Pevný disk

HDD Low Level Format Tool je univerzálny nástroj pre prácu s pevnými diskami, SD kartami a USB diskami. Používa sa na aplikovanie servisných informácií na magnetický povrch pevného disku a je vhodný na úplné zničenie údajov. Je distribuovaný bezplatne a je možné ho prevziať do všetkých verzií operačného systému Windows.

Čítajte Viac

Rovnako ako mnohé iné komponenty, aj pevné disky majú inú rýchlosť a tento parameter je jedinečný pre každý model. Ak je to žiaduce, užívateľ môže zistiť toto číslo testovaním jedného alebo viacerých pevných diskov nainštalovaných v jeho PC alebo notebooku. Pozri tiež: SSD alebo HDD: výber najlepšieho pohonu pre notebook Kontrola rýchlosti HDD Napriek tomu, že vo všeobecnosti sú HDD najpomalšie nahrávacie a čítacie zariadenia zo všetkých existujúcich riešení, stále existuje distribúcia medzi rýchlymi a nie tak mocnými.

Čítajte Viac

Z rôznych dôvodov môže byť potrebné, aby používatelia vytvorili externý disk z bežného pevného disku. Je ľahké to urobiť sami - stačí stráviť niekoľko stoviek rubľov na potrebnom zariadení a venovať viac ako 10 minút montáži a pripojeniu. Príprava na zostavenie externého HDD Zvyčajne vzniká potreba vytvorenia externého HDD z nasledujúcich dôvodov: K dispozícii je pevný disk, ale v systémovej jednotke nie je žiadne voľné miesto ani technická možnosť pripojenia; HDD je plánované vziať so sebou na cesty / do práce alebo nie je potrebné neustále spojenie cez základnú dosku; Jednotka musí byť pripojená k notebooku alebo naopak; Túžba vybrať si individuálny vzhľad (telo).

Čítajte Viac

Defragmentácia disku je postup na zlučovanie súborov s rozdelenou veľkosťou, ktorý sa používa hlavne na optimalizáciu systému Windows. V takmer každom článku o akcelerácii počítača nájdete rady o defragmentácii. Ale nie všetci používatelia chápu, čo je defragmentácia, a nevedia, v ktorých prípadoch je potrebné to urobiť a v ktorých nie; Aký softvér by som mal použiť na to? Je vstavaný nástroj dosť, alebo je lepšie nainštalovať program tretej strany?

Čítajte Viac

Chyba v údajoch (CRC) sa vyskytuje nielen so zabudovaným pevným diskom, ale aj s inými jednotkami: USB flash, externý HDD. To sa zvyčajne deje v nasledujúcich prípadoch: pri sťahovaní súborov cez torrent, inštalácii hier a programov, kopírovaní a písaní súborov. Metódy opravy chýb CRC Chyba CRC znamená, že kontrolný súčet súboru nezodpovedá tomu, čo má byť.

Čítajte Viac

Pri rozhodovaní o čistení pevného disku používatelia zvyčajne používajú formátovanie alebo manuálne odstránenie súborov z Koša systému Windows. Tieto metódy však nezaručujú úplné vymazanie údajov a pomocou špeciálnych nástrojov môžete obnoviť súbory a dokumenty, ktoré boli predtým uložené na pevnom disku. Ak existuje potreba úplne sa zbaviť dôležitých súborov, takže ich nikto iný nemôže obnoviť, štandardné metódy operačného systému nepomôžu.

Čítajte Viac

Pevný disk je veľmi dôležitou súčasťou každého počítača. Zároveň je citlivá a náchylná na rôzne poruchy. Zlé sektory na povrchu tak môžu viesť k úplnému zlyhaniu práce a neschopnosti používať počítač. Je vždy ľahšie zabrániť vzniku problému, ako riešiť jeho následky.

Čítajte Viac

Ak na pevnom disku nie je dostatok voľného miesta a nefunguje, je potrebné zvážiť rôzne možnosti na zväčšenie priestoru na ukladanie nových súborov a údajov. Jednou z najjednoduchších a najprístupnejších metód je použitie jednotky flash ako pevného disku.

Čítajte Viac

Oprava pevného disku je postup, ktorý v niektorých prípadoch umožňuje, aby sa disk vrátil do svojej pracovnej kapacity. Kvôli povahe tohto zariadenia nie je možné opraviť vážne poškodenie, ale menšie problémy je možné vyriešiť bez konzultácie s odborníkom. Oprava pevného disku vlastnými rukami HDD môžete vrátiť do pracovného stavu aj v týchto prípadoch, ak nie je viditeľný v systéme BIOS.

Čítajte Viac

Mnohé notebooky majú CD / DVD mechaniky, ktoré v skutočnosti už nepotrebujú takmer žiadne z bežných moderných používateľov. Iné formáty pre záznam a čítanie informácií sú už dlho nahradené kompaktnými diskami, a preto sa disky stali irelevantnými. Na rozdiel od stacionárneho počítača, kde môžete inštalovať viac pevných diskov, notebooky nemajú náhradné boxy.

Čítajte Viac

Jednou z častí pevného disku je jumper alebo jumper. Bola to dôležitá časť zastaralého HDD operujúceho v režime IDE, ale možno ho nájsť aj v moderných pevných diskoch. Účel prepojky na pevnom disku Pred niekoľkými rokmi podporovali pevné disky režim IDE, ktorý sa teraz považuje za zastaraný.

Čítajte Viac

Pevný disk je zariadenie, ktoré má nízku, ale dostatočnú pre každodenné potreby, rýchlosť práce. Kvôli určitým faktorom to však môže byť omnoho menej, v dôsledku čoho sa spúšťanie programov spomaľuje, čítanie a písanie súborov a vo všeobecnosti sa stáva nepohodlným pracovať. Dokončením série akcií na zvýšenie rýchlosti pevného disku môžete dosiahnuť výrazné zvýšenie výkonu v operačnom systéme.

Čítajte Viac

Jednotka pevného disku (HDD) je jednou zo súčastí akéhokoľvek počítača, bez ktorej je takmer nemožné dokončiť prácu na zariadení. Mnohí používatelia už vedia, že je to pravdepodobne najzraniteľnejšia zložka v dôsledku zložitej technickej zložky. V súvislosti s tým musia aktívni používatelia počítačov, notebookov, externých pevných diskov vedieť, ako správne používať toto zariadenie, aby sa zabránilo jeho fyzickému poškodeniu.

Čítajte Viac

HDD, pevný disk, pevný disk - to všetko sú názvy jedného známeho úložného zariadenia. V tomto materiáli vám povieme o technickej základni takýchto pohonov, o tom, ako je možné na nich uchovávať informácie a o ďalších technických nuanciách a princípoch prevádzky. Zariadenie s pevným diskom Na základe úplného názvu tohto úložného zariadenia - disku na pevných diskoch (HDD) - môžete ľahko pochopiť, čo je základom jeho prevádzky.

Čítajte Viac

Formátovanie HDD je jednoduchý spôsob, ako rýchlo vymazať všetky údaje uložené na ňom a / alebo zmeniť systém súborov. Formátovanie sa tiež často používa na "čistenie" inštalácie operačného systému, ale niekedy môže nastať problém, keď systém Windows nemôže vykonať tento postup. Dôvody, prečo nie je pevný disk naformátovaný Existuje niekoľko situácií, v ktorých nie je možné formátovať disk.

Čítajte Viac

Keď je pevný disk zastaraný, začal pracovať zle alebo aktuálny objem nestačí, používateľ sa ho rozhodne zmeniť na nový HDD alebo SSD. Nahradenie starého disku novým je jednoduchý postup, ktorý môže vykonať aj nepripravený používateľ. Je to rovnako ľahké urobiť v bežnom stolnom počítači a v notebooku.

Čítajte Viac

Po inštalácii novej jednotky do počítača sa mnohí používatelia stretávajú s takýmto problémom: operačný systém nevidí pripojený disk. Napriek tomu, že fyzicky funguje, nezobrazuje sa v prehliadači operačného systému. Ak chcete začať používať HDD (pre SSD, riešenie tohto problému je tiež použiteľné), malo by byť inicializované.

Čítajte Viac

Nestabilné sektory alebo zlé bloky sú časťami pevného disku, ktorých čítanie spôsobuje problémy s radičom. Problémy môžu byť spôsobené fyzickým poškodením HDD alebo chybami softvéru. Prítomnosť príliš mnohých nestabilných sektorov môže viesť k zablokovaniu operačného systému.

Čítajte Viac

Ak sú s pevným diskom nejaké problémy s hardvérom, s náležitými skúsenosťami, je zmysluplné kontrolovať zariadenie sami bez pomoci expertov. Tiež ľudia, ktorí chcú získať vedomosti súvisiace s montážou a všeobecným pohľadom z vnútra na samo-demontáž diskov.

Čítajte Viac

Operačný systém Windows obsahuje systémový komponent, ktorý je zodpovedný za indexovanie súborov na pevnom disku. Tento materiál vysvetlí, pre čo je táto služba určená, ako funguje, či ovplyvňuje výkon osobného počítača a ako ho vypnúť. Indexovanie na pevnom disku Služba indexovania súborov v operačných systémoch Windows bola navrhnutá na zvýšenie rýchlosti vyhľadávania dokumentov na zariadeniach užívateľov av podnikových počítačových sieťach.

Čítajte Viac