Formáty súborov

Obrovské množstvo literatúry uverejnenej na internetových stránkach je vo formáte DJVU. Tento formát je pomerne nepohodlný: po prvé, je väčšinou grafický, a po druhé, objemný a ťažko čitateľný na mobilných zariadeniach. Knihy v tomto formáte možno previesť na pohodlnejší FB2, pretože dnes vám povieme, ako to urobiť.

Čítajte Viac

Hudba vo formáte APE má nepochybne vysokú kvalitu zvuku. Súbory s týmto rozšírením však zvyčajne vážia viac, čo nie je obzvlášť výhodné, ak skladujete hudbu na prenosnom médiu. Okrem toho nie každý hráč je „priateľský“ s formátom APE, takže problém s konverziou môže byť relevantný pre mnohých používateľov.

Čítajte Viac

WININIT.EXE je proces systému, ktorý je povolený pri spustení operačného systému. Informácie o procese Ďalej zvažujeme ciele a zámery tohto procesu v systéme, ako aj niektoré funkcie jeho fungovania. Popis Vizuálne sa zobrazí na karte Procesy v Správcovi úloh. Patrí do systémových procesov.

Čítajte Viac

Formát KML je rozšírenie, v ktorom sú geografické údaje objektov uložené v aplikácii Google Earth. Takéto informácie zahŕňajú štítky na mape, ľubovoľnú oblasť vo forme mnohouholníka alebo čiar, trojrozmerný model a obraz časti mapy. Zobrazenie súboru KML Zvážte aplikácie, ktoré s týmto formátom komunikujú.

Čítajte Viac

JUSCHED.EXE odkazuje na tie procesy, ktoré fungujú nepozorovane. Zvyčajne nie je jeho prítomnosť na počítači zistená, kým sa v systéme nevyskytne problém s JAVA alebo podozrenie na vírusovú aktivitu. Ďalej v článku podrobnejšie zvážime špecifikovaný proces. Základné údaje Proces sa zobrazuje v Správcovi úloh v záložke "Procesy".

Čítajte Viac

PTS je málo známy formát, ktorý sa používa hlavne v hudobnom priemysle. Najmä v softvéri na tvorbu hudby. Otvorte formát PTS Ďalej v prehľade sa pozrieme na to, čo je tento formát a ako sa otvára. Metóda 1: Nástroje Avid Pro Avid Pro Tools je aplikácia na vytváranie, nahrávanie, editovanie skladieb a ich vzájomné miešanie.

Čítajte Viac

Často sa používatelia stretávajú s animáciou, ktorá nie je v obvyklom formáte GIF alebo vo formáte videa, napríklad AVI alebo MP4, ale v špeciálnom rozšírení SWF. Vlastne, tento bol vytvorený špeciálne pre animáciu. Súbory v tomto formáte nie je vždy jednoduché otvoriť, pre to potrebujete špeciálne programy.

Čítajte Viac

Bohužiaľ, nie všetci čitatelia a iné mobilné zariadenia podporujú čítanie vo formáte PDF, na rozdiel od kníh s rozšírením ePub, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby sa otvárali na takýchto zariadeniach. Preto pre užívateľov, ktorí sa chcú zoznámiť s obsahom dokumentu PDF na takýchto zariadeniach, má zmysel uvažovať o jeho konverzii na ePub.

Čítajte Viac

Niekedy sa môže vyskytnúť veľmi nepríjemné zlyhanie, keď spustiteľné súbory rôznych programov nespustia alebo ich spustenie vedie k chybe. Pozrime sa, prečo sa to deje a ako sa zbaviť problému. Príčiny a riešenie problému EXE Vo väčšine prípadov je zdrojom problému vírusová aktivita: problémové súbory sú infikované alebo je poškodený register systému Windows.

Čítajte Viac

XPS je grafický značkovací formát využívajúci vektorovú grafiku. Vytvorené spoločnosťou Microsoft a Ecma International na báze XML. Formát bol navrhnutý tak, aby vytvoril jednoduchú a ľahko použiteľnú náhradu pre PDF. Ako otvoriť XPS súbory tohto typu sú veľmi populárne, môžu byť otvorené aj na mobilných operačných systémoch.

Čítajte Viac

Formát OGG je druh kontajnera, v ktorom je uložený zvuk kódovaný niekoľkými kodekmi. Niektoré zariadenia nie sú schopné reprodukovať tento formát, takže hudba bude musieť byť premenená na univerzálny MP3. To možno vykonať niekoľkými jednoduchými spôsobmi. V tomto článku ich podrobne analyzujeme.

Čítajte Viac

MD5 je rozšírenie, ktoré ukladá súbory kontrolného súčtu obrázkov, diskov a distribúcií programov prevzatých z Internetu. V podstate je tento formát otvorený rovnakým softvérom, ktorý bol vytvorený. Metódy zisťovania Zvážte programy, ktoré tento formát otvárajú. Metóda 1: MD5Summer Začína prehľad MD5Summer, ktorého účelom je vytvoriť a overiť hash MD5 súborov.

Čítajte Viac

Formát obrazu JPG má vyšší kompresný pomer ako PNG, a preto obrazy s týmto rozšírením majú nižšiu hmotnosť. Aby sa znížilo množstvo miesta na disku obsadené objektmi alebo aby sa vykonávali určité úlohy, ktoré vyžadujú iba kresby určitého formátu, je potrebné previesť PNG na formát JPG.

Čítajte Viac

Formát súboru FRW je vyvinutý spoločnosťou ASCON a je určený výhradne na ukladanie fragmentov výkresov vytvorených programom KOMPAS-3D. V tomto článku sa pozrieme na súčasné spôsoby otvárania súborov s týmto rozšírením. Otváranie súborov FRW Môžete si vybrať z dvoch programov vyvinutých tou istou spoločnosťou ASCON.

Čítajte Viac

Mnohé knihy a rôzne dokumenty sú distribuované vo formáte DjVu. V niektorých prípadoch budete možno musieť takýto dokument vytlačiť, pretože dnes vám predstavíme najvhodnejšie riešenie tohto problému. Spôsoby tlače DjVu Väčšina programov, ktoré dokážu takéto dokumenty otvoriť, obsahuje vo svojej kompozícii nástroj na ich tlač.

Čítajte Viac

Programy na počúvanie hudby môžu zobrazovať rôzne súvisiace informácie ku každej prehrávanej skladbe: názov, interpret, album, žáner atď. Tieto údaje sú značkami súborov MP3. Sú tiež užitočné pri triedení hudby v zozname skladieb alebo v knižnici. Stáva sa však, že zvukové súbory sú distribuované s nesprávnymi značkami, ktoré môžu úplne chýbať.

Čítajte Viac

Napriek širokej distribúcii výkonných smartfónov je stále potrebný 3GP formát, ktorý sa používa hlavne v mobilných tlačidlových telefónoch a MP3 prehrávačoch s malou obrazovkou. Preto je konverzia MP4 na 3GP naliehavou úlohou. Metódy transformácie Pre transformáciu sa používajú špeciálne aplikácie, z ktorých najznámejšie a najpríjemnejšie sa zaoberáme nižšie.

Čítajte Viac

TMP (dočasné) sú dočasné súbory, ktoré vytvárajú úplne odlišné typy programov: textové a tabuľkové procesory, prehliadače, operačný systém atď. Vo väčšine prípadov sa tieto objekty automaticky odstránia po uložení výsledkov práce a ukončení aplikácie. Výnimkou je vyrovnávacia pamäť prehliadača (je vymazaná, keď je zadaný zväzok vyplnený), ako aj súbory, ktoré zostali v dôsledku nesprávneho dokončenia programov.

Čítajte Viac

Formát FLV (Flash Video) je mediálny kontajner, primárne určený na prezeranie streamovaného videa prostredníctvom prehliadača. V súčasnosti však existuje mnoho programov, ktoré vám umožňujú sťahovať takéto video do počítača. V tejto súvislosti sa stáva relevantným aj otázka lokálneho prezerania s pomocou videoprehrávačov a iných aplikácií.

Čítajte Viac

Napriek popularite online distribúcie hudby mnohí používatelia naďalej počúvajú svoje obľúbené skladby starým spôsobom - stiahnutím do telefónu, do prehrávača alebo na pevný disk PC. Prevažná väčšina nahrávok je spravidla distribuovaná vo formáte MP3, medzi ktorými sú chyby objemu: skladba niekedy znie príliš ticho.

Čítajte Viac