je právom považovaný za jeden z najlepších a najstabilnejších antivírusových programov. Problémy sa však vyskytujú aj v jej práci. Existujú prípady, keď aplikácia jednoducho nespustí. Poďme zistiť, ako tento problém vyriešiť. Vypnutie obrazoviek ochrany Jedným z najčastejších dôvodov, prečo sa antivírusová ochrana Avast nespustí, je vypnutie jednej alebo viacerých obrazoviek programu.

Čítajte Viac

Falošné ovládanie alebo blokovanie potrebných programov a webových stránok je problémom takmer všetkých antivírusov. Ale našťastie, kvôli prítomnosti funkcie pridávania výnimiek, sa táto bariéra môže obísť. Programy a webové adresy nebudú blokované antivírusom. Poďme zistiť, ako pridať súbor a webovú adresu pre výnimky Avast Antivirus.

Čítajte Viac

Keď je detekovaná aktivita podobná vírusu, antivírus často odosiela podozrivé súbory do karantény. Ale nie každý používateľ vie, kde sa toto miesto nachádza a aké to je. Karanténa je určitý chránený adresár na pevnom disku, kde antivírus prenáša vírusy a podozrivé súbory a je tam uložený v zašifrovanej forme bez ohrozenia systému.

Čítajte Viac

Niekedy existujú prípady, že antivírusové programy majú falošne pozitívne výsledky a vymažú celkom bezpečné súbory. Nestačí, ak sa ukáže, že zábava alebo zanedbateľný obsah je vzdialený, ale čo keď antivírus odstránil dôležitý dokument alebo systémový súbor? Zistite, čo robiť, ak Avast súbor odstránil a ako ho obnoviť.

Čítajte Viac

Program Avast je zaslúžene považovaný za lídra medzi bezplatnými antivírusovými nástrojmi. Bohužiaľ, niektorí užívatelia majú problémy s inštaláciou. Zistite, čo robiť, keď Avast nie je nainštalovaný? Ak ste začiatočník a nie ste oboznámení so všetkými jemnosťami inštalácie takýchto pomôcok, potom možno pri inštalácii programu robíte niečo nesprávne.

Čítajte Viac

Existujú prípady, keď nie je možné odstrániť antivírus Avastu štandardným spôsobom. Môže k tomu dôjsť z rôznych dôvodov, napríklad ak je súbor odinštalovača poškodený alebo odstránený. Ale predtým, než sa obrátiť na profesionálov s požiadavkou: "Pomoc, nemôžem odstrániť Avast!", Môžete sa pokúsiť opraviť situáciu vlastnými rukami.

Čítajte Viac