Pamäťová karta

Moderný vodič alebo turista si už nevedia predstaviť bez GPS navigácie. Jedným z najvhodnejších softvérových riešení je softvér od Navitel. Dnes vám povieme, ako aktualizovať servisný softvér Navitel na SD karte. Aktualizácia programu Navitel na pamäťovej karte Postup je možné vykonať dvomi spôsobmi: pomocou centra Navitel Navigator Update Center alebo aktualizáciou softvéru na pamäťovej karte pomocou osobného účtu na webovej stránke Navitel.

Čítajte Viac

Z času na čas je potrebné pripojiť pamäťovú kartu k PC: vyhodiť obrázky z digitálneho fotoaparátu alebo nahrávať z DVR. Dnes vám predstavíme najjednoduchšie spôsoby pripojenia kariet SD k počítačom alebo notebookom. Ako pripojiť pamäťovú kartu k počítačom Prvá vec, ktorú je potrebné poznamenať, je, že proces je takmer rovnaký ako pripojenie bežnej USB pamäte.

Čítajte Viac

Pamäťové karty sú kompaktným a spoľahlivým nosičom dát, vďaka čomu je v neposlednom rade možná dostupnosť dostupných rekordérov. Dnes vám pomôžeme vybrať správnu kartu pre vaše zariadenie. Kritériá výberu karty Medzi dôležité vlastnosti kariet SD, ktoré sú potrebné pre normálnu prevádzku rekordéra, patria indikátory, ako sú kompatibilita (podporovaný formát, norma a rýchlostná trieda), objem a výrobca.

Čítajte Viac

SD karty sa používajú na všetkých typoch prenosných elektronických zariadení. Rovnako ako disky USB, môžu tiež zlyhať a je potrebné ich naformátovať. Existuje mnoho spôsobov, ako to dosiahnuť. Tento materiál z nich vybral najefektívnejšie. Formátovanie pamäťovej karty Zásada formátovania karty SD sa podstatne nelíši od prípadu jednotiek USB.

Čítajte Viac

Pamäťová karta je univerzálny disk, ktorý skvele funguje na širokej škále zariadení. Používatelia však môžu čeliť situáciám, keď počítač, smartfón alebo iné zariadenia nevnímajú pamäťovú kartu. Môžu sa vyskytnúť aj prípady, keď je potrebné okamžite vymazať všetky údaje z karty. Potom môžete problém vyriešiť naformátovaním pamäťovej karty.

Čítajte Viac

Teraz takmer každé zariadenie na operačnom systéme Android podporuje pamäťové karty (microSD). Niekedy však existujú problémy spojené s jeho detekciou v zariadení. Pre vznik takéhoto problému môže existovať niekoľko dôvodov a pre ich riešenie sú potrebné určité manipulácie.

Čítajte Viac

Niekedy nastane situácia, keď fotoaparát náhle prestane vidieť pamäťovú kartu. V tomto prípade nie je možné fotografovať. Pozrime sa, čo je príčinou takejto poruchy a ako ju odstrániť. Fotoaparát nevidí pamäťovú kartu Dôvody, pre ktoré fotoaparát nevidí, môže byť niekoľko: Karta SD je zablokovaná; rozdiel medzi veľkosťou modelu pamäťovej karty fotoaparátu; porucha samotnej karty alebo fotoaparátu.

Čítajte Viac

Používatelia z celého sveta sú často konfrontovaní so skutočnosťou, že práca s pamäťovou kartou je nemožná z dôvodu, že je chránená. Užívatelia zároveň uvidia správu „Disk je chránený proti zápisu“. Veľmi zriedka, ale stále existujú časy, keď nie je žiadna správa viditeľná, ale písať alebo kopírovať niečo s microSD / SD je jednoducho nemožné.

Čítajte Viac

Pamäťové karty sa často používajú ako dodatočná jednotka v navigátoroch, smartfónoch, tabletoch a iných zariadeniach vybavených zodpovedajúcou zásuvkou. Tak ako takmer každé zariadenie, ktoré sa používa na ukladanie užívateľských dát, takáto jednotka má tendenciu byť vyplnená. Moderné hry, vysoko kvalitné fotografie, hudba môže zaberať veľa gigabajtov úložného priestoru.

Čítajte Viac

Mnohé moderné smartfóny sú vybavené hybridným slotom pre karty SIM a microSD. Umožňuje vložiť do zariadenia dve SIM karty alebo jednu SIM kartu spárovanú s micro SD. Samsung J3 nie je výnimkou a obsahuje tento praktický konektor. Článok vysvetlí, ako vložiť pamäťovú kartu do tohto telefónu.

Čítajte Viac

Používatelia sa často stretávajú so situáciou, keď pamäťová karta fotoaparátu, prehrávača alebo telefónu prestane fungovať. Stáva sa tiež, že SD karta začala vydávať chybu, ktorá indikuje, že na nej nie je miesto, alebo že nie je rozpoznaná v zariadení. Strata výkonu takýchto diskov predstavuje pre vlastníkov vážny problém.

Čítajte Viac

Strata dát je nepríjemný problém, ktorý sa môže vyskytnúť na akomkoľvek digitálnom zariadení, najmä ak používa pamäťovú kartu. Namiesto toho, aby ste sa dostali do depresie, stačí obnoviť stratené súbory. Obnovenie údajov a fotografií z pamäťovej karty Ihneď je potrebné poznamenať, že 100% vymazaných informácií nie je možné vždy vrátiť.

Čítajte Viac

Stáva sa, že v najvhodnejšom momente na fotoaparáte sa objaví chyba, že je vaša karta zablokovaná. Neviete, čo máte robiť? Oprava tejto situácie je jednoduchá. Ako odomknúť pamäťovú kartu vo fotoaparáte Zvážte základné spôsoby odomknutia pamäťových kariet. Metóda 1: Odstránenie hardvérového zámku karty SD Ak používate kartu SD, potom majú špeciálny režim uzamknutia na ochranu proti zápisu.

Čítajte Viac

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko dôvodov, prečo počítač nemusí vidieť pamäťovú kartu, ako aj poskytnúť riešenia tohto problému. Počítač nevidí pamäťovú kartu Na vyriešenie problému musíte nájsť príčinu. Dôvodom môže byť hardvér aj softvér. Zvážte krok za krokom, čo robiť, keď počítač nechce vidieť SD alebo microSD.

Čítajte Viac

Skôr alebo neskôr sa každý používateľ zariadení so systémom Android stretne so situáciou, keď sa vnútorná pamäť zariadenia blíži ku koncu. Keď sa pokúsite aktualizovať existujúce alebo inštalovať nové aplikácie, v službe Play Market sa zobrazí upozornenie, že nie je dostatok voľného miesta, na dokončenie operácie musíte odstrániť mediálne súbory alebo niektoré aplikácie.

Čítajte Viac

Určite ste videli veľa rôznych pamäťových kariet a premýšľal: ako sa líšia? Mnohé charakteristiky a výrobca zariadení sú možno najdôležitejšie údaje o pohonoch tohto typu. V tomto článku sa podrobne zváži ich vlastnosť, ako napríklad rýchlostná trieda. Začnime!

Čítajte Viac

Väčšina mobilných zariadení podporuje prehrávanie hudby. Interná pamäť týchto zariadení však nie je vždy dostatočná na uloženie vašich obľúbených skladieb. Cesta von je použitie pamäťových kariet, na ktoré môžete nahrávať celé hudobné zbierky. Ako to urobiť, čítajte ďalej.

Čítajte Viac

Uveďme si, že v tomto prípade uvažujeme o situácii, keď užívateľ potrebuje zabezpečiť, aby sa stiahnuté súbory a programy uložili na microSD. V nastaveniach systému Android je predvolené nastavenie automatické načítanie do vnútornej pamäte, takže sa pokúsime toto zmeniť. Ak chcete začať, zvážte možnosti prenosu už nainštalovaných programov a potom - ako zmeniť vnútornú pamäť na pamäťovú kartu Memory Stick.

Čítajte Viac

Vnútorné disky moderných smartfónov sa výrazne zvýšili, ale možnosť rozšírenia pamäte prostredníctvom microSD kariet je stále žiadaná. Na trhu je veľa pamäťových kariet a výber toho správneho je ťažší, ako sa na prvý pohľad zdá. Pozrime sa, ktoré sú vhodnejšie pre smartfón.

Čítajte Viac