HDMI

Najnovšie verzie kábla HDMI podporujú technológiu ARC, s ktorou je možné prenášať video aj audio signály do iného zariadenia. Mnohí používatelia zariadení s portami HDMI však čelia problému, keď zvuk prichádza len zo zariadenia, ktoré vysiela signál, napríklad prenosný počítač, ale z prijímača (TV) nie je žiadny zvuk.

Čítajte Viac

HDMI je populárny konektor na vzájomné prepojenie rôznych zariadení (napríklad počítač a televízor). Pri pripájaní sa však môžu vyskytnúť rôzne druhy problémov - technické a / alebo softvérové. Niektoré z nich môžu byť riešené samostatne, aby bolo možné odstrániť iné, môže byť potrebné nechať zariadenie opraviť alebo vymeniť chybný kábel.

Čítajte Viac

Bohužiaľ, nie všetci užívatelia majú možnosť aktualizovať svoje monitory, takže mnohí naďalej pracujú na existujúcich, ktorých vlastnosti sú už trochu zastarané. Jednou z hlavných nevýhod starého zariadenia je nedostatok HDMI konektora, ktorý niekedy komplikuje pripojenie určitých zariadení, vrátane PS4.

Čítajte Viac

Herná konzola Sony PlayStation 3 má vo svojom dizajne port HDMI, ktorý umožňuje pripojenie konzoly pomocou špeciálneho kábla k televízoru alebo monitoru na výstup obrazu a zvuku, ak má zariadenie potrebné konektory. Notebooky majú tiež port HDMI, ale mnohí používatelia majú problémy s pripojením.

Čítajte Viac

HDMI je najobľúbenejším rozhraním na prenos digitálnych video údajov z počítača na monitor alebo televízor. Je zabudovaný do takmer každého moderného notebooku a počítača, televízora, monitora a dokonca aj niektorých mobilných zariadení. Má však menej známeho konkurenta - DisplayPort, ktorý je podľa vývojárov schopný zobraziť lepší obraz na pripojených rozhraniach.

Čítajte Viac

HDMI porty sa používajú takmer vo všetkých moderných technológiách - notebooky, televízory, tablety, palubné počítače áut a dokonca aj niektoré smartfóny. Tieto porty majú výhody oproti mnohým podobným konektorom (DVI, VGA) - HDMI je schopné prenášať audio a video súčasne, podporuje vysokokvalitný prenos, je stabilnejšie a tak ďalej.

Čítajte Viac

Mnohí používatelia sa mylne domnievajú, že kvalita a hladkosť obrazu zobrazeného na displeji závisí výlučne od zvoleného monitora a výkonu počítača. Toto stanovisko nie je úplne správne. Významnú úlohu zohráva aj typ aktívneho konektora a zapojený kábel. Na našej webovej stránke sú už dva články porovnávajúce pripojenia pre HDMI, DVI a DisplayPort.

Čítajte Viac

Ak potrebujete pripojiť druhý monitor k počítaču, ale nie je k dispozícii, potom je tu možnosť použitia notebooku ako displeja pre PC. Tento proces sa vykonáva len jedným káblom a malým nastavením operačného systému. Pozrime sa na to podrobnejšie. Prenosný počítač pripojíme k počítaču prostredníctvom rozhrania HDMI, na vykonanie tohto procesu potrebujete pracovný počítač s monitorom, kábel HDMI a prenosný počítač.

Čítajte Viac

Niektorí používatelia pri pripojení notebooku k televízoru s rozhraním HDMI zlyhajú. V televízore zvyčajne nie je žiadny obraz ani zvuková stopa a na to existuje niekoľko dôvodov. Spravidla sa dajú odstrániť bez väčších ťažkostí podľa nižšie uvedených odporúčaní. Prenosný počítač sa nepripája k televízoru cez rozhranie HDMI Pripojené cez rozhranie HDMI je jedným z najpopulárnejších v súčasnosti, pretože umožňuje prenos zvuku a obrazu v dobrej kvalite a čo najstabilnejšej podobe.

Čítajte Viac

Pomocou pripojenia HDMI sa multimediálne údaje prenášajú v dobrej kvalite a vysokej rýchlosti. Prenos informácií sa vykonáva prostredníctvom špeciálnych káblov pripojených k dvom alebo viacerým potrebným zariadeniam. HDMI je najobľúbenejšie digitálne rozhranie a nahradilo staré analógové.

Čítajte Viac

PS4 teraz nie je len najvýkonnejšou konzolou, ale vedie aj na trhu a postupne vytláča všetkých konkurentov. Každoročne sa pre ňu vyrába mnoho exkluzív, čo vyvoláva záujem používateľov a doslova robí hráčov, ktorí si kúpia PS4 len na hranie požadovanej hry.

Čítajte Viac

HDMI je technológia káblového digitálneho signálu, ktorá je neskôr konvertovaná na obrázky, video a audio. Dnes je najbežnejšia možnosť prenosu a používa sa takmer vo všetkých počítačoch, kde sa poskytuje video výstup - od smartfónov až po osobné počítače.

Čítajte Viac

Multimediálne rozhranie s vysokým rozlíšením (rozhranie pre multimédiá s vysokým rozlíšením) sa často nachádza v širokej škále zariadení. Skratka tohto názvu je známa a rozšírená HDMI, ktorá je de facto štandardom pre pripojenie multimediálnych zariadení, ktoré podporujú výstup obrazu s vysokým rozlíšením (z FullHD a vyššieho).

Čítajte Viac

Niektorí používatelia pripájajú počítače alebo notebooky k televízoru, aby ich mohli používať ako monitor. Niekedy je problém s prehrávaním zvuku cez spojenie tohto druhu. Dôvody pre vznik takéhoto problému môžu byť viaceré a sú spôsobené najmä zlyhaním alebo nesprávnym nastavením zvuku v operačnom systéme.

Čítajte Viac

Používatelia so starými monitormi často čelia nedostatku rozhraní digitálneho pripojenia na nových grafických kartách. V tomto prípade existuje len jedno riešenie - použitie špeciálnych adaptérov a meničov. Správnosť ich práce priamo závisí od modelov grafickej karty, monitora a kvality samotného zariadenia.

Čítajte Viac

Na pripojenie monitora k počítaču sa používajú špeciálne konektory, ktoré sa pripájajú na základnú dosku alebo sa nachádzajú na grafickej karte a špeciálne káble vhodné pre tieto konektory. Jedným z najobľúbenejších typov portov na dnešnej báze na zobrazovanie digitálnych informácií na monitore počítača je DVI.

Čítajte Viac

Výstup AMD HDMI je názov zvukového pripojenia cez kábel HDMI k televízoru, keď je počítač založený na grafickom jadre a procesore AMD. Niekedy v časti ovládania zvuku v systéme Windows môžete vidieť, že tento parameter nie je pripojený, čo zabraňuje normálnemu prehrávaniu zvuku na televízore alebo monitore z počítača.

Čítajte Viac

Rozhranie HDMI umožňuje prenášať zvuk a video z jedného zariadenia do druhého. Vo väčšine prípadov stačí na pripojenie zariadení pripojiť pomocou kábla HDMI. Ale nikto nie je imúnny voči ťažkostiam. Našťastie, väčšina z nich sa dá vyriešiť rýchlo a ľahko sami. Úvodné informácie Najskôr sa uistite, že konektory na počítači a televízore sú rovnakej verzie a typu.

Čítajte Viac

Prakticky každá moderná technológia zameraná na prácu s videom a zvukom je vybavená konektorom HDMI. Na pripojenie sa v tomto prípade nedá bez príslušného kábla. O tom, čo je a prečo je vôbec potrebný, povieme v našom dnešnom článku. O rozhraní Skratka HDMI znamená multimediálne rozhranie s vysokým rozlíšením, čo znamená "rozhranie pre multimédiá s vysokým rozlíšením".

Čítajte Viac

V moderných televízoroch, priemernom cenovom segmente a nad a niekedy aj rozpočtových modeloch môže užívateľ nájsť niekoľko výstupov s rôznymi rozhraniami. Takmer vždy medzi nimi je HDMI, jeden alebo niekoľko kusov. V tomto ohľade sa mnoho ľudí zaujíma o to, čo sa dá pripojiť k tomuto konektoru a ako to urobiť.

Čítajte Viac