BIOS

Za určitých okolností môže byť potrebné zavolať rozhranie systému BIOS, pretože sa môže použiť na prispôsobenie prevádzky určitých komponentov, nastavenie priorít pri zavádzaní systému (potrebné pri preinštalovaní systému Windows) atď. Proces otvárania systému BIOS na rôznych počítačoch a prenosných počítačoch sa môže líšiť a závisí od mnohých faktorov.

Čítajte Viac

V niektorých verziách systému BIOS môžu používatelia naraziť na možnosť „Vymeniteľné zariadenie“. Spravidla sa zistí, keď sa pokúsite zmeniť nastavenia zavádzacieho zariadenia. Ďalej vysvetlíme, čo tento parameter znamená a ako ho nakonfigurovať. Funkcia vymeniteľného zariadenia v systéme BIOS Už z názvu voľby alebo jej prekladu (doslovne - „Vymeniteľné zariadenie“) môžete pochopiť účel.

Čítajte Viac

UEFI alebo Secure Boot je štandardná ochrana BIOSu, ktorá obmedzuje možnosť spúšťania úložných zariadení USB ako zavádzacieho disku. Tento bezpečnostný protokol možno nájsť na počítačoch so systémom Windows 8 a novším. Jej podstata spočíva v tom, že bráni užívateľovi v zavádzaní z inštalačného systému Windows 7 a nižšie (alebo operačný systém z inej rodiny).

Čítajte Viac

Niekedy počítač havaruje, čo môže spôsobiť problémy so zobrazením klávesnice v systéme. Ak sa nespustí v systéme BIOS, značne to komplikuje interakciu používateľa s počítačom, pretože vo väčšine verzií základného vstupného a výstupného systému z manipulátorov je podporovaná iba klávesnica.

Čítajte Viac

Mnohí používatelia, ktorí do systému BIOS zadali akékoľvek zmeny v nastaveniach, mohli vidieť také nastavenie ako „Rýchle spustenie“ alebo „Rýchle spustenie“. Štandardne je vypnutá (hodnota „Disabled“). Čo je to možnosť bootovania a čo to ovplyvní? Účel "Quick Boot" / "Fast Boot" v BIOSe Z názvu tohto parametra je už jasné, že je spojený s akceleráciou počítača.

Čítajte Viac

Funkčnosť a rozhranie BIOSu prinajmenšom niektoré vážne zmeny pomerne zriedka, takže nie je potrebné ich pravidelne aktualizovať. Avšak, ak ste postavili moderný počítač, ale zastaraná verzia je nainštalovaná na základnej doske MSI, odporúča sa uvažovať o jeho aktualizácii. Informácie uvedené nižšie sú relevantné len pre základné dosky MSI.

Čítajte Viac

Majitelia notebookov môžu vo svojom BIOSe nájsť možnosť „Internal Pointing Device“, ktorá má dve hodnoty - „Enabled“ a „Disabled“. Ďalej vám povieme, prečo je to potrebné av akých prípadoch môže vyžadovať zmenu. Účel „Interného ukazovacieho zariadenia“ v systéme BIOS interného ukazovacieho zariadenia je preložený z angličtiny ako „interné ukazovacie zariadenie“ a v podstate nahrádza myš PC.

Čítajte Viac

Sieťová karta, najčastejšie, je štandardne spájkovaná na moderné základné dosky. Tento komponent je potrebný, aby mohol byť počítač pripojený k internetu. Zvyčajne je všetko zapnuté spočiatku, ale ak zariadenie zlyhá alebo sa konfiguračné zmeny zmenia, nastavenia systému BIOS sa môžu resetovať. Tipy pred spustením V závislosti od verzie systému BIOS sa môže proces zapínania / vypínania sieťových kariet líšiť.

Čítajte Viac

Takmer všetci používatelia sa uchyľujú k selektívnemu alebo úplnému nastaveniu systému BIOS. Preto je dôležité, aby mnohí z nich vedeli o význame jednej z možností - „Load Optimized Defaults“. Čo to je a prečo je to potrebné, prečítajte si ďalej v článku. Účel voľby „Load Optimized Defaults“ v BIOSe

Čítajte Viac

V niektorých prípadoch môže byť činnosť systému BIOS a celého počítača pozastavená z dôvodu nesprávneho nastavenia. Ak chcete obnoviť prevádzku celého systému, musíte obnoviť všetky nastavenia na výrobné nastavenia. Našťastie v každom počítači je táto funkcia štandardne poskytovaná, avšak metódy resetovania sa môžu líšiť.

Čítajte Viac

Predvolený systém BIOS je vo všetkých elektronických počítačoch, pretože ide o základný vstupno-výstupný systém a interakciu používateľa so zariadením. Napriek tomu sa verzie systému BIOS a vývojári môžu líšiť, takže na správnu aktualizáciu alebo riešenie problémov budete potrebovať poznať verziu a meno vývojára.

Čítajte Viac

MSI vyrába rôzne počítačové produkty, medzi ktoré patria plnohodnotné stolové počítače, počítače typu všetko-v-jednom, notebooky a základné dosky. Vlastníci zariadenia môžu potrebovať zadať BIOS, aby mohli zmeniť akékoľvek nastavenia. Súčasne sa v závislosti od modelu základnej dosky líši kláves alebo ich kombinácia, a preto nemusia byť vhodné známe hodnoty.

Čítajte Viac

Jednotka postupne stráca svoju popularitu medzi užívateľmi, ale ak sa rozhodnete nainštalovať nové zariadenie tohto typu, potom okrem pripojenia k starému zariadeniu budete musieť vykonať špeciálne nastavenia v systéme BIOS. Správna inštalácia jednotky Pred vykonaním akýchkoľvek nastavení v systéme BIOS musíte skontrolovať správne pripojenie jednotky, pričom venujte pozornosť nasledujúcim bodom: Namontujte jednotku do systémovej jednotky.

Čítajte Viac

Napriek tomu, že funkčnosť rozhrania a systému BIOS neprešla od prvej publikácie (80. rok) zásadnými zmenami, v niektorých prípadoch sa odporúča aktualizovať. V závislosti od základnej dosky sa proces môže vyskytovať rôznymi spôsobmi. Technické funkcie Pre správnu aktualizáciu budete musieť prevziať verziu, ktorá je relevantná pre váš počítač.

Čítajte Viac

Aktualizácia systému BIOS často prináša nové funkcie a nové problémy - napríklad po nainštalovaní najnovšej verzie firmvéru na niektoré dosky sa stratí možnosť inštalácie určitých operačných systémov. Mnohí používatelia by sa chceli vrátiť k predchádzajúcej verzii softvéru základnej dosky a dnes budeme hovoriť o tom, ako vykonať túto akciu.

Čítajte Viac

Hlavným typom firmvéru základnej dosky bol dlhý čas BIOS - B asic I nput / O utput S ystem. So zavedením nových verzií operačných systémov na trhu, výrobcovia postupne prechádzajú na novšiu verziu - UEFI, čo je skratka pre U niversal E xtensible F irmware I nterface, ktorá poskytuje viac možností pre konfiguráciu a prevádzku dosky.

Čítajte Viac

BIOS je základný systém interakcie používateľa s počítačom. Je zodpovedná za kontrolu dôležitých súčastí zariadenia za prevádzkyschopnosť pri štarte a vďaka svojej pomoci môžete trochu rozšíriť možnosti vášho počítača, ak urobíte správne nastavenia. Aká dôležitá je konfigurácia systému BIOS Všetko záleží na tom, či ste si zakúpili úplne zostavený prenosný počítač alebo ho zmontovali sami.

Čítajte Viac

Užívatelia notebookov rôznych výrobcov môžu v systéme BIOS nájsť možnosť obnovy systému D2D Recovery. Ako už názov napovedá, je určený na obnovenie. V tomto článku sa dozviete, čo D2D obnovuje, ako používať túto funkciu a prečo nemusí fungovať. Hodnota a funkcie zotavenia D2D Najčastejšie výrobcovia notebookov (zvyčajne Acer) pridávajú do systému BIOS parameter D2D Recovery.

Čítajte Viac

Ak ste si zakúpili zostavený počítač alebo prenosný počítač, jeho systém BIOS je už správne nakonfigurovaný, ale môžete vykonať všetky osobné úpravy. Ak je počítač zostavený samostatne, musíte systém BIOS nakonfigurovať tak, aby fungoval správne. Táto potreba môže tiež nastať, ak bol nový komponent pripojený k základnej doske a všetky parametre boli predvolene resetované.

Čítajte Viac

Prakticky všetky moderné pevné disky fungujú cez rozhranie SATA (Serial ATA). Tento regulátor je prítomný vo väčšine relatívne nových základných dosiek a umožňuje pracovať v niekoľkých režimoch, z ktorých každý má svoje vlastné charakteristiky. Najinovatívnejším momentom je AHCI.

Čítajte Viac