Procesor

Mnohí hráči mylne považujú výkonnú grafickú kartu za hlavnú v hrách, ale to nie je úplne pravda. Samozrejme, mnoho grafických nastavení neovplyvňuje CPU žiadnym spôsobom, ale ovplyvňuje iba grafickú kartu, ale to nezanedbáva skutočnosť, že procesor nie je v priebehu hry nijako zapojený. V tomto článku sa budeme podrobne zaoberať princípom fungovania CPU v hrách, vysvetlíme, prečo je to mocné zariadenie a jeho vplyv v hrách, ktoré sú potrebné.

Čítajte Viac

Termálne mazivo pomáha odvádzať teplo z procesora a udržiavať normálnu teplotu. Obvykle sa nanáša ručne počas montáže výrobcom alebo doma. Táto látka postupne vysychá a stráca svoju účinnosť, čo môže spôsobiť prehriatie CPU a poruchy systému, preto je potrebné čas od času vymeniť tepelné mazivo.

Čítajte Viac

Termálne mazivo chráni jadrá procesora a niekedy sa prehrieva. Cena cestovín vysokej kvality je nízka a zmena by sa nemala robiť tak často (závisí od individuálnych parametrov). Aplikačný proces nie je príliš komplikovaný. Tiež nie vždy je potrebná náhrada termálnej pasty. Niektoré stroje majú vynikajúci chladiaci systém a / alebo nie sú veľmi výkonné procesory, ktoré aj v prípade, že existujúca vrstva prichádza v úplnom stave, umožňuje vyhnúť sa výraznému zvýšeniu teploty.

Čítajte Viac

Frekvencia a výkon procesora môžu byť vyššie, než je špecifikované v štandardných špecifikáciách. Postupom času sa môže postupne znížiť výkon systému všetkých hlavných komponentov PC (RAM, CPU atď.). Aby ste tomu predišli, musíte pravidelne „optimalizovať“ svoj počítač.

Čítajte Viac

CPU Control vám umožňuje distribuovať a optimalizovať zaťaženie jadier procesora. Operačný systém nie vždy vykonáva správnu distribúciu, takže niekedy bude tento program veľmi užitočný. Stáva sa však, že riadenie CPU nevidí procesy. V tomto článku budeme vysvetľovať, ako sa zbaviť tohto problému a ponúknuť alternatívnu možnosť, ak nič nepomohlo.

Čítajte Viac

V predvolenom nastavení chladič beží na približne 70-80% kapacity, ktorú výrobca zabudoval. Ak je však procesor vystavený častému zaťaženiu a / alebo bol predtým pretaktovaný, odporúča sa zvýšiť rýchlosť otáčania lopatiek na 100% možných kapacít. Zrýchlenie lopatiek chladiča nie je ničím pre systém.

Čítajte Viac

Proces Mscorsvw.exe sa zobrazí kvôli aktualizácii súčastí systému Windows. Vykonáva funkciu optimalizácie niektorých softvérov vyvinutých na platforme .NET. Často sa stáva, že táto úloha veľmi zaťažuje systém, najmä procesor. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko spôsobov, ako optimalizovať a opraviť problém s zaťažením CPU úlohy Mscorsvw.

Čítajte Viac

Textový procesor je program na úpravu a náhľad dokumentov. Najznámejším predstaviteľom takéhoto softvéru je dnes MS Word, ale bežný Poznámkový blok sa nedá úplne opísať ako taký. Ďalej budeme hovoriť o rozdieloch v pojmoch a uviesť niekoľko príkladov.

Čítajte Viac

Kapacita CPU je počet bitov, ktoré CPU dokáže spracovať jedným spôsobom. Predtým v kurze boli 8 a 16 bitové modely, dnes boli nahradené 32 a 64 bitmi. Procesory s 32-bitovou architektúrou sú čoraz zriedkavejšie rýchlo sa nahrádzajú výkonnejšími modelmi. Všeobecné informácie Vyhľadanie šírky procesora môže byť o niečo zložitejšie, než sa očakávalo.

Čítajte Viac

Na chladenie procesora je potrebný chladič, ktorého parametre závisia od toho, aký dobrý bude a či sa procesor neprehreje. Ak chcete urobiť správnu voľbu, musíte poznať rozmery a charakteristiky zásuvky, procesora a základnej dosky. Inak môže byť chladiaci systém nainštalovaný nesprávne a / alebo môže dôjsť k poškodeniu základnej dosky.

Čítajte Viac

Normálna prevádzková teplota pre ľubovoľný procesor (bez ohľadu na to, od ktorého výrobcu) je do 45 ° C v režime nečinnosti a do 70 ° C s aktívnou prácou. Tieto hodnoty sú však výrazne spriemerované, pretože rok výroby a použité technológie sa neberú do úvahy. Napríklad jeden procesor môže pracovať normálne pri teplote približne 80 ºC a druhý pri teplote 70 ºC prepne na nižšie frekvencie.

Čítajte Viac

Moderné procesory majú tvar malého obdĺžnika, ktorý je prezentovaný vo forme dosky z kremíka. Samotná doska je chránená špeciálnym krytom z plastu alebo keramiky. Všetky hlavné schémy sú pod ochranou, vďaka čomu sa vykonáva plnohodnotná práca procesora. Ak je vzhľad veľmi jednoduchý, potom čo samotný obvod a ako procesor funguje?

Čítajte Viac

Niektorí vlastníci operačného systému Windows 10 čelia takémuto problému, že služba platformy na ochranu softvéru načíta procesor. Táto služba často spôsobuje chyby v prevádzke počítača, najčastejšie načíta CPU. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko príčin tohto problému a popíšeme, ako to vyriešiť.

Čítajte Viac

Windows vykonáva veľké množstvo procesov na pozadí, často ovplyvňuje rýchlosť slabých systémov. Procesor často načítava úlohu „System.exe“. Zakázať ho úplne nemôže, pretože aj samotný názov hovorí, že úlohou je systém. Existuje však niekoľko jednoduchých spôsobov, ako pomôcť znížiť pracovné zaťaženie procesu systému v systéme.

Čítajte Viac

Moderný procesor je výkonné výpočtové zariadenie, ktoré spracúva obrovské množstvo údajov a je v skutočnosti mozgom počítača. Rovnako ako každé iné zariadenie, CPU má množstvo vlastností, ktoré charakterizujú jeho vlastnosti a výkon. Charakteristiky procesorov Pri výbere "kameňa" pre vaše PC, sme konfrontovaní s množstvom nezrozumiteľných pojmov - "frekvencia", "jadro", "vyrovnávacia pamäť" a tak ďalej.

Čítajte Viac

"System Inaction" je štandardný proces vo Windows (počnúc 7. verziou), ktorý môže v niektorých prípadoch zaťažiť systém. Ak sa pozriete na Správcu úloh, môžete vidieť, že proces System Idle spotrebuje veľa počítačových zdrojov. Napriek tomu je vinník pre pomalú prácu PC "System Inaction" veľmi zriedkavý.

Čítajte Viac

Centrálny procesor je hlavnou zložkou počítača, ktorý produkuje leví podiel na počítači a rýchlosť celého systému závisí od jeho výkonu. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako počet jadier ovplyvňuje výkon procesora. Jadrá procesora Jadro je hlavnou zložkou CPU.

Čítajte Viac

Hlavným a najdôležitejším prvkom systému je centrálny procesor. Vďaka nemu sa vykonávajú všetky úlohy súvisiace s prenosom dát, vykonávaním príkazov, logickými a aritmetickými operáciami. Väčšina používateľov vie, čo je to CPU, ale nechápu, ako to funguje. V tomto článku sa budeme snažiť vysvetliť jednoducho a jasne, ako CPU v počítači funguje a za čo.

Čítajte Viac

Počítač sa často spomaľuje v dôsledku využitia procesora. Ak sa tak stane, že jeho záťaž nedosiahne 100% bez zjavného dôvodu, potom existuje dôvod na obavu a naliehavú potrebu vyriešiť tento problém. Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ktoré pomôžu nielen identifikovať problém, ale aj vyriešiť.

Čítajte Viac

Prehriatie procesora spôsobuje rôzne poruchy počítača, znižuje výkon a môže vypnúť celý systém. Všetky počítače majú vlastný chladiaci systém, ktorý pomáha chrániť CPU pred zvýšenými teplotami. Ale počas zrýchlenia, vysokých zaťažení alebo určitých porúch nemôže chladiaci systém zvládnuť svoje úlohy.

Čítajte Viac