MacOS

Podobne ako operačný systém Windows, ktorý obsahuje nástroj pre prácu s archívmi, je MacOS vybavený od začiatku. Je pravda, že schopnosti vstavaného archívu sú veľmi obmedzené - Archive Utility, integrované do "Apple" OS, umožňuje pracovať len s formátmi ZIP a GZIP (GZ).

Čítajte Viac

Operačný systém Apple pre stolný počítač, napriek svojej zdanlivej blízkosti a zvýšenej bezpečnosti, poskytuje svojim používateľom možnosť pracovať so súbormi torrentu. Rovnako ako vo Windows, pre tieto účely, MacOS bude vyžadovať špecializovaný program - torrent klienta. O najlepších predstaviteľoch tohto segmentu dnes povieme.

Čítajte Viac

Technológia Apple je populárna po celom svete a teraz milióny užívateľov aktívne používajú počítače na MacOS. Dnes nebudeme rozoznávať rozdiely medzi týmto operačným systémom a Windows, ale poďme hovoriť o softvéri, ktorý zaisťuje bezpečnosť práce na PC. Štúdiá, ktoré sa podieľajú na výrobe antivírusov, vyrábajú ich nielen v systéme Windows, ale aj pre užívateľov zariadení od spoločnosti Apple.

Čítajte Viac

MacOS je vynikajúci operačný systém, ktorý, podobne ako "konkurenčné" Windows alebo otvorené Linux, má svoje výhody a nevýhody. Ktorýkoľvek z týchto operačných systémov je ťažké zamieňať s ostatnými, a každý z nich je vybavený jedinečnými funkčnými funkciami. Čo však robiť, keď sa pri práci s jedným systémom stáva nevyhnutnosťou využívať príležitosti a nástroje, ktoré sú len v „táboroch nepriateľa“?

Čítajte Viac

Používatelia, ktorí práve migrovali z Windows na MacOS, sa pýtajú mnoho otázok a snažia sa nájsť priateľov na tomto operačnom systéme, potrebné programy a nástroje pre svoju prácu. Jedným z nich je Správca úloh, a dnes vám povieme, ako ho otvoriť na počítačoch Apple a laptopoch.

Čítajte Viac