Flash disk

Jedným z najpopulárnejších nosičov digitálnych dát je dnes USB disk. Bohužiaľ, táto možnosť uchovávania informácií nemôže zaručiť úplnú záruku jej bezpečnosti. Flash disk má schopnosť rozobrať, najmä, tam je pravdepodobnosť, že situácia nastane, že počítač prestane čítať. Pre niektorých užívateľov môže byť táto situácia v závislosti od hodnoty uložených dát katastrofa.

Čítajte Viac

Zavádzacie USB flash disky sa líšia od bežných - len skopírujte obsah boot USB do počítača alebo iná jednotka nebude fungovať. Dnes vám predstavíme možnosti riešenia tohto problému. Ako kopírovať zavádzacie USB flash disky Ako už bolo spomenuté, bežné kopírovanie súborov zo zavádzacieho úložného zariadenia do druhého neprinesie výsledky, pretože zavádzacie USB flash disky používajú vlastné značenie súborového systému a pamäťových oddielov.

Čítajte Viac

Ak sa počítač počas svojej práce spomaľuje, znamená to, že na ňom nie je dostatok miesta a objavilo sa veľa nepotrebných súborov. Stáva sa tiež, že v systéme sa vyskytujú chyby, ktoré nie je možné opraviť. To všetko znamená, že je čas preinštalovať operačný systém. Malo by byť okamžite povedané, že nie každý počítač bude mať nové operačné systémy, ale inštalácia Windows XP z USB flash disku je tiež relevantné pre netbooky.

Čítajte Viac

Ľudia, ktorí používajú digitálne podpisy pre svoje potreby, musia často skopírovať certifikát CryptoPro na jednotku USB Flash. V tejto lekcii sa pozrieme na rôzne možnosti vykonávania tohto postupu. Pozri tiež: Ako nainštalovať certifikát v CryptoPro z USB flash disku Môžete skopírovať certifikát na USB flash disk. Postup pre kopírovanie certifikátu na USB disk je možné organizovať dvoma spôsobmi: pomocou interných nástrojov operačného systému a pomocou funkcií programu CryptoPro CSP.

Čítajte Viac

Flash disky sú teraz primárnym prostriedkom na prenos a ukladanie informácií pred predtým obľúbenými optickými diskami a externými pevnými diskami. Niektorí používatelia však majú problémy so zobrazovaním obsahu diskov USB, najmä na prenosných počítačoch. Náš dnešný materiál je určený na pomoc takýmto používateľom.

Čítajte Viac

V niektorých prípadoch môže byť potrebné, aby používatelia zapisovali na USB flash disk ľubovoľného súboru vo formáte ISO. Vo všeobecnosti ide o formát obrazu disku, ktorý je zaznamenaný na bežných diskoch DVD. Ale v niektorých prípadoch musíte zapisovať dáta v tomto formáte na USB disk. A potom musíte použiť niektoré nezvyčajné metódy, o ktorých budeme diskutovať neskôr.

Čítajte Viac

Niekedy sa vyskytne situácia, keď sa disk Flash náhle zníži. Najčastejšou príčinou tejto situácie môže byť nesprávna extrakcia z počítača, nesprávne formátovanie, nízka kvalita ukladania a prítomnosť vírusov. V každom prípade by ste mali pochopiť, ako takýto problém vyriešiť. Objem disku flash sa znížil: dôvody a riešenie V závislosti od dôvodu môžete použiť niekoľko riešení.

Čítajte Viac

Vzhľadom na prítomnosť USB portov v moderných televízoroch, každý z nás môže vložiť USB flash disk do takýchto zariadení a prezerať si fotografie, nahratý film alebo hudobné video. Je to pohodlné a pohodlné. Môžu však existovať problémy spojené so skutočnosťou, že televízor neprijíma médiá flash. To môže nastať z rôznych dôvodov.

Čítajte Viac

Otvorili ste disk USB, ale iba skratky zo súborov a priečinkov? Hlavná vec nie je panika, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou všetky informácie sú bezpečné a zdravé. Je to len, že vírus má na disku, ktorý môžete ľahko zvládnuť sami. Namiesto súborov na disku Flash sa objavili skratky, ktoré sa môžu prejaviť rôznymi spôsobmi: priečinky a súbory sa stali skratkami; niektoré z nich úplne zmizli; napriek zmenám sa množstvo voľnej pamäte na disku Flash nezvýšilo; objavili sa neznáme priečinky a súbory (častejšie s rozšírením).

Čítajte Viac

Optické disky (CD a DVD) sú teraz veľmi zriedka používané, pretože flash disky obsadili svoje miesto v prenosných pamäťových médiách. V nasledujúcom článku vám chceme predstaviť spôsoby kopírovania informácií z diskov na disky flash. Ako prenášať informácie z diskov na disky flash Postup sa výrazne nelíši od banálneho kopírovania alebo presúvania iných súborov medzi rôznymi pamäťovými médiami.

Čítajte Viac

USB flash disky sú spoľahlivé zariadenia, ale vždy hrozí riziko zlomenia. Dôvodom môže byť nesprávna obsluha, zlyhanie firmvéru, zlé formátovanie atď. V každom prípade, ak to nie je fyzické poškodenie, môžete sa pokúsiť obnoviť softvér. Problém je v tom, že nie každý nástroj je vhodný na obnovenie konkrétneho disku Flash a použitie nesprávneho nástroja ho môže trvalo vypnúť.

Čítajte Viac

Dôvody na aktualizáciu verzií systému BIOS sa môžu líšiť: výmena procesora na základnej doske, problémy s inštaláciou nového hardvéru, odstránenie identifikovaných chýb v nových modeloch. Zvážte, ako môžete samostatne vykonávať takéto aktualizácie pomocou disku Flash. Ako aktualizovať systém BIOS z disku Flash Tento postup môžete vykonať v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Čítajte Viac

Jedným z problémov, ktoré vznikajú pri používaní disku Flash, sú chýbajúce súbory a priečinky na ňom. Vo väčšine prípadov, nie panike, pretože obsah vášho dopravcu, s najväčšou pravdepodobnosťou len skryté. Je to výsledok vírusu, s ktorým je infikovaná vymeniteľná jednotka. Hoci je možná iná možnosť - niektorí známi geek sa na vás rozhodol hrať trik.

Čítajte Viac

Máte zavádzaciu jednotku USB flash s distribúciou operačného systému a chcete vykonať inštaláciu sami, ale pri vkladaní jednotky USB do počítača zistíte, že sa nespustí. To znamená, že je potrebné vykonať príslušné nastavenia v systéme BIOS, pretože sa začína hardvérom, ktorým sa počítač nastavuje.

Čítajte Viac

Napriek vývoju cloudových technológií, ktoré umožňujú ukladať súbory na vzdialený server a pristupovať k nim z akéhokoľvek zariadenia, flash disky nestratia svoju popularitu. Súbory, ktoré sú dostatočne veľké na prenos medzi dvoma počítačmi, najmä počítačmi nachádzajúcimi sa v blízkosti, sú oveľa pohodlnejšie týmto spôsobom.

Čítajte Viac

Moderný počítač je zariadenie na vykonávanie rôznych úloh, či už pracujúcich alebo zábavných. Jednou z najobľúbenejších foriem zábavy sú videohry. Herný softvér v našej dobe zaberá veľké objemy - a to ako v predpísanej forme, tak aj v inštalácii.

Čítajte Viac

ERD Commander (ERDC) je široko používaný pri obnove Windows. Skladá sa zo zavádzacieho disku so systémom Windows PE a špeciálnej sady softvéru, ktorá pomáha obnoviť operačný systém. Veľmi dobre, ak máte taký súbor na disku Flash. Je to pohodlné a praktické.

Čítajte Viac